Przywróćmy samorząd mieszkańcom

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

"Monitorujmy interpelacje !!!" - Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Teraz" - adekwatnie do swojej nazwy oraz idei, które są nam bliskie - rozpoczyna akcję monitorowania i upubliczniania losu interpelacji składanych władzom samorządowym naszego miasta i powiatu.

Stopień ignorowania realnych problemów mieszkańców w Urzędzie Miasta (nieuzasadnione podwyżki cen podstawowych usług spółek miejskich) i w Starostwie Powiatowym (beztroskie podejście do spraw edukacji i zdrowia) nie musi być patologią dręczącą przyzwoitego człowieka.

Nawiązując do naszego motta "Przywróćmy samorząd mieszkańcom" - apelujemy o merytoryczne działania lokalnych radnych. Zachęcamy szczególnie tych z ugrupowań politycznych - np. PSPP oraz PO - związanych z prezydentem J. Groblem czy też PSL, PSPP, PO, SLD popierających starostę W. Popiołka o rozpoczęcie realnej debaty nad stanem, kondycją i przyszłością mieszkańców Ziemi Puławskiej.

Obserwując determinację i konsekwencję mieszkańców Kijowa - widzimy, że politycy boją się tylko wtedy - gdy ich stanowiska i często nienależne apanaże, są w sposób realny i bezpośredni zagrożone. Dlatego pierwszym elementem naszego działania będzie realizacja pomysłu "interpelacji konsultowanej - monitorowanej - ocenianej". Na każdym z tych etapów będziemy się zwracać do Państwa o sugestie (treść pytań), podawać do publicznej wiadomości formę, sposób i czas odpowiedzi na nią oraz prosić mieszkańców o ocenę udzielonej przez władzę odpowiedzi. Sądzimy, że dotychczasowy tok procedowania był bardzo wygodny dla naszych lokalnych notabli - gdyż lojalne media tematów nie podejmowały, a obrady rad miasta i powiatu nie gromadzą nikogo oprócz siedzących tam z obowiązku dyrektorów, kierowników, prezesów, naczelników i zaproszonych gości znikąd. Zachęcamy do oddolnej akcji obywatelskiego zaangażowania i rozbudowy struktur społeczeństwa obywatelskiego na wzór nie radziecki czy europejski - ale na zdrowy i jak widać skuteczny – amerykański, w którym polityk ma godność i honor, a obywatel jest kimś do rozmowy, a nie do poniewierania. Walczmy ourzędy będące pomocą i wsparciem, a nie siedzibą sfrustrowanych sondażami bezdusznych urzędników z zaprzyjaźnionych partii. Nie miękki fotel w gabinecie, w którym nie słychać problemów człowieka, nie niebieski drogi krawat ciągle opowiadający do ekranu te same wyuczone czy też nakazane bzdury, nie ucieczka w chorobę przewlekłą, a po prostu służba obywatelowi za jego pieniądze - diety bowiem nie spadają wam z nieba i nie są dodatkiem za koalicyjne liczenie głosów na złość obywatelom. Panowie i Panie z obu rad - czas wam odmierza słynny zegarek za 17 tysięcy.

Zapraszamy do akcji – „Monitorujmy interpelacje" - czyli zmuś władzę do pracy.

Oto pytania jakie postawią radni SIS TERAZ koalicji PO – PSPP (ugrupowanie prezydenta Janusza Grobla) dotyczące podwyżek wody.

W związku z powyższym oraz w odniesieniu do informacji o prowadzonych przez MPWiK w Puławach na terenie Końskowoli zadań inwestycyjnych wielomilionowej wartości, proszę o udzielenie szczegółowej odpowiedzi na następujące pytania:

1. Czy prowadzone prace będą miały wpływ na zmianę warunków ekonomicznych kalkulacji stawki opłat wpływających na poziom wydatków w roku obowiązywania taryfy?

2. Czy prowadzone prace będą miały wpływ na zmianę warunków ekonomicznych kalkulacji stawki opłat wpływających na poziom wydatków w przygotowywanym wniosku taryfowym?

3. Jaki nowy wniosek taryfowy zostanie złożony w nadchodzącym nowym roku, roku wyborów samorządowych, a jaki po ich zakończeniu? Czy będzie to wniosek uwzględniający zwyżkę opłat, czy ich zachowanie na obecnym poziomie lub ich obniżenie?

4. Jaki nowy wniosek taryfowy poprą władze samorządowe w roku wyborów samorządowych, a jaki po ich zakończeniu? Czy władze będą skłonne poprzeć wniosek uwzględniający zwyżkę opłat w roku wyborów, czy w roku następnym po wyborach?

5. Czy prowadzona inwestycja spowoduje subsydiowanie skrośne? (subsydiowanie skrośne-pokrywanie kosztów dotyczących jednego rodzaju prowadzonej przez przedsiębiorstwo działalności, przychodami pochodzącymi z innego rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej)

6. Dlaczego MPWiK w Puławach dokonuje wielomilionowych inwestycji na terenie Końskowoli, a jednocześnie nie dokonuje wymiany rur azbestowo-cementowych znajdujących się w sieci wodociągowej miasta Puławy, skoro wiadomą jest ich podatność na awarie oraz istnieją spore wątpliwości, co do całkowitego braku wpływu zawartego w nich azbestu na zdrowie ludzi?

