Mamy szansę na szybkie odzyskanie Gdańskiej i budownictwo czynszowe! Wystarczy chcieć.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Spotkanie z ekspertami z Krajowego Instytutu Planowania Przestrzennego i Mieszkalnictwa było fenomenalne. Wiedza, która została nam przekazana utwierdziła w przekonaniu, że pieniądze na budownictwo komunalne są, niemal „leżą na ulicy” należy się tylko po nie schylić, czyli napisać kilka wniosków. Modeli finansowych jest kilka. I Kazimierz ma to w zasięgu ręki! Ale jakie są nasze priorytety? Zadłużamy się na miliony, budując drogi powiatowe i wojewódzkie… A mieszkalnictwo komunalne to jedno z podstawowych zadań gminy. Gminy, nie deweloperów, nastawionych na zysk i eksploatację naszych gruntów.

Dlaczego powinniśmy inwestować w mieszkania komunalne? Z czysto ekonomicznych względów. Więcej ludzi w mieście, to więcej pieniędzy w gminie. Niemal 40% podatku dochodowego powraca do gminy, a za każdym dzieckiem w gminie idzie subwencja oświatowa. Lokale użytkowe w przyziemiach budynków mieszkalnych to także ogromne dochody dla miasta. A miejsca w mieście jest dużo – skwerek za pocztą, obszar strażnicy, Jatkowa, Browarna i inne.

I jeszcze kwestia Kamienicy Gdańskiej, która w części jest gminna, w części prywatna. Sprawa w sądzie trwa ponad 20 lat. Wydajemy na prawników i sądy ogromne pieniądze. Zupełnie niepotrzebnie!!! Wystarczą odpowiednie zapisy w dokumentach planistycznych i strategicznych. W MPZP należy wpisać, że celem publicznym konkretnej działki w planie jest społeczne mieszkalnictwo czynszowe, a w Gminnym Programie Rewitalizacji ustanowienie Specjalnej Strefy Rewitalizacji – to umożliwia wywłaszczenie w ciągu kilku miesięcy, a następnie przestąpienie do remontów. Miasto powinno wykupić na tej samej zasadzie wszystkie walące się i niezamieszkałe rudery w Rynku i okolicy, aby móc je wyremontować i przekształcić na lokale mieszkalne.

O tym wszystkim mówiliśmy na etapie powstawania GPR, składaliśmy stosowne pisma, ale czy burmistrz je czytał? Na wczorajszym spotkaniu pojawił się tylko jeden radny, Adam Gębal. Drodzy Radni, czy w miejscowościach gminy nie ma żadnych rodzin, które potrzebują mieszkań? Dalsze komentarze są zbędne. Zachęcam do obejrzenia filmu. Widać też, że burmistrz nie ma kompetencji ani też woli współpracy, a każdą rzecz traktuje jak atak i zamach na własne jestestwo.

Mimo wszystko, jesteśmy gotowi pomóc burmistrzowi ruszyć z tematem mieszkalnictwa czynszowego. Im szybciej zaczniemy, tym lepiej dla wyludniającego się w bardzo szybkim tempie miasta. 

Serdecznie dziękuję dr Aleksandrze Jadach-Sepioło oraz Katarzynie Spadło za poświęcenie swojego czasu sprawom kazimierskim. 

 

Romana Rupiewicz

Media

Czytany 2203 razy

Komentarze

0
#32 Chuks Laon 15-12-2018 05:11
WITAJCIE POTRZEBUJESZ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NOWYCH LAT
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby rozwiązać problemy finansowe? Zapewniamy pożyczki biznesowe


POZDROWIENIA
CHUKS LOAN
CHUKS LOAN SERVICE SERVICE
KONTAKT E-MAIL: :( )
0
#31 Chuks Laon service c 15-12-2018 05:09
WITAJCIE POTRZEBUJESZ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NOWYCH LAT
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby rozwiązać problemy finansowe? Zapewniamy pożyczki biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty mieszkaniowe, kredyty płatnicze, pożyczki weselne, kredyty studenckie, kredyty samochodowe, kredyty bankowe i pożyczki do zapłacenia. Dowiedz się, jak źle, udziel pożyczki w wysokości od 5 000,00 do 10 000 000 USD
Ocena kredytowa to. wciąż możemy zaoferować ci kwotę pożyczki, której potrzebujesz. Akceptujemy również pożyczki dla klientów znajdujących się na czarnej liście. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami i złóż wniosek już teraz

POZDROWIENIA
CHUKS LOAN
CHUKS LOAN SERVICE SERVICE
KONTAKT E-MAIL: :( )
NUMER KONTAKTU WHATS-APP; +919629412483
0
#30 Kvithyll Frank 30-11-2018 11:36
Czy masz jakieś trudności finansowe? JEŚLI TAK! Skontaktuj się z Kvithyll Finance and Mortgages Limited® Dla małych i dużych pożyczek. Oferujemy wszystkie rodzaje usług pożyczkowych, aby zaspokoić Twoje potrzeby finansowe, takie jak Pożyczka Indywidualna, Pożyczka Konsolidacyjna, Venture Capital, Pożyczka Biznesowa, Kredyt na Edukację, Pożyczka Domowa przy niskim oprocentowaniu 2%. Skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: Twoja satysfakcja i sukces finansowy to nasz cel, a Twoja współpraca z nami będzie dobrym doświadczeniem. WhatsApp: +17816567138 kredyt jest otwarty dla wszystkich bez względu na narodowość.

