Panie burmistrzu zmień Pan doradców, życzliwie proszę

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

0SKMBT C224e19111312320 01

Do jutra można składać oferty przetargowe na utwardzenie wąwozu „Czarnego” w Kazimierzu Dolnym  https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/index.php?id=179&akcja=szczegoly&p2=1443214

Rozpisanie nowego przetargu to pokłosie zerwania umowy przez burmistrza z firmą Piag-Bud , która  miała  utwardzać wąwozy w Bochotnicy jak i wąwóz "Czarny" w Kazimierzu .

O przyczynach kontrowersyjnej decyzji burmistrza  mogliśmy nieco się dowiedzieć  na październikowej  sesji Rady Miejskiej http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2031-w-kazimierzu-dzwony-bija-na-trwoge.html

Ostatnio o sprawie pisał  także Kurier  Lubelski   https://kurierlubelski.pl/wawoz-czary-w-kazimierzu-dolnym-nadal-nie-jest-utwardzony-miasto-to-wina-wykonawcy/ar/c8-14564345S

Jak się wydaje problemy mentalne związane z  utwardzaniem wywozów są nie do przeskoczenia i chluby miastu nie przynoszą . Dodatkowo istnieje  realne zagrożenie  utraty  dofinansowania sięgającego pół miliona złotych.

Stanie się tak , jeśli do końca tego roku nie rozliczymy całej inwestycji. A więc  zażegnanie  sporu  z firmą Ping -Bud i wypłacenie zaległych pieniędzy  a także   wykonanie  utwardzenia wąwozu „Czarnego”.

Do wykonania jest  ponad  800 m  drogi a termin nieprzekraczalny do  10 grudnia ,co w istniejących warunkach,  terenowych i nie pewnej pogodzie  nie będzie łatwe . Istotną przeszkodą jest spór z wykonawcą wąwozu w Bochotnicy ,która nie otrzymała zapłaty za wykonane zadanie . Zażegnanie konfliktu nie będzie łatwe  z uwagi na ciężar zarzutów jakie wobec firmy kierował burmistrz .

Rozwiązanie patowej sytuacji jest  bardziej interesie miasta niż wykonawcy . W konsekwencji  może to być  kartą przetargową , między innymi z uwagi na zagrożenie utraty dotacji .

Mało rozważna  była wypowiedz burmistrza  D. Wróbla dla  Kuriera  Lubelskiego  - „ Inwestycja powinna zostać zrealizowana do końca roku „  Słowa takie sugerują przyszłemu wykonawcy , że utwardzenie wąwozu „Czarnego”  może zostać przesunięte do końca roku, a nie  jak jest w specyfikacji przetargowej  do 10 grudnia. Insynuacje do złudzenia przypominają  aferę  z zabezpieczaniem skarpy przy szkole . Co innego było w dokumentacji a co innego realizowano, czego konsekwencją były wielomilionowe straty.

Pochopne decyzje, najprostszej z możliwych inwestycji, jaką jest utwardzenie drogi , jest nie tylko błędem ale także narażeniem finansów publicznych .

Nie wydaje mi się aby przyszły wykonawca realizował zadanie za podobna kwotę co firma Piag-Bud .Jaki będzie finał całego zamieszania , przekonamy się  wkrótce. Jak uczy życie pewnie  będzie potrzebna korekty  budżetu, o czym przekonamy się na najbliższej sesji.

Panie burmistrzu z czystej życzliwości radzę, zmień pań doradców, przy czym  nie chodzi mi o  ludzi z naszego  magistratu .

J.K

Czytany 2120 razy

Komentarze

+1
#17 S.R. 17-11-2019 16:36
Z artykulu :
" Za obowiązek osiągnięcia poziomu recyklingu odpowiedzialna jest gmina, ale może próbować zabezpieczyć się przed ewentualnymi karami, podpisując umowę z firmą śmieciową, gdzie zobowiązuje ją do osiągnięcia wskaźnika recyklingu. Tyle że to gmina ustala zasady zbiórki śmieci. Bez zmian w tym obszarze to się nie uda, a zapłacą za to mieszkańcy w jeszcze wyższych rachunkach - mówi Hanna Marliere."
0
#16 S.R. 17-11-2019 16:33
money.pl/.../...

