Cyganki na kazimierskim Rynku terroryzują turystów

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
zdjęcie: Dziennik Wschodni
zdjęcie: Dziennik Wschodni

Wielokrotnie komentowano zachowania Naszych Cyganek na kazimierskim rynku i na jego obrzeżach. Wielokrotnie sprawa ta była omawiana na spotkaniach z policją, a nawet z udziałem Komendanta Policji w Puławach, gdzie ZAPEWNIANO o rozpoznaniu tego problemu i stosownemu przeciwdziałaniu. Do działań tych miano włączyć Urząd Skarbowy w Puławach, ponieważ BEZSPRZECZNIE mamy do czynienia z działalnością gospodarczą. Nielegalną działalnością gospodarczą. Wielokrotnie komentowano zachowania Naszych Cyganek na kazimierskim Rynku i na jego obrzeżach.

Dlaczego o tym piszę dzisiaj? W dniu dzisiejszym byłem świadkiem wydarzenia, gdzie w podcieniach Banku Spółdzielczego dwie Cyganki podchodzą do pary 30-laków. Chcą wróżyć. Rozsądna kobieta odchodzi a MĄDRY facet wdaje się w dyskusje z Cyganką. Ta zaczyna wróżyć. Przerywają wróżbę, bo facet podchodzi do bankomatu, skąd podejmuje pieniądze. W tym czasie druga z Cyganek usiłuje namówić jego partnerkę na wróżbę. Ta nie zgadza się. Odchodzi. Cyganka obrzuca ją bluzgami. Facet podjął pieniądze. Wróżba jest kontynuowana. Naraz dochodzi miedzy nimi do kłótni. Trzaskają ręce. Facet swoje wyrywa. Cyganka klnąc odchodzi. Pytam faceta: „Co? Stówa stracona?” Facet: "Nie. Wyrwałem jej" i pokazuje zmięty banknot 100 zlotowy. Scenę tę obserwujemy z jedną z pań, która sprzedaje na straganie. Mówi Ona: "udało mu się. Cyganki dobierają się do dzieci z wycieczek szkolnych. Interweniowałam, kiedy Cyganka do wróżby, namówiła 14-letnią dziewczynę, która położyła jej na dłoń 50 zł, które po „wróżbie" ZABRAŁA. Dziewczynka w płacz. Cyganka nie oddaje. Dopiero moja groźba powiadomienia policji poskutkowała. Cyganka oddała, ale podbiegła do mnie i mnie popchnęła".

Tak dzieje się w każdą sobotę i niedzielę. Panowie Policjanci, są to ewidentne przestępstw . Wybierajcie: rozboju, wymuszenia rozbójniczego lub kradzieży rozbójniczej. Panowie Policjanci. Nie oczekujcie, że ktoś z postronnych osób zgłosi Wam oficjalnie o popełnionym przestępstwie. Wasze: "nikt nam tego nie zgłasza" staje się faktycznie POPLECZNICTWEM, bo udawanie, że niby nic nie wiecie, jest aprobatą tych zachowań. Macie możliwość /POWINNOŚĆ/ podjęcia działań operacyjnych i w oparciu o materiały własne wszczynać postępowania przygotowawcze. Możecie dokonać WRÓŻBY KONTROLOWANE/ zakup kontrolowany/ i przekonać się, w czym rzecz. Nikt z postronnych osób nie pójdzie zeznawać do Sądu, bo w czasie takiej rozprawy Sąd ZAPCHANY jest rodziną i sprawcy i wszystkimi innymi Cyganami. Ofiara siedzi w kąciku i jest ZASTRASZANA. Wysoka Kazimierska Rado, wystosujcie pismo do Komendanta Powiatowego w Puławach z powiadomieniem Komendanta Wojewódzkiego w Lublinie. Czerwiec do szkolne wycieczki. Chrońmy dzieci.

Mieszkaniec

Czytany 2311 razy

Komentarze

0
#27 grymas50 22-06-2018 07:44
Cytuję Michał:
Ten wpis jest tak trafny, ze czytajac go "bohaterowie" czyli lokalni sierzanci pala sie ze wstydu (a przynajmniej powinni). "nikt nie zglasza", "znaki myla kierowcow" (autentyk, pewien policjant z jeziorszczyzny tlumaczyl postoj aut na zakazie tym, ze Ci kierowcy "mogli" nie zorientowac sie, ze na zakazie stwoja :}) czy naprawde trzeba ludzkiej krzywdy, zeby zauwazyc problem? Nie, ten jestwidoczny, ale w jak to mowia - zlu wystarczy do wygranej aby tylko dobrzy ludzie nie reagowali - i tak wlasnie w tym pieknym miescie jest, nie ma gospodarza, wiec myszy harcuja...

