Wydrukuj tę stronę

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ BOLECKĄ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

logo d k 200

Serdecznie zapraszamy na SPOTKANIE AUTORSKIE Z ANNĄ BOLECKĄ.
27 listopada o godz. 16:00 w Dzwonnicy Kultury (ul. Zamkowa 2, Kazimierz Dolny).
Spotkanie poprowadzi Maja Wolny.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy w Bibliotece Publicznej (tel. 81 881 03 05) i Dzwonnicy Kultury (tel. 81 501 82 70).
Pisarstwo Anny Boleckiej jest różnorodne i trudne do ujęcia jednym słowem. Każda jej książka to zaskakujący pomysł, ciekawi bohaterowie i inny sposób narracji.
Od debiutanckiej powieści „Leć do nieba” - niekonwencjonalnej „koralikowej” powieści fabularnej, poprzez tradycyjną w formie  powieść "Biały kamień", i nieoczywistą duchową biografię Franza Kafki przedstawioną w formie  fikcyjnych listów pisanych przez niego do swoich przyjaciół w "Kochany Franz".
Współczesna tematyka w "Concerto d'amore" z panoramę współczesnej Warszawy z niby banalną a niebanalną historią miłosną, poprzedza wizję początku XX wieku w Wiedniu, Monachium czy Gdańsku w powieści „Uwiedzione” wraz z postaciami barwnymi, przesiąkniętymi bądź uwikłanymi w ówczesną, trudną ideologię.
O swojej ostatniej powieści "Cadyk i dziewczyna" autorka mówi:
"Chyba każdy z nas zastanawiał się choć raz, jakby się zachował w sytuacji wielkiego zagrożenia, na przykład podczas wojny w okupowanej Warszawie. I ja o tym myślałam, i chyba jak każdy nie byłam siebie pewna. Wśród wielu nieznanych bohaterów tamtych czasów spotkałam kilkoro, których losy stały mi się bliskie. To ludzie, którzy tak jak my byli pełni wahań, bali się, chcieli uniknąć złego losu, ale wbrew wszystkim i wszystkiemu wybrali dobro.
Zapragnęłam opisać ich dramatyczne historie. Pokazać ludzi, którzy kochali, pomagali sobie nawzajem, szukali sposobów przeżycia, dokonywali trudnych wyborów – nie chcieli być ofiarą biernie poddającą się losów”.
„Spotkanie Literackie w ramach projektu Słowa mają moc, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Czytany 589 razy