Wydrukuj tę stronę

Puchaczów: 50 milionów złotych na inwestycje

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Basen, nowy ratusz i 60 kilometrów kanalizacji – takie plany inwestycyjne ma gmina Puchaczów. Przeznaczy na ten cel blisko 50 milionów złotych.

W Puchaczowie (pow. łęczyński) rozpocznie się w tym roku budowa pływalni przy Zespole Szkół. – Basen o wymiarach 25 na 16 metrów będzie miał 6 torów. Powstanie także brodzik dla dzieci, wanny z hydromasażem i siłownia – nie kryje radości Adam Grzesiuk, wójt gminy. Inwestycja będzie realizowana 4 lata i pochłonie 20 milionów złotych.

Powstanie też nowa siedziba dla władz gminy. – Biurowiec stanie przy ulicy Lubelskiej, w miejscu starego urzędu i pawilonu usługowego, które zostaną wyburzone – wyjaśnia wójt Grzesiuk. Budynek będzie miał 3 kondygnacje i wymiary 15 na 40 metrów.

– Musimy mieć nową siedzibę, bo obecna nie spełnia standardów obsługi mieszkańców oraz nie zapewnia dobrych warunków pracy naszym urzędnikom – przekonuje Grzesiuk. Koszt tej inwestycji wyniesie 2 miliony złotych.

Projekt zakłada, że nowa siedziba nawiązywać będzie do miejskiej tradycji Puchaczowa i będzie mieć formę ratusza, z frontem zwróconym w kierunku rynku. W centralnej części budynku znajdzie się wieża z zegarem i – jak zakładają projektanci – stanie się ona głównym punktem miasteczka.
– Nasza gmina wygląda coraz ładniej. Dzięki temu mieszkańcy nie chcą uciekać do większych miast – uważa pan Jan z Puchaczowa.

To nie koniec dużych inwestycji. Jeszcze w tym roku 3 tys. mieszkańców z Ciechanek, Ostrówka, Szpicy, Jasieńca i Zawadowa skorzysta z gminnej oczyszczalni ścieków. – Wystarczy kilka dni opadów, a szamba wypływają i mamy poważne problemy – mówi Kazimierz Zabłotny, mieszkaniec Ostrówka.

– W planach jest budowa 60 kilometrów kanalizacji ściekowej. Koszt tej inwestycji to 22 miliony złotych, z czego połowę sfinansuje Unia – zapowiada wójt Grzesiuk. Inwestycja zakończy się do końca tego roku.
Dzięki tej rozbudowie gmina Puchaczów będzie skanalizowana w 80 proc. Pozostałe miejscowości zostaną podłączone do sieci sanitarnej w przyszłym roku.

Źródło: Dziennik Wschodni

 

Czytany 6893 razy