E-mail:
0
#29 Elena 28-11-2018 04:36
Drodzy Pożyczka Poszukiwacze

Masz jakiekolwiek trudności finansowe? Czy chcesz założyć własną firmę? Ta firma pożyczkowa została utworzona organizacje praw człowieka na całym świecie, wyłącznie w celu pomocy ubogim i ludziom z trudnościami finansowymi życia. Jeśli chcesz ubiegać się o pożyczkę, skontaktuj się z nami pod poniższymi danymi:

Imię:
Wymagana kwota pożyczki:
Czas trwania pożyczki:
Numer telefonu komórkowego:

Dziękuję i niech cię Bóg błogosławi
PEWNOŚĆ SIEBIE
Elena
0
#28 john micheal 02-11-2018 13:26
CZY POTRZEBUJESZ POŻYCZKI?
Jesteśmy certyfikowaną, renomowaną, legalną i akredytowaną prywatną firmą pożyczkową. Zapewniamy pomoc finansową, od minimum 1 roku i od maksymalnego okresu 30 lat. Nasze usługi są świadczone po udzieleniu kredytu. SKONTAKTUJ SIĘ Z EMAILEM:

* Pożyczka XMAS
* Nieruchomości / kredyty hipoteczne
* Pożyczki w domu poprawy
* Kredyty samochodowe / medyczne / studenckie
* Konsolidacja kredytów zaciągniętych
* Pożyczki biznesowe / pożyczki osobiste.

Skontaktuj się z nami przez e-mail, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług kredytowych. () Dziękujemy za poświęcony czas.

Pozdrowienia.
JOHN MICHAEL.
GLOBALNA FIRMA KREDYTOWA FINANSOWA.
0
#27 Tony Rock 18-09-2018 23:08
Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz?
Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną?
Myślisz o założeniu własnego biznesu?
Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne?
Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków?
To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach.
Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie?
Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie
Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji
Skontaktuj się z nami przez e-mail {}

INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIORÓW:

Kwota kredytu:
Nazwa pożyczkobiorców:
Dane kontaktowe kredytobiorcy:
Ty i państwo:
Miasto:
Narodowość:
Finansowanie pożyczki:
Czas trwania pożyczki:
Status cywilny:
Łata:
Seks:
Miesięczny przychód:
E-mail:
Numer telefonu: +1903) 568-0039
Pan Tony Rock
Konsultant generalny
-4
#26 fircyk 11-04-2018 22:12
"Jest to narzędzie dane miastom, żeby mogły robić porządek z różnymi nieuporządkowanymi od wielu lat miejscami, także pod względem prawnym"

Proszę coś więcej napisać na temat procedury takiego wywłaszczenia.
Czy miasto zabiera nieruchomość a potem ktoś latami udowadnia swoje prawa i dopiero przelew czy najpierw miasto ustala właściciela a potem go wywłaszcza?
+4
#25 Romana Rupiewicz 11-04-2018 20:38
Kilka słów do Magdaleny Żuk: to o czym Pani napisała, nie ma nic wspólnego z ustawą o rewitalizacji a raczej z głębokim i destrukcyjnym socjalizmem. Wywłaszczenie w świetle rewitalizacji oznacza wykupienie nieruchomości po cenie rynkowej! Mój dom nie wymaga rewitalizacji, ponieważ po pierwsze leży poza obszarem rewitalizacji (uchwalonym przez radnych), po drugie - tętni życiem. Rewitalizacja to nadawanie nowych funkcji miejscom zdegradowanym, które znajdują się w obszarze rewitalizacji. Takim
miejscem może być zrujnowana kamienica Aszkenazego, p. Tomczykowej.... Wikarówka, Esterka. To, że Pani dom jest niezamieszkały, to Pani prywatna sprawa. Nowe funkcje muszą być zgodne z dokumentami strategicznymi i planistycznymi miasta. Jest to narzędzie dane miastom, żeby mogły robić porządek z różnymi nieuporządkowanymi od wielu lat miejscami, także pod względem prawnym. Z pewnością w takim stanie jest Kamienica Gdańska, ponieważ jej własność nie jest wciąż określona... Zanim zacznie Pani
wypisywać takie rzeczy, zachęcam jednak do przeczytania ustawy ze zrozumieniem. Jeśli nie jest w stanie Pani tego zrozumieć, chętnie wyjaśnię. Pani histeria jest kompletnie nieuzasadniona. Komuna się skończyła, i bez uchwały radnych i szerokich partycypacji społecznych nic się nie wydarzy, zapewniam. Serdecznie pozdrawiam
+2
#23 grymas50 10-04-2018 13:34
""Dopóki nie umrę proszę przyjmować mnie jak domownika, dostarczać wyżywienie, ubranie, światło, opał oraz zapewnić odpowiednią pomoc i pielęgnować w chorobie. Po śmierci wyprawić na własny koszt pogrzeb odpowiadający miejscowym zwyczajom". Taki warunek zawarła w akcie darowizny na rzecz fundacji Lux Veritatis 83-letnia Pani Krystyna z Kazimierza Dolnego. W 2009 oddała 2,6 hektara gruntów rolnych i lasu w przepięknym zakątku miasteczka. "

Dodaj komentarz