Taktyka o kryptonimie „Ponad podziałami”

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Jedną z głównych przesłanek jakie towarzyszyły panu burmistrzowi Grzegorzowi Duni podczas powoływania nowej stałej komisji RM w Kazimierzu Dolnym była troska o losy procedowanego od 5 lat Studium. Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Dziedzictwa Kulturowego miała być tą komisją, która usprawni prace przy z studium, a także inne prace związane z planowaniem przestrzennym. Miałem mnóstwo wątpliwości co do nowej Komisji i od początku podchodziłem do tego zagadnienia sceptycznie. Uważałem, iż mnogość komisji nie usprawni działań Rady, za to współpraca i sprawna organizacja pracy oraz współdziałanie z burmistrzem mogą zdziałać cuda. Sam fakt propozycji utworzenia nowej komisji bez szerszej konsultacji z Radą wydawał się przynajmniej zastanawiający.

Fatalny, wręcz skandaliczny sposób procedowania obecnego studium, czyli długi czas oraz nadużycia proceduralne (kilkakrotna zmiana terminów naboru wniosków) zakrawa na drwinę z ludzi, a po drugie świadczy o absolutnym braku kompetencji zarówno samego burmistrza jak i jego administracji w kwestii planowania i zagospodarowania przestrzennego. Czas tworzenia obecnego studium trwał co najmniej dwukrotnie dłużej niż powinien i odbiegał znacznie od czasu procedowania praktykowanych w innych gminach. Jednak co innego budzi niepokój. Jak wszyscy wiemy pytania o termin wyłożenia studium dochodziły do burmistrza ze wszystkich stron. Pytali obywatele, pytali radni. Osobiście kilkakrotnie zadawałem w tej sprawie pytania. Zawsze otrzymywałem odpowiedzi wymijające. Poza lakonicznymi odpowiedziami burmistrza niewiele mogliśmy się dowiedzieć. Burmistrz w swoim stylu informował, że dowiemy się w stosownym czasie.

Przedwczoraj rano przeczytałem na własnej tablicy ogłoszeń, informację o planowanym terminie wyłożenia studium. Szok! Skontaktowałem się z radnymi, którzy również byli zaskoczeni, bowiem nic o wyłożeniu studium nie wiedzieli. Podobnie jak ja byli zaskoczeni. Pan burmistrz nie informując radnych i Komisji zajmującej się planowaniem przestrzennym, postanowił ogłosić termin wyłożenia Studium, rozsyłając sołtysom zawiadomienia. Sposób obiegu informacji jest haniebny, świadczy o lekceważącym stosunku burmistrza do ludzi z jakimi powinien współpracować.

Rozmawiając z radnymi w sprawie Studium wszyscy byli zgodni, że musimy opracować program prac związanych z całym zagadnieniem. Wszyscy mieliśmy mnóstwo pytań m.in. do projektantów, planistów Studium. Właśnie na komisji mieliśmy opracować strategie i procedury odwoławcze, a także cały zakres działań i olbrzymiej pracy jaka przed nami stoi. Stało się inaczej, burmistrz z bliżej niewyjaśnionych przyczyn odwołał planowaną na 21 marca Komisję Planowania. Wspólnie zakładane zakresy prac są zmieniane i przesuwane. Praca Rady charakteryzuje się niepewnością. Działania i podjęte kroki radnych są dezawuowane przez burmistrza. Mając powyższe na uwadze Grzegorz Dunia zignorował i mieszkańców i radnych, w końcu to nie dla nich pracował w pocie czoła nad tym Planem …Po raz kolejny burmistrz nolens volens pokazał z czyjej ręki je…

 

J.K.

