Można składać postulaty !

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym
Pan Ryszard Rybczyński przyjmuje postulaty mieszkańców gminy Kazimierz Dolny
w dniu 7 października 2019 r. (poniedziałek)
w godz. 15-16.00
w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym
przy ul. Rynek 12 , pokój nr 7

http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3439,informacja.html

Czytany 1611 razy

Komentarze

-1
#15 Edi 17-10-2019 13:24
Cytuję Bet:
Cytuję Zibi:

W takim razie co robi Przewodniczący RM? Od czego jest i za co pobiera diety?


Hehe, wrzucaniem rzewnych postów na fejsbuczka :D

Ja słyszałem że podbija gminę po drugiej stronie Wisły.
+1
#14 S.R. 10-10-2019 16:05
Cytuję Adam Gebal:
Uważam, że podstawowa rolą Burmistrza i Urzędu jest zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności. Jeżeli ten organ nie spełnia swoich funkcji lub wypełnia je nienalezycie należy go zmienić nie tworząc wariantów zastępczych, które wywołują tylko ferment.


No tak, ale przecież zamierzeniem pana Rybczyńśkiego jest chęć spotkań indywidualnych z mieszkańcami gminy i jest TYLKO elementem pracy radnego chyba, że doszliśmy już do takiego stanu, gdy NORMALNOŚĆ staje się stanem NADZWYCZAJNYM i wtedy faktycznie wchodzimy w " wariant zastępczy".
+3
#13 Radny 09-10-2019 08:07
Cytuję Radny:
Cytuję Zmartwiony:
Drodzy państwo cieszę się niezmiernie z zaangażowania Was wszystkich ...

A co się dziwisz przecież PiS dąży do centralizacji władzy, samorządy im nie w smak bo nie mają nad nimi politycznej kontroli, obniżka podatku dochodowego i zwiekszenie kosztów uzyskania przychodów zmniejsza dochód miast i gmin w Polsce o wiele miliardów złotych państwo w skali swojego budżetu niewiele traci samorządy nawet do kilkunastu procent, podwyżki dla nauczycieli mają zapewnić samorządy, szpitale mają utrzymać samorządy... Itp itd. szkoda, bo radnym burmistrzowi można patrzeć na ręce przywoływać do porządku odwołać w referendum a posłowi w Warszawie można naskoczyć.

Nie przejmuj się juz w przyszłej kadencji parlamentu wejdzie podatek od wartości nieruchomości, oczywiście od gmin będzie zależało jaka stawka będzie obowiązywać, może to być 0,01% wartości a może być i 1% wartości, jednak finansowanie oświaty dróg i wielu innych kosztuje, wielkość dotacji z budżetu państwa się skurczy do minimum bo przecież samorządy będą miały narzędzie do pozyskiwania wielkich środków i gmina będzie musiała stosować coraz wyższe stawki... Z czego mieszkancy będą bardzo "zadowoleni".
+3
#12 Radny 09-10-2019 05:58
Cytuję Zmartwiony:
Drodzy państwo cieszę się niezmiernie z zaangażowania Was wszystkich w ochronę naszego wspólnego dobra jakim jest nasze miasteczko i jego unikalny krajobraz,lecz na nic nasze wspólne starania jeżeli nasz rząd pod pretekstem Bełchatowa chce wprowadzić specustawę dotyczącą lokalizacji kopalni więcej money.pl/.../... , pewnie większość myśli że to nas nie dotyczy niech Śląsk się martwi jednak pamiętajmy że Lubelszczyzna jest bogata w gaz łupkowy a pieniądz rządzi tym światem a my będziemy tylko mogli się przyglądać i załamywać ręce a mafia w białych kołnierzykach będzie robić co będzie chciała

A co się dziwisz przecież PiS dąży do centralizacji władzy, samorządy im nie w smak bo nie mają nad nimi politycznej kontroli, obniżka podatku dochodowego i zwiekszenie kosztów uzyskania przychodów zmniejsza dochód miast i gmin w Polsce o wiele miliardów złotych państwo w skali swojego budżetu niewiele traci samorządy nawet do kilkunastu procent, podwyżki dla nauczycieli mają zapewnić samorządy, szpitale mają utrzymać samorządy... Itp itd. szkoda, bo radnym burmistrzowi można patrzeć na ręce przywoływać do porządku odwołać w referendum a posłowi w Warszawie można naskoczyć.
+5
#11 Bet 08-10-2019 14:06
Cytuję Zibi:

W takim razie co robi Przewodniczący RM? Od czego jest i za co pobiera diety?


