Proces w trybie wyborczym ostatecznie zakończony,czy było to potrzebne...!?

Oceń ten artykuł
(36 głosów)

Czy warto było Panie burmistrzu?

Czy uważa Pan, że procesowanie się z ludźmi, poniżanie Ich, przystoi burmistrzowi? Czy uważa Pan, że  Sądy to właściwa droga rozwiązywania problemów i  sporów? Chyba tak ponieważ konwersarzy o obiektywnym spojrzeniu na 8 letnie rządy „resetuje” Pan stawiając przed Sąd.

Zachowanie Pana oceniam jako żałosny akt  frustracji, świadczący o pana bezradności. Pana  główny problem to nadęte własne ego, samouwielbienie trącające o  narcyztycyzm. Panie burmistrzu mamy odmienny ogląd na Miasto, Gminę na sprawy ludzi i sprawy społeczne. Mój punkt widzenia przedstawiałem na swoim blogu. Pana punkt widzenia mogłem przeczytać w pozwach i zawiadomieniach do organów ścigania. Ostatnia kadencja to pasmo  porażek  za które My wszyscy zapłacimy.

- Wybuch gazu w szkole  spowodowany wieloletnimi zaniedbaniami.

-  Brak merytorycznego podejścia w sprawie  podejmowania ważnych decyzji związanych z  inwestycjami Gminy.

Lakoniczne podejście do spraw inwestycji „nie gminnych” kosztowały Nas  miliony złotych. Spowodowało to także  zahamowanie rozwoju Gminy, wiążące się także z obniżeniem życia społecznego -brak miejsc pracy, spadek dochodów, stagnacja oferty turystycznej.

Decyzje burmistrza powinny wypływać z szeroko pojętego dialogu społecznego, a nie z autokratywnych  decyzji. W sprawowaniu przez Pana rządów nie mogę tego odnaleźć. Dialog, a nie spory sądowe powinny być dewizą burmistrza.

I na koniec. Zarzuty podnoszone przez Pana w  pozwie to wyrwane z  kontekstu  moje opinie. Wiedział Pan o tym doskonale. W pozwie także zażądał Pan ode mnie wpłacenia niebagatelnej kwoty 10 000 zł na rzecz Kazimierskie Stowarzyszenie  Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny. plus koszty sądowe. W sumie –w przypadku mojej przegranej- byłaby to koszty  kilkunastu tysięcy złotych. To kwota bardzo duża. W przybliżeniu  to roczne moje przychody z tytułu emerytury. Przypuszczam, że w podjęciu decyzji co do wysokości kwoty przyjął Pan zapewne własne dochody z tytułu sprawującego urzędu burmistrza, które są  w przybliżeniu około 10 krotnie większe od moich - emeryta.

Mam dla Pana honorową propozycję. Przegrał Pan proces , więc to Pan powinien wpłacić żądaną kwotę. Cel jak najbardziej słuszny. Tym bardziej, że przez ostatnią kadencję nie grzeszył Pan przychylnością  zwrócenia Stowarzyszeniu…. „resztówki” pod nazwą Wikarówka.

Pozdrawiam serdecznie.

J.K

alt

 

 

 

alt

alt

alt


alt

alt

Czytany 5939 razy

Komentarze

+8
#17 Obserwator 11-11-2014 21:45
Panie burmistrzu Dunia czy ma pan honor?Czy będzie pan milczał!
To zdjęcie pokazuję obraz pańskiej osobowości.Zgaszony człowiek, ofiara własnego Ja :D
+9
#16 J.K 11-11-2014 20:50
@charytatywnie-Byłem w Warszawie pod pomnikiem Piłsudskiego,pozdrawiam.
Może jeszcze jakieś pytanie?
+9
#15 Piotr 11-11-2014 20:49
@Szklana Kula-może poleciał po części do rowerów,przecież z Włoch razem z Jarkiem sprowadzali rowery,mam nadzieję ,że na fakturę myślę że Jarek Czerepach zagwarantuje ich uczciwość.
+7
#14 szklana kula 11-11-2014 20:34
@ ciekawa
Informacja!
W ubiegłą sobotę Członek Komitetu Wyborczego Nasza Mała Ojczyzna Pan Marcin Świderski poleciał samolotem do Włoch.Nie wiemy natomiast,czy poleciał dalej Na Sycylię...
Panie pełnomocniku Jarosławie Cendrowski,czy ten lot to podroż w interesach.....,czy lot prywatny?
Trochę dziwne, jest finisz wyborów więc każda para rąk byłaby potrzebna.Uważam,że to trochę dziwne.
+10
#13 ciekawa 11-11-2014 18:18
Z Ewangelii św. Mateusza ku refleksji @charytatywnie...


Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę.

Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
+12
#12 ciekawa 11-11-2014 18:11
Obrzucanie inwektywami radnego Kowalskiego przez radnego Kruka, kierowanie na blogu gróźb karalnych - spalenie pensjonatu oraz śmiercią radnemu J.K, zbeszczeszczenie grobu Matki radnego J.K, straszenie prokuratorem, policją, nasyłanie urzędu skarbowego na niepokornych, intrygi, szantaż, nagrywanie prywatnych rozmów opozycyjnych radnych, ciąganie przez burmistrza po Sądach itd, itp

Ludzie gdzie my żyjemy?
Czy to jest jeszcze Kazimierz, czy raczej sycylijskie Miasteczko?
+11
#11 ktoś 11-11-2014 14:50
@charytatywnie my tu rozmawiamy o pozwie w trybie wyborczym Grzegorza Duni przeciw radnemu Kowalskiemu? Nie zauważyłeś/aś? Pan Grzegorz nie chwalił się, że w swym zacietrzewieniu złożył apelację, którą Sąd Okręgowy również oddalił? :P
-9
#10 charytatywnie 11-11-2014 14:42
I za co te minusy? Prawda niewygodna p. Januszu?
-11
#9 charytatywnie 11-11-2014 14:31
A dziś pod pomnikiem było kilku radnych, a p. Janusza zabrakło? Taki patriota i radny do pary z Suszkiem, którego też nie bylo, ale jego reprezentował akurat Kamiński.
+10
#8 mecenas 11-11-2014 14:22
@nowak skoro sprawa nie kwalifikowała się w trybie wyborczym to po kiego grzyba składano wniosek? Po raz kolejny chciano postraszyć niewygodnego pana radnego?

Dodaj komentarz