Panie Burmistrzu. Niech pan przeczyta.
+3
#15 S.R. 17-11-2019 11:24
Samochody terenowe i "płacz" okolicznych ziem.
Wczoraj przy " Piastowskim" stało lśniących około 20 smochodow terenowych. Tablice rejestracyjne ze wszech stron Polski , nawet z Opola Lubelskiego. Organizator SPISAŁ SIE na medal.
Dzisiaj rano, te same samochody, UBŁOCONE po dach, prawdopodobnie około południa wyjada powtórnie na udręczoną okoliczną ziemie i wąwozy.

Mam pytanie. Czy tego rodzaju ZORGANIZOWANE przejazdy po polach i bezdrożach okolic Kazimierza Dolnego sa zgłaszane w Urzedzie/ policji/ i czy ktoś z Urzedu ZNA trasy po jakich samochody te poruszja się.? Czy istnieja lokalne przepisy zabraniające przejazdom tego rodzaju ZMASOWANYM, jednoczesnym jazdom.?
ps, Zaznaczm, że wśród tych samochodow nie było " Bobika"
-1
#14 A 15-11-2019 10:10
Nie imputujcie, nie imputujcie, w takim razie cyt.: "trójcy z Gór" należy przypisać promowanie pomysłów których realizacja (gdyby miało do niej dojść) budzi wiele wątpliwości. Poza tym, projekty te (a przynajmniej jeden) dotyczą przestrzeni, o której decydują inne podmioty.
Ktoś nawet trafnie napisał, w komentarzu pod "obiektywnym" artykułem w DW, cyt. "Czy Muzeum Nadwiślańskie jest zainteresowane takim muralem na ścianie swojego budynku? Co ma wspólnego Kazimierz Wielki z muzeum? Czy WKZ wyrazi na to zgodę? Dwa grzyby w jednym rynkowym barszczu zakrawają o kicz, tandetę i przerost formy nad treścią."
Można też się zastanowić, czy "lobbowanie", tzn. zbieranie podpisów na liście ... jest zachowaniem właściwym w ww. kontekście.
+2
#13 maniek 15-11-2019 09:17
@S.R Właściciele Kazimierza złożyli pewnie wniosek
+3
#12 S.R. 15-11-2019 08:47
"Jaki to projekt? Jest to zadanie, w ramach którego dwie kazimierskie ulice - Nadwiślańska i Puławska - zostaną wyposażone w elementy małej architektury, np. ławki oraz donice z kwiatami."
Powyższe z www. Kazimierz

Ma kosztować 100 procent budżetu obywatelskiego tj 40 000. Wydaje się, że Autorzy / ?/ za WSZELKA CENĘ chcą udowodnić, że wyrugowanie kupcow z ulicy Nadwiślańskiej było konieczne.

ps. kto jest pomysłodawcą ?
+4
#11 maniek 15-11-2019 08:42
w mediach proburmistrzowych promowany jest pomysł zakupu donic na Nadwiślańskiej . To w ramach funduszu obywatelskiego i wpływu lokalnej grupy insertu..
+4
#10 S.R. 14-11-2019 07:56
Cytuję J.K:
Skąd mamy wiedzieć kto otwierał :D koperty.... Moim skromnym zdaniem powinno być imię i nazwisk drukowane .Podpisy natomiast w rzeczy samej mogą być nieczytelne.

Po co drukować, jak p[owodzeniem można podpisać się czytelnie. W tego rodzaju umowach powinien być to obowiązek nałozony przez Burmistrza. Może by tak podjąć stosowną uchwałę ?
+4
#9 J.K 14-11-2019 07:49
Skąd mamy wiedzieć kto otwierał :D koperty.... Moim skromnym zdaniem powinno być imię i nazwisk drukowane .Podpisy natomiast w rzeczy samej mogą być nieczytelne.
+3
#8 S.R. 14-11-2019 07:14
dokumentach powinny być czytelne?
Nie ma przepisu, który nakazywałby składanie na dokumentach czytelnych podpisów, więc teoretycznie należałoby powiedzieć, że nie. Z drugiej jednak strony zasady dochowywania należytej staranności wymagają tego, by wymagać od naszych kontrahentów składania czytelnych podpisów."

Dodaj komentarz