Apel dotyczący szkoły w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

W związku z nadchodzącym świętem Bożego Ciała, które przypada w najbliższy czwartek, zwracam się z prośbą do firm budowlanych z terenu naszej gminy o pomoc w uporządkowaniu placu przy szkole – po willi  Promień.

Mimo zapewnień burmistrza, do dnia dzisiejszego prace przy szkole nie zostały wykonane. Zaawansowanie dotychczasowych prac pokazują dzisiaj zrobione zdjęcia.Okazuję się,że przez kilka tygodni wykonano taki zakres robót budowlanych,co przeciętna firma w ciągu jednego roboczo dnia.

W czwartek w czasie święta ulicami miasta przejdzie precesja, która jak co roku zatrzyma się przy ocalałej kapliczce, gdzie będzie ustawiony ołtarz. Na ostatnim posiedzeniu komisji oświaty RM Andrzej Pisula zapraszał do udziału w święcie i fascynacji  szkołą - bez komentarza.   

Czy po raz kolejny rzeczywiście musimy przeżywać uroczystości tak doniosłego święta w scenerii wielkiego gruzowiska?

Zwracam się również do radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym, aby w najbliższym czasie wyjaśnili z panem burmistrzem okoliczności nie wykonania po raz kolejny w terminie prostych prac budowlanych. Proszę również radnych o zbadanie kulis wyłonienia firmy wykonawczej, która miała wykonać proste prace budowlane do końca maja.

Apeluję również do wszystkich, którym bliskie są sprawy szkoły, aby spróbowały pomóc burmistrzowi Andrzejowi Pisuli w zakończeniu dramatu związanego z budowa szkoły.

J.K

Czytany 1035 razy

Komentarze

+4
#8 grymas50 27-05-2018 14:25
@Anioł.
Stwierdzenie Łukasza przekonało mnie. Nie będą niósł baldachimu.
+8
#7 Anioł 27-05-2018 13:46
Cytuję Luna:
Wielki problem .Zrobią ołtarz którym zasłonią gruz i po bólu,po co się tak ekscytować.Modlitwa jest najważniejsza panie JK.

Nie dla wszystkich jest najważniejsza, dla niektórych ważniejsze jest bycie, niż uczestnictwo, a jeszcze jak figurkę poniosą... Później uważają się za mędrców duchowych wręcz świętych. „I powiedział im: Wy jesteście tymi, którzy chcą uchodzić w oczach ludzi za sprawiedliwych, lecz Bóg zna serca wasze. Gdyż to, co u ludzi jest wyniosłe, obrzydliwością jest przed Bogiem.” ŁUK. 16,15 (BW)
+8
#6 Z-miasta 26-05-2018 16:00
Cytuję Luna:
Wielki problem .Zrobią ołtarz którym zasłonią gruz i po bólu,po co się tak ekscytować.Modlitwa jest najważniejsza panie JK.

Bardzo dobry pomysł,gruz powinien zostać przykryty zielonymi gałązkami .
+4
#5 Luna 26-05-2018 15:38
Wielki problem .Zrobią ołtarz którym zasłonią gruz i po bólu,po co się tak ekscytować.Modlitwa jest najważniejsza panie JK.
+8
#4 KAZIMIERZANKA 26-05-2018 12:47
Jadąc chwilę temu Lubelską zamieniałem,burmistrz dzisiaj w wolną sobotę ściągnął na budowę robotników.TRWAJĄ PRACE RĘCZNE.Jak to mówią lepiej późno niż w cale I JEDNO.PRESJA MA SENS. APEL PRZYNIÓSŁ EFEKT.
+12
#3 Tikuriku 26-05-2018 12:40
Pozostala modlitwa, burmiszcz nie dał rady, iwona też nie dała!
+2
#2 grymas50 26-05-2018 12:33
Panie Boże. Dzięki, że jesteś. Może uporządkują.


ps. To chrześcijańskie ZAWSTYDZENIE .


ps. Tera laickie. Wysoki Sądzie. Gdzieżeś TY.?
+7
#1 mieszkaniec 26-05-2018 11:24
Nie utrzymałbym firmy i rodziny jakbym w takim tempie usługi wykonywał.

Dodaj komentarz