Dodam.
Ulica Plebanka.
Na jej samym początku stoi znak: zakaz zatrzymywania i postoju". O tym znaku wiedzą mieszkańcy tej ulicy i dorożkarze, a pozostali ?. Pozostali tego znaku NIE WIDZĄ , bo zasłonięty / CAŁKOWICIE/ jej on przez tablice PIEROGI i krzak tui. W niedalekiej odległości jej posterunek policji i regularnie ul Nadrzeczna przejeżdżają " sierżanty".

Inna sprawa.

Bulwar od mostku do Albrychtówki. Kawalkady rowerzystów " rozbijają" pieszych a przecież na tym odcinku, na CAŁEJ jego długości jest RÓWNOLEGŁA droga. Czy naprawdę nie można wyegzekwować by rowerzyści z niej korzystali ?

Reasumujac
Totalny bałagan, totalna niemoc odpowiedzialnych, permanentne lekceważenie powinności, a najogólniej -JEDEN WIELKI SYF.
0
#26 Michał 21-06-2018 22:16
Ten wpis jest tak trafny, ze czytajac go "bohaterowie" czyli lokalni sierzanci pala sie ze wstydu (a przynajmniej powinni). "nikt nie zglasza", "znaki myla kierowcow" (autentyk, pewien policjant z jeziorszczyzny tlumaczyl postoj aut na zakazie tym, ze Ci kierowcy "mogli" nie zorientowac sie, ze na zakazie stwoja :}) czy naprawde trzeba ludzkiej krzywdy, zeby zauwazyc problem? Nie, ten jestwidoczny, ale w jak to mowia - zlu wystarczy do wygranej aby tylko dobrzy ludzie nie reagowali - i tak wlasnie w tym pieknym miescie jest, nie ma gospodarza, wiec myszy harcuja...
+1
#25 Kazimierz 13-06-2018 15:03
Dla mnie to śmiech żeby nie można poradzić sobie z jakimś problemem typu cyganki troszkę inicjatywy chęci nie tylko puste gadanie i obiecanki przedwyborcze
+1
#24 Kazimierz 13-06-2018 14:58
Jak macie jakiś problem ze świadkami zgłaszam się zawsze chętnie
0
#23 Obserwator Wisły 30-05-2018 14:31
Te cyganki co robią w tym mieście to jest straszne. W weekend nie da się przejść przez rynek,a już siąść do ogródków kawiarnianych. Byłem świadkiem kiedy wyganiano je z ogródku na rynku w jednej z kawiarenek. Nie dość,że nie słuchają się gości i kelnerów/kelnerek to jeszcze pracownikom od nich się obrywa. Każdy kandydat ubiegający się o fotel burmistrza w tym mieście deklaruje się że coś z nimi zrobi. I czy któryś coś zrobił?! Nie nie zrobił,bo już nikt chyba nic ine zrobi. Jest ich plaga i nie dośćże są stare cyganki (od lat przyjeżdzające) to jeszcze biorą swoje rodziny z Puław i Opola i tak jest ich więcej. Patrząc z pesrpektywy innych miast w Polsce (chociażby Zamość) to nie sądzę żeby chodzili po ogródkach i dosiadali się do stolików i wróżyli.
+4
#22 grymas50 23-05-2018 07:50
Radnych i pracowników Urzedu nie biorę pod uwagę, bo i po co.
+3
#21 grymas50 23-05-2018 07:49
Ja na myśli miałem kazimierskich: hotelarzy , restauratorow, właścicieli ogródkow piwnych, tum od meksow i koni, którym SZCZEGOLNIE powinno zależeć na czystości Kazimierza.
+1
#20 Z-miasta 23-05-2018 07:31
Grymas 50 radnym o kasę chodzi wyjątki w tej regole prehistoria.Jednak takie zachowanie pozwala wójtowi burmistrzowi kręcić nimi w/g własnego uznania.
+2
#19 grymas50 23-05-2018 06:36
Cytuję meg:


Nasi chyba o tym nie maja pojęcia. Garną INDYWIDUALNIE nie troszcząc się o przyszłość np. olewają sprzątanie miasta w czynie społecznym. Wyjątek " Walencja"
+1
#18 grymas50 23-05-2018 06:32
Cytuję meg:


Skuteczna blokada artykułu. Nie przeczytam, bo gazeta "Rzeczpospolita" WYMUSZA.

Dodaj komentarz