Burmistrz Artur Pomianowski sięgnął dna...,pytanie co dalej?

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Przewodniczący  Opoka wyczekuje swoich... aby móc rozpocząć  obrady. 

XV sesja RM, która odbyła się w miniony podziałek, zapewne przejdzie do historii. I nie dlatego, że podjęto na niej ważne dla mieszkańców uchwały, ale dlatego, że przez kilka godzin obrad burmistrz i jego ludzie (patrz zdjęcie) dopuścili się nikczemnego oczerniania mnie po raz kolejny w oczach opinii publicznej. Burmistrz oznajmił, że przez „moje” działki nie zostanie uzgodniony plan dla całego Kazimierza Dolnego – jest to więcej niż oszczerstwo! O szczegółach napiszę niebawem, po otrzymaniu cytowanych przez burmistrza dokumentów.

Nieprawdziwe insynuacje można było odnaleźć swojego czasu na fb „Kazimierz Komentuje”. Dotyczyły one nie tylko moich działek, ale także działek parafialnych. Wczoraj opinia publiczna dowiedziała się, że Andrzej Pisula i mój siostrzeniec (Krzysztof Wawer) pomagali w mi „w przekręcie” dotyczącym zmian w mpzp. Burmistrz powoływał się na enigmatyczne dokumenty, domniemane. Jeśli istnieją, mam nadzieję, że zostaną mi udostępnione – wówczas o tym napiszę.

Ufam, że do świadomości burmistrza dotrze, co tak naprawdę zrobił. Generalnie sesja poświęcona była hejtowi wymierzonemu przeciwko mnie, a także przeciwko radnym: L. Dołędze i R. Rybczyńskiemu. Pomagała mu w tym przyboczna gwardia najwierniejszych siepaczy. Warto odnotować, że wszystkiemu przyglądał się b. Burmistrz Andrzej Pisula, który zabrał głos w sprawie. Generalnie całym przedsięwzięciem burmistrza i jego ludzi było, jak się wydaje odwrócenie uwagi od radykalnej podwyżki za wywóz śmieci, które stawki wzrosły o 110%. I mimo, że starliśmy się temu zapobiec większość 8 osobowa była za tym, aby za śmiecie nieuczciwych przedsiębiorców płacili emeryci czy renciści. Tak wiec przygotowana przez burmistrza uchwała przeszła większością głosów, mimo że na sesji nie było radnego Krzysztofa Nieradki.

bgłozujący

Wyniki głosowania ws podwyżki 110% za wywóz śmieci. 

Mówi  Remigiusz Jeżewski, członek  Rady Kultury, burmistrza Pomianowskiego

Było także o zadłużeniu Gminy. Burmistrz Pomianowski zaprezentował swoja optykę w tej kwestii pomijając w statystyce rok 2020 gdzie planowane zadłużenie przekroczy 17 000 000 zł. Ze spokojem przyznał, że miałem racje, że droga do Zbędowic będzie droższa o 1 500 000 zł w mojej ocenie z powodu braku elokwencji ze strony burmistrza Pomianowskiego.

grozenie paluszkiem

Do końca sesji pozostali mocodawcy pana burmistrza .

Fragmenty obrad, te najważniejsze dla burmistrza, rejestrowane były przez spółdzielnię filmową Kosowski & Jeżewski. Był też miły dla mnie akcent, że w czasie przerwy podszedł do mnie Oskar Kosowski i delikatnie chwytając mnie za pierś starał się mnie przekonać abym go nie filmował. Wprawdzie liczyłem na coś więcej ale…- może innym razem….  

IMG 20200217 182223

Pan Oskar usiłował mnie niecodziennie... sprowokować.

Ciąg dalszy nastąpi….

