Wydrukuj tę stronę

Burmistrz Pomianowski ignoruje Radę Miejską.Wyniki audytu przekazał dziennikarzom.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W Dzienniku Wschodnim ukazał się artykuł pt.” Audyt wykazał wiele uchybień. Mieszkańcy dowiedzą się jak było”

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/kazimierz-dolny-audyt-wykazal-wiele-uchybien-mieszkancy-dowiedza-sie-jak-bylo,n,1000244014.html

Ze zdumieniem przeczytałem rewelacje o  zakończonym  audycie. Jeszcze bardziej  szokuje sposób w jaki burmistrz poinformował opinię publiczną  o zakończonej  kontroli. Zwykła kultura osobista i przyzwoitość nakazywałaby aby nasamprzód  powiadomić  Radę Miejską, zanim pobiegnie się do mediów.

Jak można  było się spodziewać  o audycie nie ma wzmianki na oficjalnej stronie Kazimierza Dolnego, czy  w   Biuletynie Informacji Publicznej.

No cóż, jaki włodarz, taka kultura przekazu.

W tekście  DW czytamy:

„Kiepska sytuacja finansowa, brak planowania, niegospodarność, zawieranie umów bez zachowania procedur dotyczących zamówień publicznych. To tylko niektóre wyniki audytu przeprowadzonego w jednostkach podległych burmistrzowi Kazimierza Dolnego.”

Skoro niegospodarność , to burmistrz zapewne powiadomił już  organy ścigania. Niegospodarność,to przestępstwo !

Jestem zwolennikiem tezy, że najlepszą formą zaufania jest kontrola. Tyle tylko, że te rejony…kazimierskiego magistratu, których kontrolę zlecił burmistrz są ważne ale nie najważniejsze. Nadal nie ma  reakcji burmistrza Pomianowskiego na skandal związany z budową szkoły. Winnych zniedbań nie ma, a miliony złotych publicznych pieniędzy zostały utopione w skarpie. Jestem za wszelkimi kontrolami, audytami i tym wszystkim, co pomoże zatkać dziurę wypływu publicznych pieniędzy z magistratu. W przedmiotowej sprawie wszystko  się wyjaśni, kiedy zapoznamy się z konkretnymi liczbami dot. wysokości  strat o których wspomina burmistrz. Do audytu również powinni  odnieść się zainteresowani, czyli osoby odpowiedzialni zarówno za MZK jak i  KOKPiT.

Nie byłoby w tym nic zdrożnego gdyby nie fakt, że  kontrola dotyczy czasu, kiedy wice burmistrzem był właśnie pan Artur Pomianowski. W tej kwestii  burmistrz powinien się wytlumaczyć. Sytuacja gdzie burmistrz nasyła na "siebie" kontrolę jest całkowicie niezrozumiała dla mieszkańców  i  odbiera wiarygodność burmistrzowi.

Panie burmistrzu z dobrego serca życzę. Zmień pan sztabowców.

W miasteczku chodzą słuchy, że po reorganizacji…  handlu  na ulicy Nadwiślańskiej, następnym krokiem będzie przekształcenie własnościowe  MZK . Nowe ma przyjść także na wzgórze  zamkowe. Jakie plany ma burmistrz, dowiemy się zapewne  z gazet,a sprawie  będziemy przyglądać się uważnie.

J.K

Czytany 1437 razy