Wiemy ile burmistrz Kazimierza Dolnego będzie zarabiał !

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Druga sesja Rady Miejskiej i kolejne ważne rzeczy zostały usankcjonowane uchwałami. Powołano stałe komisje Rady Miejskiej oraz ustalono wynagrodzenie burmistrza.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie z maja tego roku poza dotychczasowymi komisjami powołana została komisja skarg i wniosków.

https://www.youtube.com/watch?v=5vTjVTk2xCE

Skład Komisji rewizyjnej przedstawia się następująco:

Przewodniczący - Ryszard Rybczyński; członkowie - Janusz Kowalski, Magdalena Grabczak, Kamil Seroka, Jarosław Borychowski, Magda Grabczak, Jakub Pruchniak i Damian Miroński.

Komisja Skarg i Wniosków:

Przewodniczący – Jarosław Borychowski; członkowie - Ewa Wolna i Magdalena Grabczak.

Komisja Budżetu i Planowania Przestrzennego.

Przewodniczący - Piotr Guz; członkowie - Ryszard Rybczyński, Mirosław Opoka, Magda Grabczak, Janusz Kowalski, Krzysztof Nieradka, Leszek Dołęga, Kamil Seroka, Jakub Pruchniak , Jarosław Borychowski, Damian Miroński i Justyna Olejarz.

Komisja Zdrowia, spraw socjalnych, porządku publicznego, ochrony środowiska i rolnictwa 

Przewodnicząca - Renata Mokijewska, Justyna Olejarz, Mirosław Opoka, Leszek Dołęga, Piotr Guz, Ryszard Rybczyński, Ewa Wolna i Magdalena Grabczak.

Komisja Edukacji, kultury, kultury fizycznej i turystyki

Przewodniczący - Leszek Dołęga; członkowie - Ewa Wolna, Jakub Pruchniak, Janusz Kowalski, Kamil Seroka, Justyna Olejarz Piotr Guz i Damian Miroński.

Następnie Rada podjęła uchwałę dotyczącą wynagrodzenia burmistrza. Burmistrz Artur Pomianowski będzie otrzymywał wynagrodzenie w kwocie 8950 zł brutto.

Obrady Rady Miejskiej przebiegały spokojnie. Wystąpienia w zasadzie były merytoryczne. Pewne uszczypliwości i złośliwości zawiedzionych decyzją Rady można zrozumieć i w zasadzie nie powinno się komentować.

Pewne jest jedno. Okres hegemoni pewnej grupy...w Radzie skończył się bezpowrotnie. Nowa jakość wizerunkowa i merytoryczna daje nadzieję, że praca Rady Miejskiej ósmej kadencji będzie bardzo owocna.

J.K

Czytany 2577 razy

Komentarze

+3
#35 Rumburak 09-12-2018 21:16
Cytuję grymas50:
Wiadomo cosik kto v-ce ?

Wice nie będzie bo zawsze może zdradzić. Pan AP bardzo dobrze o tym wie.
+2
#34 grymas50 09-12-2018 18:16
+1
#33 grymas50 09-12-2018 17:58
Wiadomo cosik kto v-ce ?
+1
#32 zasmucony 09-12-2018 17:06
Cytuję Kaxz:
Cytuję zasmucony:
A może by tak obniżyć radnym za sesje po 50 zł. Czemu nie. Zobaczymy w tedy jak będą przychodzić . Jak wszyscy to wszyscy .

Proponuje aby taki wniosek postawił Pan Dunią. Codziennie nie mal jest w Urzędzie instruuje burmistrza i ustawia urzędników. Co wy NATO?

To teraz liczymy ile osób odwiedziło urząd miasta . Te opowieści dziwnej treści kupy się nie trzymają .
+2
#31 Jan 09-12-2018 13:27
Człowiek niewykształcony , niezbyt inteligentny został burmistrzem . kogo wybraliście na tak ważną funkcję?
+7
#30 Z Bochotnicy 08-12-2018 22:22
Zamiast zająć się pogorzelcami burmistrz olewa studia studiami robota czeka. To burmistrz powinien być obecny i zorientowany moeć wizję działań. Dlaczego znowu straź z Bochotnicy nie reagowała przy pożarze. Pi co jesteście
+12
#29 kazimierzak 08-12-2018 18:52
Mamy teraz swego rodzaju relatywizm. Na etapie kampanii Pomianowski wytykał Pisuli, że dużo zarabiał. Teraz nie miał odwagi, raczej chęci, by zaapelować o obniżenie pensji. Prawda jest taka, że gdyby nie radni spoza jego komitetu, to zarabiałby niemal tyle samo. A tak ma 1000 z haczykiem mniej. Tylko pamiętajmy, że na wynagrodzenie Pisuli składał się dodatek z tytułu stażu pracy. Jak dla mnie wszystko pozostało bez większych zmian. Wiadomo łatwo krytykować, później trudno zrezygnować z pewnych przywilejów. A Dunię faktycznie widziałem wczoraj jak wychodził z urzędu. Chyba ciężko być marionetką. Ale wiadomo kto wspierał, i zapewne oczekiwania tego środowiska są bardzo konkretne.
+4
#28 z miasta 08-12-2018 17:37
Cytuję zasmucony:
W tak słynnym i obleganym mieście jak Kazimierz to Burmistrz powinien mieć wypasiony służbowy samochód , kierowcę i kapelana . A zarobki o koło 20.000zł. I jakąś ładną i młodą sekretarkę dla udzielania informacji dla prasy.

,masz racje jestem za no moze zarobki jak zarobki ale kapelan z sekretarka konieczine byc powinien :lol: :-) :-)
+2
#27 Fan 08-12-2018 09:13
Ad. Kaxz -Bardzo dobrze niech ich ustawia. Nareszcie! Ktoś musi.
+1
#26 Kaxz 08-12-2018 08:04
Cytuję zasmucony:
A może by tak obniżyć radnym za sesje po 50 zł. Czemu nie. Zobaczymy w tedy jak będą przychodzić . Jak wszyscy to wszyscy .

Proponuje aby taki wniosek postawił Pan Dunią. Codziennie nie mal jest w Urzędzie instruuje burmistrza i ustawia urzędników. Co wy NATO?

Dodaj komentarz