J.K

Czytany 3526 razy

Komentarze

0
#88 Cedric 27-03-2020 00:49
cheapest prices on levitra for men canadian pharmacy levitra levitra online
canadian pharmacy levitra
20 mg
- levitra pills price edit options levitra 10mg or 20mg password
+1
#87 baart 20-02-2020 14:52
w Wilkowie na razie utrzymali 10 żl wprowadzone niedawno od każdego zamieszkującego nieruchomość za segregowane i 20 zł za niesegregowane,

a jak chcecie zrozumieć skąd podwyżki to poczytajcie:

businessinsider.com.pl/.../...
+5
#86 S.R. 20-02-2020 09:16
Śmieci.
Burmistrz odpowiada jedynie za organizacje ich ewidencjonowania i wywozu. Reszta, i co najważniejsze , koszty tych dwóch plus skladowanie są BROSZKĄ mieszkańców. Jednym słowem- Burmistrz, który nie dba o kieszeń mieszkańców jest OBOJETNYM, jaką kwotę naliczą odbierający śmieci. Nie jest to obciążenie dla Urzedu, a więc w MAJESTECIE Urzedu, jego wydatkow jest " czysty".
Staje się komicznym, że ci " mieszkańcy" to też Jego wyborcy.
ps. Rola Rady w realizacji " ustawy smieciowej' to odrębny temat ale najwyższy czas, by ten problem był systematycznie badany nie nia.
Z nagrania dowiadujemy się, że odpowiedzialni za " czystość" swoje uwagi kierowali do policji, by ta karała "brudasow" i nieprzestrzegających ustawy. Pytanie. Dlaczego nie zaproszono na debatę kierownika Posterunku Policji., by Ten zreferowal przebieg i wynik tych działań a najważniejsze, by pomógł - wiedzą policjantów- wskazując miejsca i istotę problemów.
A tak przy okazji . Kiedy Rada zapoznała się ze stanem przestepczości, wykroczeń i porządku publicznego w rejonie miasta i gminy ? Ocena tego stanu to zródlo wiedzy i material do przedsięwzięć - NAWET w sprawie śmieci.
0
#85 Józef 19-02-2020 22:00
U nas będą na pewno dużo kosztować bo co nie którzy kombinują,niby na członka rodziny śmieci piszą
+2
#84 J.K 19-02-2020 21:15
Mam potwierdzona ino z Wilkowa.W tej Gminie śmiecie były i będą o połowę tańsze.
+1
#83 wilk 19-02-2020 21:09
Nie u nich było 10ZŁ od 2013
+3
#82 Roman 19-02-2020 20:54
Cytuję Stanisław:
Roman .Cena śmieci w Wilkowie była 10ZŁ a u nas w tym czasie 9ZŁ,oni po prostu jeszcze nie podjeli nowej uchwały.Rzetelności trochę

Dla jasnosci u nich bylo 7.5 a teraz jest 10 Wiedz ze wójt był nawet za nie podnoszeniem stawki.
-3
#81 Stanisław 19-02-2020 20:43
OOO Nerwy puszczają musi być coś na rzeczy,my się nigdzie nie wybieramy ,mam tu rodzinę z dziada pradziada.Wacek ty chyba napływowy
-4
#80 wacek 19-02-2020 20:35
Burdel płonie... Tylko patrzeć jak wszelkiej maści ku...wy będą uciekać. Tylko gdzie? Wąwolnica blisko, jednak miejsca za mało...
-1
#79 rumburak 19-02-2020 20:29
Cytuję S.R.:
Cytuję rumburak:
Ja to myślę że Turcy mają kiepską zimę. Na tym narciarstwie zjazdowym po kretowiskach nie da się zarobić to uknuli kolejną intrygę. Wkręcili w to swojego marionetkowego burmistrza który poniesie konsekwencje ich głupich zabaw.
Konsekwencje poniesiemy i my bo przy tym zadłużeniu zarząd komisaryczny gminy się kroi. Narazie popłacimy za nieudolność rady i burmistrza w podatku śmieciowym
Pozdrawiam wszystkich płatnych speców od PR na usługach turecko mongolskiej ekipy!
Minusujcie mnie to dla mnie wielki honor!


Staje się dziwnym. Ty prosisz a tu plusy. Wtedy było około 100 minusów a nie prosiłes o nie.. "Dziwny ten kraj"/ to z " Potopu"/

Tymi stoma minusami pod jednym z moich postów pobiłem rekord tego forum co napawa mnie dumą.

Dodaj komentarz