Wydrukuj tę stronę

Czy zebranie mieszkańców w sprawie budżetu obywatelskiego zostanie ponowione?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak już pisałem  mieszkańcy zadecydowali aby pieniądze z budżetu obywatelskiego w tym roku w całości   zostały przeznaczane  na  dofinansowanie wyposażenia sprzętu rehabilitacyjnego

 http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1859-wybrano-projekt-w-ramach-funduszu-obywatelskiego.html

Na wspomnianym zebraniu, pani  Małgorzata Kuś, sekretarz kazimierskiego magistratu poinformowała, że do kazimierskiego  urzędu wpłynęło  zawiadomienie Wojewody Lubelskiego o wszczęciu procedury unieważnienia uchwały Nr V /33/19 z dnia 18 marca 2019 r w sprawie konsultacji społecznych . https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Uchwala_Nr_V-33-19.pdf

Wojewoda wychwycił błąd polegający na tym, że przedmiotowa uchwała jest aktem prawa miejscowego i powinna obowiązywać dwa tygodnie po zamieszczeniu w dzienniku urzędowym województwa lubelskiego, a nie  w dniu podjęcia uchwały jak napisano w uchwale.

Jeśli Wojewoda uchyli uchwałę – a wszystko na to wskazuje – zebranie mieszkańców będzie musiało zostać zwołane po  raz kolejny. Po raz  kolejny mieszkańcy będą musieli przyjść i zagłosować.

Okazuje się ,że to nie wszystko. Do  Naszego urzędu wpłynęła również  skarga mieszkańca, która także  dotyczy funduszu obywatelskiego – załącznik – a sprawą  w najbliższym czasie zajmie się Rada Miejska.

W  magistracie mamy dwóch nowych  prawników, doświadczonych pracowników , a mimo to  w prostych sprawach popełniane są proste  błędy  formalne. Burmistrzowie się zmieniają, a nawyki i praktyki w magistracie kultywowane są  z kadencji na kadencję.

 Ciekaw jestem jaką linię obrony w tym konkretnym przypadku przyjmie magistrat – jeśli w ogóle ktoś zechce się z tego wytłumaczyć. Oczywiście z tego powodu Wisła nie zmieni biegu,jedynie mieszkańcy będą musieli po raz kolejny przyjść na zebranie  i zająć się tą samą sprawą. 

J.K 

Czytany 852 razy