Temida megalomanka.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Gdyby były radny z Kazimierza Dolnego Janusz Kowalski użył wobec, również byłego burmistrza określenia; "Słowo burmistrza znaczy mniej niż słowo przekupki na Małym Rynku  w naszym mieście", Sąd Rejonowy w Puławach nie dopatrzyłby się znamion naruszenia prawa. Czy to określenie wobec władzy nie jest znieważeniem?(sic!)Puławska Temida poszła po najmniejszej linii oporu. Otóż słowo k....ujęte jest  w nomenklaturze wyrazów i określeń nieprzyzwoitych, a tym samym użycie w miejscach publicznych, oraz osób jest karalne. Jest motyw pod paragraf?-No jest, to jaki problem! Jednak jest jeden szkopuł. Wyraz na "k" został użyty w zdaniu i odnosi się do artykulacji pana burmistrza. Nie został użyty wobec rzeczownika osobowego r. męskiego liczby pojedynczej. Słowem, pan burmistrz fizycznie, duchowo(intelekt, godność) nie został znieważony. Otóż burmistrz dał parol rolnikowi. Pochodzę ze wsi. Znam ludzi związanych z rolnictwem. Rolnicy to ludzie: ambitni, honorowi i godni. Niedotrzymanie danego słowa znieważa osobę, mało, tego dyskredytuje go w środowisku.-No to, kilka pytań;  Czy tego typu znieważenie nie jestcięższego gatunku, aniżeli użycie k.... w zdaniu? Czy ów rolnik, gdyby wystąpił z powództwa cywilnego wobec burmistrza, przegrywa w Sądzie?-A czy były radny, gdyby użył wobec piszącego te słowa, wyrazów nawet bardziej dosadnych, również by przegrał?Oczywiście! Gdyby piszący był burmistrzem. Sąd Rejonowy zignorował, czyli znieważył b. radnego, nie tyle osobowo co funkcyjnie. Radny to członek lokalnej władzy, ale również lokalnej społeczności, który do sprawy wnosi istotny kontekst. Janusz Kowalski broni sprawy publicznej, niezwykle ważnej w wymiarze czasu i wartości. To nie jest konflikt Kowalski-Dunia. Dla Sądu nadrzędna wartość nie miała znaczenia(sic!)Była możliwość zmiany kwalifikacji czynu przez Sąd Okręgowy, to oczywiste. Jednak ważniejsza okazała się solidarność i jedność z kolegami z Puław.-No nie może być przecież tak, że Rejonowy orzeka na korzyść burmistrza, a Okręgowy diametralnie inaczej. Choćby się nawet mylił, i o to chodzi! Niestety żałosne mamy Sądy, i to nie tylko w tej sprawie. Zaskakujące jest to, że po pierwszej rozprawie w Sądzie Rejonowym, zabrał publicznie głos prokurator, który podważył decyzję Sądu. O dziwo! Oskarżyciel nie dopatrzył się winy radnego. Niestety,megalomania to siła ambicji, nie prawa.

 

                                                                                               Puławy        Bogusław Tuźnik

Czytany 4250 razy

Komentarze

+10
#7 Rea 26-01-2015 12:21
Jak polski sąd jest "niezależny" od polityków dowiedzieliśmy się podczas prowokacji dziennikarskiej po wykryciu afery Amber Gold.
-8
#6 grymas50 26-01-2015 10:27
Próbuje zastąpić prof. Bralczyka, ale przecież ZA WYSOKIE PROGI.
To Jego :
"Otóż słowo k....ujęte jest w nomenklaturze wyrazów i określeń nieprzyzwoitych, a tym samym użycie w miejscach publicznych, oraz osób jest karalne. Jest motyw pod paragraf?-No jest, to jaki problem! Jednak jest jeden szkopuł. Wyraz na "k" został użyty w zdaniu i odnosi się do artykulacji pana burmistrza. Nie został użyty wobec rzeczownika osobowego r. męskiego liczby pojedynczej. Słowem, pan burmistrz fizycznie, duchowo(intelekt, godność) nie został znieważony. Otóż burmistrz dał parol rolnikowi." powala. haha
+2
#5 J.K 25-01-2015 21:29
Sorki - miało być rozwinąć myśl.
+2
#4 J.K 25-01-2015 20:29
@Grymas 50 -Nie pozostaje Ci nic innego tylko rozwiązłość myśl. :lol:
-9
#3 grymas50 25-01-2015 18:43
Myślałem o p. Tuzniku.
+1
#2 J.K 25-01-2015 18:21
Grymas 50 To aluzja do mnie? :lol:
-7
#1 grymas50 25-01-2015 17:52
". Niestety,megalomania to siła ambicji, nie prawa.



Puławy Bogusław Tuźnik"
Trzeba tylko USTALIĆ kto jest MEGALOMANEM.

Dodaj komentarz