Czytany 7487 razy

Komentarze

+2
#30 Waldi 01-04-2011 15:31
henio//nie pisz czego ludzie żaują bo napewno nie głosów oddanych na J.K.właśnie żaują głosow na pana Dunie, można się bylo tego dowiedzieć na wielu zebraniach wiejskich bo to nie J.K. dawał obietnice bez pokrycia , obiecywał że będzie działał w służbie sprawiedliwości i praworządności że będzie stawiał na dobro mieszkańców i miasta i tak jest.Jak chcesz się wyrzyć na czymś to idż sobie pokop w jakiś słup a nie pisz wulgaryzmów pod adresem kogoś kogo nie znasz. :P A wogóle to ten blog pokazuje co ludzie myślą.
+1
#29 Waldi 01-04-2011 15:20
Zdumienie//czyżby ten Kazimierski kundel podawał się też za mnie??bo ja jestem Waldi , i sam niewiem o co tamtemu chodzi. :sigh:
+1
#28 Zdumienie 01-04-2011 12:21
Ten znowu tu ?? idz pozbieraj śmieci , zagrab liście , wiosna juz na całego jest co robic .Żal mi ciebie człowieku , bo te wpisy to jak wołanie o pomoc , której nikt z bliskich ci nie udzielił .
Nie wierzę że rodzina nie zauważyła że z Tobą gosciu waldi itd jest coś nie tak !
+5
#27 Włodek 26-03-2011 21:19
Jeżeli pan burmistrz chce odbudować zaufanie ludzi to teraz od 6kwietnia ma taką okazje :-| zobaczymy czy ważniejsi są mieszkańcy czy inwestorzy i czy w wyborach pogrążyliśmy gmine czy uratowaliśmy.ROLNIK:mnie też w urzędzie trzy razy wprowadzono w błąd co do poboru wniosków, ja niewiem jak tak można ?? tylko w naszej gminie jest wszystko t :-| akie porąbane a w urzędzie też niewiele wiedzą albo wiedza tyle że niechcą mówić SKANDAL !!!!!!!!!!!!To z tym studium to się do prasy nadaje , albo do Teleexpresu :-)
+8
#26 rolnik 26-03-2011 21:05
Jedno pytanie do pana burmistrza;co my mieszkańcy panu zrobiliśmy że pan nas tak traktuje,???Jak my mieszkańcy mogliśmy mieć szanse na przekształcenie działki skoro tyle razy był odraczany termin???jak pan by się czuł jakby pan chciał na swojej ziemi zbudować dla swoich dzieci dom a niemogł by pan dlatego że ważniejsi są ludzie spoza środowiska byle z wypchanymi portwelami niż mieszkańcy pracujący od lat w pocie czoła na swojej ziemi żeby jak będzie taka możliwość przekształcić tą ziemie i coś z niej mieć ???Jeśli ma pan chodż troche sumienia proszę nam zwykłym rolnikom pomóc coś osiągnąć doczegoś dojść ,bo jeśli to stydium będzie zaakceptowane to nam zwyklym mieszkańcom zostaje siąść i płakać z powodu naszego głosu na wyborach.Ja wierze panie Dunia że pan jest człowiekiem z sercem i sumieniem a nie tylko z kalkulatorem w kieszeni.
+6
#25 nika 26-03-2011 20:51
Z tym studium to od początku było wielkie Halo, Tabu :cry: Kazimierzacy nie dajcie się !!!jak można tak zwodzić i oszukiwać ludzi , w czym inwestorzy z Warszawy są lepsi od was ;portwelem;??Panie burmistrzu ,skoro jest pan Kazimierzakiem to proszę wziąć pod uwage mieszkańców a nie tylko inwestorów tak będzie sprawiedliwie ;-)
+6
#24 borys 26-03-2011 20:40
Założe się że więcej osób jest za panem Januszem niż przeciw niemu!!!Panie Januszu jesteśmy z panem prosze pamiętać !!a teraz do tych co obrażają rodzine pana Janusza i jego "Nie wiecie co znaczy rodzina, widzicie tylko czubki swoich nosów i nie obchodzi was nikt oprócz was samych a widać że panu Kowalskiemu zazdrościcie rodziny i dobra do ludzi bo sami nie potraficie tacy być.Jeśli macie chodż małą cząstke rozumu i wiedzy to zobaczcie co dzieje się w naszej gminie i że tylko pan Janusz stoi za nią murem.Panie Januszu jeśli pan będzie potrzebował wsparcia prosze pisać staniemy za panem murem tak jak pan za nami.
+10
#23 Z RYNKU 26-03-2011 16:04
Panie Januszu to co pisze nick "waldi" to przestępstwo nawoływanie do linczu.Proszę podciąć kroki prawe w tej sprawie.Pozdrawiamy, proszę się trzymać.
+8
#22 Zdumienie 26-03-2011 13:15
Działania takich osób są żałosne , myślą , że to powstrzyma od pisania prawdy ?
+12
#21 J.K 26-03-2011 12:39
Wiesław-oczywiście wszystko w swoim czasie.Sprawy te (chamskie wpisy itp, to kropla w morzu.) nie mogą i nie ujdą bezkarnie.Te akcje przeciw mnie organizuje to grupa ludzi, których nie czyste interesy są zagrożenie Kazimierz to eldorado dla różnej maści grup przestępczych i cwaniaków.I na dodatek jeszcze studium,to sprawa którą spędza wielu... osobom sen z powiek (o tym w notkach kolejnych).Dlatego też grupa ludzi ima się wszystkiego,łącznie z bezczeszczeniem grobu mojej matki.Niestety nie możemy liczyć na (do grymas 50 )to ,że burmistrz zajmie stanowisko,wszystko wskazuje na to,że burmistrzowi taka sytuacja jest na rękę.Faktem jest,że to on zainicjował ciąg zaradzeń (sprawa Kruka)- cyt burmistrza "my tylko odbiliśmy piłeczkę" nic dodać nic ująć.Myślę,że w wkrótce poznamy inicjatorów powyższych działań.

Dodaj komentarz