A miało być tak pięknie …

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Podobno ludzie uczą się na własnych błędach, niestety niektórzy są w tej kwestii wyjątkowo oporni. Chciałbym napisać, że kolejny długi weekend w Kazimierzu przebiegł spokojnie i zarówno mieszkańcy jak i przyjezdni mogą go zaliczyć do bezstresowych i udanych; że dzięki pracy Policji wąskie uliczki miasta nie były zastawione pojazdami; że stosunkowo szybko można było wyjechać z Kazimierza dzięki wzorowej pracy Drogówki na rondzie w Bochotnicy itd. Tymczasem ostatni dzień długiego weekendu to powtórka z wątpliwej rozrywki spędzania kilku godzin w korku, którego koniec tradycyjnie sięgał stacji benzynowej w Kazimierzu. I tak mile spędzone w miasteczku chwile, okraszone dobrą folkową nutą zostały przyćmione przez … „po co tu przyjechaliśmy?”, „na którą będziemy w domu?”, „przed nami 300 km drogi” itp.

Inna kwestia dotyczy parkowania samochodów w niedozwolonych miejscach bez żadnych konsekwencji. Zastawione Podzamcze tak, że nawet bus nie mógł dojechać uliczką na przystanek. Zastawione Krzywe Koło i Zamkowa przy kościele, a na parkingach … wolne miejsca. Po miasteczku krążył jeden radiowóz, więc nie mogę powiedzieć, że policjanci jak zwykle byli dobrze schowani. Wkurza mnie to, że ważne i jednocześnie łatwe decyzje czy działania jak koordynacja ruchu drogowego są w tym mieście zupełnie bagatelizowane zwłaszcza w kluczowych okresach. Z drugiej strony jednak coś się dzieje, np. rok temu mój kuzyn dostał mandat, bo na 10 min. zaparkował na Lubelskiej, a dzisiaj w ostatni dzień długiego weekendu Drogówka działała w Bochotnicy, wprawdzie po 18.00, ale była. „Więc o co ci chodzi? Jest super!” – ktoś mógłby powiedzieć.

J.K.

Czytany 8014 razy

Komentarze

+7
#2 Zośka 27-06-2011 13:03
Mnie też to wkurza, bo jako mieszkanka gminy muszę parkować na płatnych parkingach - bo wychodzi to taniej niż mandat. Miejscowi zarabiają na miejscowych a turyści traktowani są jak święte krowy. Za parkowanie w niedozwolonym miejscu mój samochodzik jako jedyny ozdobiony został przez policję mandatem podczas gdy znajdujące się obok samochody turystów nie. Gdzie tu sprawiedliwość?
+7
#1 DarEk 26-06-2011 21:52
Oczywiście ,że nie ma skutków bez przyczyny.Policja kompromituje się,burmistrz również!

Dodaj komentarz