Hehe, wrzucaniem rzewnych postów na fejsbuczka :D
+5
#10 Zmartwiony 08-10-2019 07:25
Drodzy państwo cieszę się niezmiernie z zaangażowania Was wszystkich w ochronę naszego wspólnego dobra jakim jest nasze miasteczko i jego unikalny krajobraz,lecz na nic nasze wspólne starania jeżeli nasz rząd pod pretekstem Bełchatowa chce wprowadzić specustawę dotyczącą lokalizacji kopalni więcej money.pl/.../... , pewnie większość myśli że to nas nie dotyczy niech Śląsk się martwi jednak pamiętajmy że Lubelszczyzna jest bogata w gaz łupkowy a pieniądz rządzi tym światem a my będziemy tylko mogli się przyglądać i załamywać ręce a mafia w białych kołnierzykach będzie robić co będzie chciała
+8
#9 rumburak 06-10-2019 11:36
Cytuję Adam Gebal:
Uważam, że podstawowa rolą Burmistrza i Urzędu jest zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności. Jeżeli ten organ nie spełnia swoich funkcji lub wypełnia je nienalezycie należy go zmienić nie tworząc wariantów zastępczych, które wywołują tylko ferment.

Jestem ZA! Należy zmienić! Ale to nastąpi dopiero za 4 lata. Wcześniej drogie i raczej nie wykonalne.
+8
#8 Adam Gebal 06-10-2019 11:06
Uważam, że podstawowa rolą Burmistrza i Urzędu jest zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności. Jeżeli ten organ nie spełnia swoich funkcji lub wypełnia je nienalezycie należy go zmienić nie tworząc wariantów zastępczych, które wywołują tylko ferment.
+10
#7 Ryszard Rybczyński 06-10-2019 10:11
Cytuję Adam Gebal:
Coś mi się tutaj nie zgadza. Czyż nie powinno być tak, że postulaty mieszkańcow przyjmuje Burmistrz a Komisja Rewizyjna kontroluje ich realizację? Obawiam się, że ta cenna inicjatywa może skutkować obarczeniem Komisji odpowiedzialnością za ich realizację, co byłoby niebezpiecznym ewenementem.

Panie Adamie, mnie się wszystko zgadza, w tym temacie. "Postulat" jest pojęciem bardzo szerokim. Synonimami dla tego słowa mogą być między innymi: wskazanie, zalecenie, wniosek, propozycja, życzenie, chęć, domaganie się, pomysł, oczekiwanie i wiele innych. W grupach znaczeniowych "postulat" może dotyczyć: pisma z prośbą, wskazania. Postulat - w odniesieniu do odgórnych zaleceń, w odniesieniu do inicjatywy działania, wystosowania wniosku z czymś, itd. W słowniku synonimów języka polskiego dla słowa postulat znajduje się łącznie 100 synonimów.
Zgodnie z art. 23 pkt. 1. Ustawy o samorządzie, radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej. Radny utrzymuje stały kontakt z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców POSTULATY....
Komisja rewizyjna nie jest pozbawiona możliwości składania projektów uchwał, tak jak to było chociażby z Radą Seniorów. Jestem też członkiem dwóch innych Komisji Rady (budżetowej i zdrowia). Jako radny mam też możliwość składania wniosków i interpelacji w sprawach zgłaszanych przez mieszkańców.
+10
#6 J.K 05-10-2019 21:49
Cytuję rumburak:
Cytuję !?!?:
Jak miło nikt nie urządza hejtu. Aż chce się czytac komentarze. Czyżby ma to związek z wyjazdem kiektorych do Staufen? Jeśli tak to jestem za tym aby częściej odwiedzać bawarskie miasteczko.

Ja jestem za tym żeby tam zostali. Cieplej, wino i w ogóle chyba fajniej!

Pełna zgoda, jestem za, spokój w mieście, spokój w internecie , życie bez hejtu jet O.K - prawda :-) @ !?!? - w punkt !

Apropos spotkania z Przewodniczącym R.Rybczyńskim, jest wręcz konieczne. Mieszkańcy muszą mieć możliwość załatwienia swoich trudnych spraw. Magistrat tego nie gwarantuje. Ufność do instytucji samorządowych generalnie ,a w naszym Urzędzie szczególnie szwankuje.

Dodaj komentarz