7. Czy prowadzone na terenie Końskowoli prace zostały uwzględnione w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych „Wodociągów Puławskich"?

8. Kiedy został sporządzony plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych „Wodociągów Puławskich" oraz kiedy i czy podlegał on nowelizacji? Jeżeli tak to z jakiego powodu?

9. W jakim czasie przewidziana jest wymiana rur azbestowo-cementowych na terenie Puław? Na jakiej podstawie ustalono przyjęty termin wymiany?

10. Jakie ekonomiczne oraz przede wszystkim techniczne przesłanki legły u podstaw podjęcia decyzji o prowadzeniu inwestycji na terenie Końskowoli? Na podstawie jakich analiz, ekspertyz lub innych opracowań podjęta została taka decyzja? Jeżeli istnieją takowe opracowania, to kiedy zostały opracowane? Jeżeli nie istnieją takie opracowania, to kto i na jakiej podstawie podjął tę decyzję?  

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych TERAZ

Sławomir Kamiński– radny Powiatu Puławskiego, Starosta Puławski w latach 2006-2010, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych TERAZ

 

 

 

Czytany 4057 razy

Komentarze

0
#10 grymas50 17-12-2013 07:22
??? napisał:"
....aś dostanie się do organizmu człowieka droga oddechową jest bliskie zeru."
No znowu problem. Jeżeli " bliskie zeru" to rodzi się pytanie,: jak daleko od tego zera?. Mam rację p. Kamiński?
Wiedza, że"0,01 mikrometra(mikr ometr to jedna tysięczna część milimetra!)" potrzebna nam była. Dzięki
Wy o rurach, a kiedy o dachach?.
0
#9 ??? 16-12-2013 22:26
No, ale chwila.
Ja też chcę normalności.
Zadaje pytanie radnemu powiatowemu,co jest z tym zerem czyli brakiem czegoś.
Czy jest zero duże(brak całkowity) i zero małe(brak częściowy)? Liczę także na podanie, na podstawie jakich analiz, ekspertyz lub innych opracowań takiego sformułowania używa.
Jeżeli nie ma takich opracowań, to na jakiej podstawie STRASZY ludzi.
Udowodnione jest rakotwórcze działanie mikrowłókien azbestu, ale chodzi wyłącznie o włókna dostające się do pęcherzyków płucnych droga oddechową i tam pozostające.Chodzi tu o włókna o średnicy do 0,01 mikrometra(mikrometr to jedna tysięczna część milimetra!)
Co Pan Kamiński wie na temat" wyrobów twardych" jak np. rury wodociągowe. Spójność włókien azbestu w takich wyrobach oraz sposób ich wykorzystania praktycznie wyklucza przenikanie do środowiska, zaś dostanie się do organizmu człowieka droga oddechową jest bliskie zeru.
+2
#8 Piotr 16-12-2013 15:52
@Grymas50-zagadki dawaj Bartkowi,on jest architekt ,specjalista od planów zagospodarowania,taka" miejscowa"złota rączka,nic w życiu nie zrobił,ale chce być ważny,...to może i zagadke rozwiąże jeszcze jak by była z intrygą to na pewno.
+1
#7 grymas50 16-12-2013 15:05
Widzę, że i Piotr sie wyrywa. Niech też odpowie
+1
#6 grymas50 16-12-2013 15:04
@ ??? I jescze jedna zagadka
cegła waży pół kilograma + połowa cegły. Ile waży cegła?.
Może Minio odpowie
0
#5 Piotr 16-12-2013 15:03
@???-pytasz czego oczekuje Pan Kamiński,normalności ale ty tego nie zrozumiesz,za mały móżdżek .
0
#4 ??? 16-12-2013 13:08
Końskowola i Kazimierz, obie miejscowości są na K, to je łączy.
Kamiński też na K i to go chyba usprawiedliwia.
Poza tym ten artykuł jest napisany tak durnowato, że litości: cyt."istnieją spore wątpliwości,co do całkowitego braku wpływu zawartego w nich azbestu na zdrowie ludzi" - to o rurach wodociągowych.
Co jest lepsze? Brak całkowity czy brak częściowy?
A ile wynosi połowa zera?
+1
#3 jak myślisz dlaczego 14-12-2013 08:14
@??? widzisz, akurat w tym przypadku Końskowola ma wiele wspólnego z Kazimierzem. Przed trzema, lub czterema laty była koncepcja, ba nawet prowadzono rozmowy, był już projekt, miano nawet składać wspólny wniosek o fundusze unijne, który dotyczył kanalizacji w aglomeracji Puławy z udziałem właśnie gmin Kazimierz i Końskowola.

Z niejasnych powodów tuż przez złożeniem wniosku o fundusze, (czym mocno zamieszały) władze Kazimierza zrezygnowały z tej inwestycji, na rzecz inwestycji między innymi z filtrami w bochotnickiej oczyszczalni.
0
#2 grymas50 13-12-2013 11:24
@ ??? i Ty się pytasz?
Toć p. Sławomir rozpoczął kampanię bycia Burmistrzem królewskiego grodu.
0
#1 ??? 12-12-2013 20:48
Co właściwie oczekuje Kamiński od nas kazimierzaków publikując tutaj artykuły, które nijak mają się do naszego miasta.
A już wrzucanie tematu z Końskowoli, który interesuje mnie jak zeszłoroczny śnieg, to próba li tylko przypominania o swoim istnieniu.

Dodaj komentarz