Przyszłoroczny budżet oczami radnego K. Nieradki

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

z rynku1

Szanowni Mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny, postanowiłem podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi uchwalonego budżetu na 2019 rok. Refleksje te są wynikiem mojego dogłębnego analizowania dokumentu, który został przedstawiony Radzie Miejskiej jeszcze przed zwołaniem posiedzenia połączonych komisji Rady Miejskiej. Podczas posiedzenia komisji Radni nanieśli swoje uwagi. Dobrą praktyką powinno być naniesienie tych uwag i powtórne przesłanie Radnym dokumentu do zapoznania się. Niestety tak się nie stało. Dostaliśmy plik papierów przed sesją i jak zawsze zostaliśmy postawieni pod ścianą. Oto moje spostrzeżenia:

http://z-rynku.pl/2018/12/radny-krzysztof-nieradka-o-budzecie-kazimierza-dolnego-na-2019/

Czytany 1540 razy

Komentarze

+3
#20 żeczyc 26-12-2018 21:58
Wacek,
Dzięki za to pytanie! To jest istota sprawy, jeśli chodzi o kazimierską szkołę. A nawiasem mówiąc, ciekaw jestem jak się zachowa Rzeczyca w sytuacji kiedy nie będzie innego rozwiązania jak tylko zamknąć szkołę. I co zrobicie? Dalej będziecie głosować na klikę? Czas pokaże......
Rzeczyca ma dwie alternatywy:
1.szkoła pada a dzieciaki dojeżdżają do Karczmisk (co i tak już się dzieje) lub Rąblowa, ale nigdy do Kazimierza
2.istniejące stowarzyszenie przejmuje obowiązek prowadzenia szkoły .Dzieciaki zostają na miejscu,nauczyciele będą mieli pracę a burmistrz i tak będzie musiał dokładać (wariant najprawdopodobniejszy)
Zapomnijcie , że te dzieci pójdą do Kazimierza.
+3
#19 kub 26-12-2018 14:42
Jednak w budżecie powiatu na zadania inwestycyjne nie znalazły się pieniądze na budowę chodnika w Dąbrówce, budowę drogi w Kazimierzu Dolnym od ul. Słonecznej w kierunku Mięćmierza i przebudowę drogi powiatowej od ul. Kwaskowa Góra, więc 450 000 zł dotacji dla powiatu przepadnie.
+5
#18 Tak mi się wydaje 24-12-2018 14:10
Ponieważ G Dunia miał nie wiele jak sądzę żeby do powiedzenia. Gminy są najlepszym gwarantem inwestycji. Nawet najbardziej absurdalne wizję inwestycyjne zawsze będą ukończone. To daje olbrzymie zyski dla firm które są wykonawcami. To jest niezły łańcuszek powiązań.
+3
#17 Kazio 24-12-2018 12:14
Cytuję wacek:
Cytuję !!!:
Dotacja do modernizacji szkoły w Rzeczycy, w jakim celu jak tam jest kilkoro dzieci , a nasza szkoła w Kaziku świeci pustkami. Dajmy dzieciom szansę lepszego rozwoju , niech mają kontakt ze światem , a nie zamknięci w swojej enklawie nie mają równych szans rozwoju jak ich rówieśnicy. Zamykając szkołę w Rzeczycy zrobimy ogromne oszczędności, a dzieciom wyjdzie to tylko na zdrowie.


A dlaczego G. Dunia podejmując decyzję, a właściwie dyktat o budowie przeskalowanej szkoływ Kazimierzu, która wygenerowała gigantyczny dług gminy i generuje gigantyczne koszty, nie zapytał rodziców w Rzeczycy, Dąbrówce czy będą chcieli posyłać swoje dzieci do Kazimierza? Społeczność lokalna ma prawo decydować o sobie!


Wacek,
Dzięki za to pytanie! To jest istota sprawy, jeśli chodzi o kazimierską szkołę. A nawiasem mówiąc, ciekaw jestem jak się zachowa Rzeczyca w sytuacji kiedy nie będzie innego rozwiązania jak tylko zamknąć szkołę. I co zrobicie? Dalej będziecie głosować na klikę? Czas pokaże......
+8
#16 DarEk 24-12-2018 11:39
Pan Radny pokazał jaka przepaść merytoryczna dzieli radnych od osób będące radnymi i wykonujące odpowiedzialne funkcje w firmach będących na własnym rozrachunku.
Tego było nam potrzeba i tego powinniśmy sobie życzyć co roku.
+3
#15 wacek 24-12-2018 11:35
Cytuję !!!:
Dotacja do modernizacji szkoły w Rzeczycy, w jakim celu jak tam jest kilkoro dzieci , a nasza szkoła w Kaziku świeci pustkami. Dajmy dzieciom szansę lepszego rozwoju , niech mają kontakt ze światem , a nie zamknięci w swojej enklawie nie mają równych szans rozwoju jak ich rówieśnicy. Zamykając szkołę w Rzeczycy zrobimy ogromne oszczędności, a dzieciom wyjdzie to tylko na zdrowie.


A dlaczego G. Dunia podejmując decyzję, a właściwie dyktat o budowie przeskalowanej szkoływ Kazimierzu, która wygenerowała gigantyczny dług gminy i generuje gigantyczne koszty, nie zapytał rodziców w Rzeczycy, Dąbrówce czy będą chcieli posyłać swoje dzieci do Kazimierza? Społeczność lokalna ma prawo decydować o sobie!
0
#14 wacek 24-12-2018 11:29
Cytuję Kolekcjoner dzbanow:
Cytuję J.K:
Wielokrotnie mówiłem ,że ta Rada,to będzie przełom jakościowy. Merytoryczna jakość dyskusji to nadzieja na normalność i rozwój Gminy.


Z panem panie JK. z pewnością będzie przełom, niech nam inne samorządy zazdroszczą takiego „ fahofca od wszystkiego”.
Cieszmy się ...


Z pana to faktycznie dzban ( nie mylić z kolekcjonerem). Zdrowia życzę.
+2
#13 Miki 24-12-2018 10:28
Przerażający jest deficyt. I co Pomianowski z tym zrobi? Pewnie coś sprzeda. Jeszcze bardziej przeraża zadłużenie.
+9
#12 Z miasta 24-12-2018 07:43
Z tym powołaniem liceum to wyszło szydlo z wora. Nikt poza radnymi niektórymi nie był tematem zainteresowany. Pani wolna nie wsparla kolegi cały GZS zignorowal sesje RM. To pokazuje prawdziwe oblicze tych którzy optosali za budowę tak dużej szkoły. Maski spadły król jest nagi.
+5
#11 rumburak 23-12-2018 23:16
Cytuję wacek:
[quote name="???"]Panie Krzysztofie nowy burmistrz nie ma pojęcia bo nie interesował się wygodniej było po pracy iść do domu a najlepiej spytać jak zachował się względem poprzedniej skarbnik. Lekceważenie i brak współpracy. Miał wytypowaną niwą przez Dunię i wykonał kolejną wolę. On nie ma za grosz kompetencji i umiejętności do zsrządzania. Ale dajmy mu czas. A co radni na niszczenie okolic stoku. Niektórzy podobno znaleźli tam pracę. Dopiero się zacznie...


Ta cała "stacja narciarska" nie pachnie a śmierdzi i to nie tylko korupcją.
Lokalni "redaktorzy" też pracują na stacji

Dodaj komentarz