Czy zebranie mieszkańców w sprawie budżetu obywatelskiego zostanie ponowione?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak już pisałem  mieszkańcy zadecydowali aby pieniądze z budżetu obywatelskiego w tym roku w całości   zostały przeznaczane  na  dofinansowanie wyposażenia sprzętu rehabilitacyjnego

 http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1859-wybrano-projekt-w-ramach-funduszu-obywatelskiego.html

Na wspomnianym zebraniu, pani  Małgorzata Kuś, sekretarz kazimierskiego magistratu poinformowała, że do kazimierskiego  urzędu wpłynęło  zawiadomienie Wojewody Lubelskiego o wszczęciu procedury unieważnienia uchwały Nr V /33/19 z dnia 18 marca 2019 r w sprawie konsultacji społecznych . https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Uchwala_Nr_V-33-19.pdf

Wojewoda wychwycił błąd polegający na tym, że przedmiotowa uchwała jest aktem prawa miejscowego i powinna obowiązywać dwa tygodnie po zamieszczeniu w dzienniku urzędowym województwa lubelskiego, a nie  w dniu podjęcia uchwały jak napisano w uchwale.

Jeśli Wojewoda uchyli uchwałę – a wszystko na to wskazuje – zebranie mieszkańców będzie musiało zostać zwołane po  raz kolejny. Po raz  kolejny mieszkańcy będą musieli przyjść i zagłosować.

Okazuje się ,że to nie wszystko. Do  Naszego urzędu wpłynęła również  skarga mieszkańca, która także  dotyczy funduszu obywatelskiego – załącznik – a sprawą  w najbliższym czasie zajmie się Rada Miejska.

W  magistracie mamy dwóch nowych  prawników, doświadczonych pracowników , a mimo to  w prostych sprawach popełniane są proste  błędy  formalne. Burmistrzowie się zmieniają, a nawyki i praktyki w magistracie kultywowane są  z kadencji na kadencję.

 Ciekaw jestem jaką linię obrony w tym konkretnym przypadku przyjmie magistrat – jeśli w ogóle ktoś zechce się z tego wytłumaczyć. Oczywiście z tego powodu Wisła nie zmieni biegu,jedynie mieszkańcy będą musieli po raz kolejny przyjść na zebranie  i zająć się tą samą sprawą. 

J.K 

Czytany 675 razy

Komentarze

+4
#4 obserwator z Rzeczyc 19-04-2019 15:52
hmmm... zastanawiające... ten Seroka... bez matury, pseudostrażak, na rajdzie z burmistrzem, na radzie koło niego... czyżby dzięki tak dobrym kontaktom to ocieplanie remizy? a kiedy będzie boisko koło remizy wykupione na rzecz strażaków, ja się pytam?
+13
#3 witosz 18-04-2019 15:32
POmianowski czy ty nie widzisz tej skrajnej niekompetencji Kusiowej i jej zachowań wobec mieszkańców, pracowników i rodziny?
+8
#2 obserwator 18-04-2019 15:14
Cyt : "Na wspomnianym zebraniu, pani Małgorzata Kuś, sekretarz kazimierskiego magistratu poinformowała, że do kazimierskiego urzędu wpłynęło zawiadomienie Wojewody Lubelskiego o wszczęciu procedury unieważnienia uchwały Nr V /33/19 z dnia 18 marca 2019 r w sprawie konsultacji społecznych ".

Zgadzam się z opinią @ Grymas 50 stuprocentowo.
A ponadto : Skoro pani sekretarz przekazała powyższą informację powinna odwołać zebranie, na dodatek informacja powinna być powszechnie znana szerokiej opinii publicznej . A tu sza!
+10
#1 grymas50 18-04-2019 14:54
Tragiczne to. Tak wysokiej NIEKOMPETENCJI szukać ze świecą. Przecież w żadnej mierze nie zastosowano się do Uchwały V-33-19.pdf.


" Ciekaw jestem jaką linię obrony w tym konkretnym przypadku przyjmie magistrat – jeśli w ogóle ktoś zechce się z tego wytłumaczyć. "

Uważam, ze nie tylko WYTŁUMACZYĆ SIĘ, ale przede wszystkim PRZEPROSIĆ Panie.

Dodaj komentarz