Wydrukuj tę stronę

Prawo i Sprawiedliwość nadzieją dla Kazimierza Dolnego i regionu

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

W miniony wtorek (08.10.2019) w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Wziął w nim udział burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Krzysztof Szulowski poseł puławskiej ziemi. Obecni byli także mieszkańcy, radni naszej gminy oraz Mariusz Wicik, koordynator wojewody do spraw turystyki i radny powiatu puławskiego.

Na wstępnie burmistrz Kazimierza serdecznie przywitał wszystkich zgromadzonych na konwencji wyborczej. Następnie Artur Pomianowski dziękował za dotychczasowe wsparcie jakie gmina otrzymuje od władz wojewódzkich. Podkreślił, że gmina Kazimierz Dolny otrzymała obecnie największe wsparcie finansowe historii na budowę dróg gminnych. W samym 2019 otrzymaliśmy ponad 3 mln zł. Burmistrz Artur Pomianowski zapewniał swych gości o dalszej współpracy z obecnymi władzami wojewódzkimi, ponieważ działania te jak nigdy dotąd przyczyniają się do rozwoju gminy.

Głos zabrał Wojewoda Lubelski Przemysł Czarnek, który pokrótce zreferował dotychczasowe osiągnięcia PiS. Mówił o postępach w służbie zdrowia, rozwoju gospodarczym Polski, budowie infrastruktury drogowej oraz pomocy społecznej, której w takim wymiarze nigdy wcześniej nie było! Wiele udało się zrobić, ale jeszcze wiele przed nami, wszystko zależy od Państwa głosów, które w najbliższą niedzielę oddacie, zachęcam na głosowanie na obecny formację rządzącą – mówił wojewoda. Przedstawił w liczbach pomoc jaką Rząd Polski niósł i niesie potrzebującym. Mówił także o 500+ i o miliardach, jakie dzięki temu programowi wsparły mieszkańców województwa lubelskiego. Takiej pomocy dla potrzebujących nigdy wcześniej nie było! Zaznaczył, że opozycja nie mając nic do zaoferowania totalnie neguje wszelkie działania PiS. Wojewoda zapewnił, że wbrew fałszywej narracji program 500+ nie powoduje, że ludzie rezygnują z pracy. Z tym pytaniem zwrócił się do naszego burmistrz który zapewnił, że program 500+ powoduje wzrost urodzeń i z pewnością nikt nie rezygnuje z pracy z powodu wsparcia.

Obecnie scena polityczna jest tak skonstruowana, że Polska nie ma alternatywy: albo kontynuacja obranej drogi albo swary, kłótnie i bezideowość – podkreślił z kolei poseł Szulowski. Na konwencji sporo mówiono o służbie zdrowia. Mimo, że jeszcze dużo przed nami, efekty polityki PiS są widoczne. Zmniejszały się kolejki do specjalistów i poprawiła się kondycja finansowa szpitali, w tym szpitala puławskiego.

Mieszkańcy pytali o różne problemy dnia codziennego. Wojewoda i poseł Szulowski zapewnili, że jeśli władza PiS zostanie utrzymana, wspólnie z burmistrzem Kazimierza będą rozwiązywane wszelkie problemy miasta. Wszyscy zgodnie zadeklarowali współpracę i zachęcili do aktywnego uczestnictwa w niedzielnych wyborach oddając swój głos na PiS. Do czego i ja zachęcam. Jak mało kiedy wczoraj z burmistrzem mówiliśmy jednym głosem.

J.K.   

Czytany 4696 razy