Burmistrzu powiedz prawdę o szkole !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie ma co zbytnio skupiać się nad robotami budowlanymi przy szkole, bo one trwają i trwać będą. Zamieszczone zdjęcia pokazują  obecny stan zaawansowania tych prac.

 Nie wykluczam celowości w opóźnianiu zakończenia robót budowlanych.

Trudno  bowiem zrozumieć taką  sytuację aby prostych prac nie można było wykonać w kilka miesięcy.

Mimo, że prac do wykonania  jest niewiele, problem jest...

Chodzi nie tylko o  formalności związane z przygotowaniem szkoły do odbioru.

Należy pamiętać, że  Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Puławach  może wydać decyzję na użytkowanie w czasie jednego miesiąca od czasu złożenia kompletu dokumentów.

Czasu jest naprawdę mało, a problemy narastają z siłą letnich nawałnic.

Chciałbym zwrócić  uwagę na inną  sprawę, która zupełnie została zmarginalizowana przez burmistrza i radnych, a obecnie tak spontanicznie…. została upubliczniona w mediach:

https://www.facebook.com/kan.news/videos/467388183686143/UzpfSTEwMDAwMTkwMDM0NjE4NzoyMDg4NDExMjkxMjMyMTk1/

https://www.wprost.pl/kraj/10136498/izraelski-dziennik-pisze-o-kazimierzu-dolnym-chasydzi-oburzeni-boiskiem-na-terenie-cmentarza-zydowskiego.html

Chodzi o sprawę pewnych  roszczeń osób,czy organizacji  żydowskich względem Gminy Kazimierz.

Ponad rok temu w czasie posiedzenia Rady Miejskiej pytałem pana burmistrza o wizytę przedstawicieli z Izraela na terenie budowy szkoły.

Burmistrz  odpowiedział, że miało to związek z byłym Kirkutem na teranie szkoły.

Pewien czas temu nauczyciel z kazimierskiego GZS powiedział mi, że burmistrz Andrzej Pisula - przy okazji spotkania w szkole z nauczycielami i rodzicami -  mówił z niepokojem, że  żydowscy spadkobiercy działek na której stoi szkoła wnoszą roszczenia i  mogą  utrudnić otwarcie szkoły.

Nie można wykluczyć ,że sprawa budowy szkoły może stać się pretekstem  konfliktu.... na linii Izrael - Polska.

Jak się wydaje w obecnej sytuacji poważnym uchybieniem pana burmistrza było to,  że o tej sprawie nie informował opinii publicznej.

Myślę, że sprawa jest o tyle poważna, że oficjalnie głos w sprawie powinien zabrać burmistrz.

Dzisiaj także otrzymałem pismo z prokuratury w sprawie umorzonego śledztwa w sprawie szkoły.

Prokuratura rozważa podjęcie umorzonego śledztwa, co daje nadzieję ,że przynajmniej w jednej kwestii dowiemy się, kto zawinił...

J.K

prok okr

prok okr1

 

 

Czytany 2017 razy

Komentarze

-10
#21 mieszkanka 07-07-2018 18:58
Andrzej Pisula wygra reelekcję.
+13
#20 nieoświecony wyborca 06-07-2018 08:09
Cytuję Osoba znająca sprawe:
Cytuję Kazimierz:

I tak nie ma to,, nauczenia kogo obchhodzi świetlica w Zbedowicach i tak Andrzej wybory wygra w cuglach.

Po tej wypowiedzi "inteligentnej inaczej" i napisanej "poprawną inaczej" polszczyzną wiem jaki elektorat ma pan burmistrz.
-15
#19 Osoba znająca sprawe 06-07-2018 07:02
Cytuję Kazimierz:
Czy to prawda ze wniosek Pisuli na remont Świetlicy w Zbedowicach poległ w Urzędzie Marszalkowskim???

