Prokuratura wyjaśni kto ustwił przetarg na budowę szkoły ?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

dziennikwschodni logo

 Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/budowa-szkoly-w-kazimierzu-dolnym-wraca-do-prokuratury-decyzja-o-umorzeniu-byla-przedwczesna,n,1000223019.html

Czytany 1291 razy

Komentarze

+3
#27 Kazimierzak 25-07-2018 09:17
Byle tylko do wyborów i mam nadzieję że dunia wróci do urzędu bo to co się teraz dzieje to masakra. Mam nadzieję że drugi raz żaden z nas niepopełni takiego samego błędu. Panie Grzegorzu wracaj Pan do Nas.
-3
#26 Magdalena 22-07-2018 10:57
Kolejny odcinek z serii „ dzień bez Duni dniem straconym”. Panie JK paranoja na punkcie byłego juz burmistrza aż kipi. Zajmij sie pan czym dobrym i pożytecznym. Jak do tej pory jest pan kazimierskim szkodnikiem nr.1!
+5
#25 goj 20-07-2018 18:14
Izrael wprowadził prawo stanowiące państwo narodowe narodu żydowskiego. Od tej pory w wybranych dzielnicach i miastach nie będzie mógł mieszkać nikt, kto nie jest Żydem.
Izrael wprowadził dziś prawo stanowiące państwo narodowe narodu żydowskiego. Od tej pory w wybranych dzielnicach i miastach nie będzie mógł mieszkać nikt, kto nie jest Żydem.

Proponuję dla zachowania symetrii wprowadzić podobne prawo w Polsce. Wtedy aj, waj ucichnie!
+6
#24 goj 20-07-2018 18:04
Cytuję j-nerations:
Pozdrowienia Burmistrzu Pisula. Wszyscy w Polsce już dowiedziali się, że zbudował Pan szkołę na grobach Żydów.
"Krew brata twego głośno woła ku Mnie z ziemi" - mówi Święta Tora.
Nie spoczniemy dopóki nie odzyskamy naszej własności, i dopóki Pana budowie nie zbezczeszczy grobów w Kazimierzu Dolnym.
Cmentarz żydowski powinien zostać zwrócony Żydom
facebook.com/.../...
Visit us in www.facebook.com/Jnerations/


Przedsiębiorstwo holocaust wkroczyło do akcji... a może zajmiecie się Państwo lubelską Plazą postawioną na żydowskich kościach? Ale nie, tam był "właściwy" kapitał...
-4
#23 j-nerations 20-07-2018 16:00
Pozdrowienia Burmistrzu Pisula. Wszyscy w Polsce już dowiedziali się, że zbudował Pan szkołę na grobach Żydów.
"Krew brata twego głośno woła ku Mnie z ziemi" - mówi Święta Tora.
Nie spoczniemy dopóki nie odzyskamy naszej własności, i dopóki Pana budowie nie zbezczeszczy grobów w Kazimierzu Dolnym.
Cmentarz żydowski powinien zostać zwrócony Żydom
facebook.com/.../...
Visit us in www.facebook.com/Jnerations/
+4
#22 Polak 20-07-2018 07:55
Chazarska histeria sięga zenitu - mówią reebe, myślą pieniądze...
+10
#21 goj 19-07-2018 17:50
Mała aktywność mieszkańców nie jest zaskoczeniem.Samorząd Mieszkańców nie wypowiedział się do tej pory cmentarza żydowskiego pani dr Rupiewicz atakuje JK . " Romana Rupiewicz Tekst jest wydumany i wyssany z palca. Zwykłe partactwo władz, brak odpowiednich załączników przyczynił się to uchylenia uchwały. Ot..."
Coby nie mówić polaryzacja sceny politycznej w mieście ostra.
+7
#20 goj 19-07-2018 17:39
Cytuję chłop z Okala:
"Wobec terytorialnego rozwoju miasta i związku z wydanym w 1792 roku zarządzeniem Komisji Policji Obojga Narodów o zamykaniu nekropolii zlokalizowanych w obszarze zabudowanym, gmina żydowska w Kazimierzu stanęła przed koniecznością zorganizowania nowego miejsca pochówku. Wspomniany przepis nie był zapewne bezwzględnie egzekwowany, skoro dopiero w 1851 roku powstała nowa nekropolia żydowska, położona na zboczu wąwozu na Czerniawach. Grunt pod cmentarz został podarowany kazimierskiemu kahałowi przez niejakiego Motka Herzberga. Również i ta nekropolia została niemal doszczętnie zdewastowana na rozkaz Niemców. Na cmentarzu dokonywano egzekucji ludności żydowskiej i chrześcijańskiej". - czytamy na stronie
www.kirkuty.xip.pl/.../
W latach 20. XIX w. w Kazimierzu Dolnym zamieszkał cadyk Ezechiel ben Cwi-Hirsz Taub (zm. 1856). - czytamy na stronie.
sztetl.org.pl/.../...

Z uwagi na powyższe nasuwa mi się zasadne w zaistniałej sytuacji bezpardonowych ataków na Polskę i Polaków pytanie - Jak cadyk Ezechiel Taub zmarły w 1856 roku może być pochowany na cmentarzu przy ul Lubelskiej, jeśli ten cmentarz został zlikwidowany w 1851 i przeniesiony na Czerniawy? I to powinien być punkt wyjścia, zanim będzie się robić aj waj.

Klangor aj, waj podnosi tylko i wyłącznie strona żydowska, która szkaluj gdzie tylko się da Polskę i Polaków jakoby grali w piłkę na grobie cadyka. A tak przecież nie jest. Ale w tym szaleńśtwie jest metoda trzeba osłabić pozycję Polski to to aby wyłudzić gigantyczne pieniądze za mienie bezspadkowe!!!
+3
#19 grymas50 19-07-2018 17:10
@ J.K.
" Pan burmistrz zapewnił ,że storna Żydowska nie wnosiła uwag zarówno w kwestii boiska jak i szkoły i jest to sprawa bezprzedmiotowa, "

A jednak problem. Może w tym miejscu napisze swoje pan Dunia Grzegorz ? To w zasadzie do Niego pytanie.
0
#18 grymas50 19-07-2018 17:07
www.goldenline.pl/.../

Pracował w Archiwum Państwowym w Lublinie.

Dodaj komentarz