Puchaczów: 50 milionów złotych na inwestycje

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Basen, nowy ratusz i 60 kilometrów kanalizacji – takie plany inwestycyjne ma gmina Puchaczów. Przeznaczy na ten cel blisko 50 milionów złotych.

W Puchaczowie (pow. łęczyński) rozpocznie się w tym roku budowa pływalni przy Zespole Szkół. – Basen o wymiarach 25 na 16 metrów będzie miał 6 torów. Powstanie także brodzik dla dzieci, wanny z hydromasażem i siłownia – nie kryje radości Adam Grzesiuk, wójt gminy. Inwestycja będzie realizowana 4 lata i pochłonie 20 milionów złotych.

Powstanie też nowa siedziba dla władz gminy. – Biurowiec stanie przy ulicy Lubelskiej, w miejscu starego urzędu i pawilonu usługowego, które zostaną wyburzone – wyjaśnia wójt Grzesiuk. Budynek będzie miał 3 kondygnacje i wymiary 15 na 40 metrów.

– Musimy mieć nową siedzibę, bo obecna nie spełnia standardów obsługi mieszkańców oraz nie zapewnia dobrych warunków pracy naszym urzędnikom – przekonuje Grzesiuk. Koszt tej inwestycji wyniesie 2 miliony złotych.

Projekt zakłada, że nowa siedziba nawiązywać będzie do miejskiej tradycji Puchaczowa i będzie mieć formę ratusza, z frontem zwróconym w kierunku rynku. W centralnej części budynku znajdzie się wieża z zegarem i – jak zakładają projektanci – stanie się ona głównym punktem miasteczka.
– Nasza gmina wygląda coraz ładniej. Dzięki temu mieszkańcy nie chcą uciekać do większych miast – uważa pan Jan z Puchaczowa.

To nie koniec dużych inwestycji. Jeszcze w tym roku 3 tys. mieszkańców z Ciechanek, Ostrówka, Szpicy, Jasieńca i Zawadowa skorzysta z gminnej oczyszczalni ścieków. – Wystarczy kilka dni opadów, a szamba wypływają i mamy poważne problemy – mówi Kazimierz Zabłotny, mieszkaniec Ostrówka.

– W planach jest budowa 60 kilometrów kanalizacji ściekowej. Koszt tej inwestycji to 22 miliony złotych, z czego połowę sfinansuje Unia – zapowiada wójt Grzesiuk. Inwestycja zakończy się do końca tego roku.
Dzięki tej rozbudowie gmina Puchaczów będzie skanalizowana w 80 proc. Pozostałe miejscowości zostaną podłączone do sieci sanitarnej w przyszłym roku.

Źródło: Dziennik Wschodni

 

Czytany 6894 razy

Komentarze

0
#13 J.K 30-01-2011 14:02
lew- dlaczego nie powinienem używać słowa przyzwoitość?.Proszę odpowiedz na wczorajsze pytanie,o które Cię prosiłem
0
#12 J.K 30-01-2011 13:57
krak - zdecydowanie, nie mamy się czym chwalić,nie bez znaczenia jest również charakter oby gmin.
0
#11 krak 30-01-2011 11:45
Sprawdziłem dochody gminy Puchaczów. Są o 10 mln wyższe niż Kazimierza także biorąc pod uwagę planowane wartości inwestycji oraz ich charakter, Kazimierz przegrywa zdecydowanie. Generalnie chodzi o to, że burmistrz nie ma czym się chwalić:).
0
#10 lew 30-01-2011 11:07
Przyzwoitość. To słowo, którego akurat pan nie powinien nigdy używać, bo nie wie pan, co ono znaczy!
+2
#9 maniek 29-01-2011 18:28
lew jesteś zapewne osobą która poddaje się pozamerytorycznej argumentacji w stylu jaką prezentuje Pan Burmistrz- robimy "tą inwestycję" gdyż na to dostaliśmy pieniądze z Unii. POmyśl choć trochę i jeśli posiadasz choć trzy sprawne szare komórki przekonasz się jak tego typu argumentacja jest absurdalna i bezsesnsowna.
+1
#8 J.K 29-01-2011 11:28
lew-czekam na odpowiedź( nie uchylaj się),jeszcze uzasadnij dlaczego, przeze mnie nie mogą powstawać inwestycje? Chyba,że łamanie prawa ,zasad panujących w społecznościach cywilizowanych jest dla ciebie czymś obcym.Zwykli ludzie w mojej definicji to ludzie którzy mają poczucie przyzwoitości-tyle i aż tyle.
0
#7 lew 29-01-2011 09:30
Przykro mi, dla mnie nie jest Pan autorytetem w kwestii estetyki i dobrego gustu więc nie bardzo mamy o czym dyskutować. Chciałbym się tylko dowiedzieć, kim według Pana są ci "zwykli" ludzie.
0
#6 ja 29-01-2011 08:57
Panie Januszu zanim Pan umieści jakąkolwiek informację proszę niech Pan sprawdzi czy żeczywiście jest ona prawdziwa.
Chodzi mi o SOLARY w gminie Końskowola
+1
#5 J.K 29-01-2011 07:04
lew,proszę poszerz swoja myśl i napisz konkretnie, o co ci chodzi, co masz mi do zarzucenia-czekam.Wiem ,że część osób w mieście stanowiąca margines,próbuje lansować tezę,że jestem przeciwny inwestycjom,tak oczywiście, inwestycjom,które z punktu widzenia estetyki, maja negatywny wpływ na wizerunek miasta.Chodzi o mega inwestycje,które powstają przy skrajnym łamaniu prawa.To nie są domy mieszkalne zwykłych ludzi.Te hotele, domy,obiekty ,które powstają w różnych częściach miasta i okolic ,są przejawem braku estetyki i poczucia własnej wartości.Te koszmarki architektoniczne to synonim zakompleksionych ludzi,a to szkodzi nam wszystkim.
0
#4 lew 29-01-2011 01:36
Gdyby mieli u siebie w gminie Kowalskiego na pewno nie dopuściłby do tylu inwestycji!:)

Dodaj komentarz