I tak nie ma to,, nauczenia kogo obchhodzi świetlica w Zbedowicach i tak Andrzej wybory wygra w cuglach.
+10
#18 Kazimierz 05-07-2018 22:58
Czy to prawda ze wniosek Pisuli na remont Świetlicy w Zbedowicach poległ w Urzędzie Marszalkowskim???
+4
#17 z miasta 05-07-2018 22:08
Cytuję polski goj:
Moi drodzy nie mylcie żydów z chazarami. Większość współczesnych żydów to talmudyczni chazarzy czciciele fallusa, którzy z semitami nie mają nic wspólnego. Dla pieniędzy i władzy zrobią wszystko!!!

nie tylko wspołczesny zyd dla pieniedzy zrobi wszystko -dzisiej mamy takie czasy ze wiekszosc ludzi dla pieniedzy zrobi wszystko
+5
#16 polski goj 04-07-2018 20:13
Moi drodzy nie mylcie żydów z chazarami. Większość współczesnych żydów to talmudyczni chazarzy czciciele fallusa, którzy z semitami nie mają nic wspólnego. Dla pieniędzy i władzy zrobią wszystko!!!
+6
#15 goj 04-07-2018 09:55
W radiu rabin Michael Schudrich mówi o negocjacjach prowadzonych z burmistrzem od dawna .Wygląda na to,że pół miasta będzie trzeba oddać w zamian ,że boisko zostawią w spokoju.
Przejrzałem internet a w nim grobowa cisza - ludzi którzy na szabejgojstwie dorobili się kroci.
+5
#14 PASAK 04-07-2018 09:50
Może burmistrz ma po prostu bajzel w papierach i przez to przecięga zakończenie budowy. Może boi się, że Inspektor odprawi go z kwitkiem a nie wyda zgodę na użytkowanie. Miejmy nadzieję, że wreszcie dokumentacja będzie w komplecie. Zostało mu ile miesiąc nie cały by 1 września można było otwierać szkołę z udziałem władz państwowych! Tego nam życzę.
-1
#13 J.K 04-07-2018 08:20
Cytuję grymas50:
@ chłop z Okala napisał;
"2 wojna światowa skończyła się ponad 70 lat temu. Pojawia się zatem pytanie: gdzie przez te ponad 70 lat były organizacje żydowskie? Dlaczego przez ponad 70 lat nie zgłaszały żadnych roszczeń, aż do dziś? "

Komu mieli zgłosić. Wedle najnowszej Historii Polski, głoszonej przez premiera Morawieckiego, POLSKI NIE BYŁO.
Natomiast : " Kolejne pytanie to pytanie o budowę szkoły, której projektowania i sama budowa trwa już 7 lat, aż trudno uwierzyć, aby ten projekt nie był uzgadniany z organizacjami żydowskimi." wymaga PUBLICZNEGO WYJAŚNIENIA.

ps. filmik, jak to czterech panow NADER PROWOKACYJNIE porusza się po Kazimierzu i ZACHOWUJE na boisku, obruszył mnie.

Nie tylko ciebie,Mnie również.Głównie z powodu manipulacji.Takie filmy mają cel propagandowy,dodatkowo wzbudzają nastroje antysemickie ,które są zrozumiałe.
+6
#12 J.K 04-07-2018 08:17
Przewodniczący Guz powinien zwołać nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej,gdzie powinna być podjęta uchwała intencyjna wyrażająca sprzeciw niebywałej hipokrycki organizacji żydowskich - podobnie jak powinna zostać podjęta uchwała intencyjna wyrażająca poparcie dla planu budowy mostu w Kazimierzu.
Nikt przy zdrowych zmysłach nie przyjmie do świadomościowi,że Żydzi przez 60 lat nie wiedzieli ,że w miejscu cmentarza jest boisko.
Sprawa była dobrze znana już w 2011 r, i omawiano problem jaki może być przy planowanej inwestycji.Dużą wiedze na temat mają osoby wchodzące w skład sądu konkursowego szkoły.
Wówczas podczas dyskusji publicznej na temat budowy szkoły nie chciano rozmawiać na temat możliwości inwestycyjnych w m boiska.
Na spotkaniu, Pani Ewa Kuryłowicz odpowiadając na moje pytanie oświadczyła, że w przypadku kiedy Rada Miejska będzie forsowała pomysł przesunięcia ,choćby o niewielki odcinek w kierunku boiska budynku szkoły,Ona zrezygnuje z uczestnictwa w sądzie konkursowym.
Wówczas stanowisko Pani Haliny Landeckiej ( LWKZ w Lublinie) było jednoznaczne.Na terenie boiska nie może być jakiejkolwiek zabudowy kubaturowej.
Znaczyć to może ,że Pani Konserwator miała dużą wiedzę dot,przedmiotowej działki.

Dodaj komentarz