Wydrukuj tę stronę

Czy burmistrz Kazimierza ws. żydowskiego cmentarza gra na zwłokę ?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W lutym br., na posiedzeniu wspólnych komisji Rady Miejskiej, poruszony został temat przyszłości dawnego cmentarza żydowskiego przy ulicy Lubelskiej . Wiceburmistrz Godlewski zapewnił stronę żydowską, że władze Kazimierza zainteresowane są  wypracowaniem korzystnego rozwiązania sporu dla obu stron. Ustalono, że  rozmowy ze środowiskami żydowskimi, będą kontynuowane w niedalekiej przyszłości .Powołano na wniosek burmistrza  zespół roboczy, który miał koordynować dalsze rozmowy.

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2273-kamienica-gdanska,-kirkut-i-inne-na-obradach-komisji-rady-miejskiej.html

W marcu nieoczekiwanie burmistrz zmienił zdanie, poinformował ,że zespół roboczy ( powołany do wypracowania  kompromisu  )  wyszedł z założenia ,że dalsze rozmowy z stroną żydowską nie będą kontynuowane.

Co odpowiednio... zostało skomentowane.

https://jewish.pl/pl/2021/03/01/kazimierz-dolny-konflikt-z-cmentarzem-w-tle/

W związku z tym złożyłem interpelację w niniejszej sprawie . 

 Załączam również  korespondencję mejlową, jaka prowadzona była pomiędzy wiceburmistrzem Godlewskim, a radnymi w kwestii ustalenia terminu pierwszego spotkania zespołu roboczego w sprawie przyszłości terenu dawnego cmentarza.

Jak już informowałem z bliżej nie ustalonych przyczyn,  burmistrz nie chciał abym uczestniczył w pracach zespołu roboczego . Mówiąc najogólniej, zostałem wyrugowany z możliwości uczestniczenia w spotkaniu. Tak się  składa ,że  B. Godlewski z innymi radnymi ustalał termin spotkania telefonicznie. Mnie pominął . Jak to wyglądało w mejlach, zapraszam do analizy korespondencji.  

J.K

cm2

cm1

cmentarz

godlewski cmentarz 1

godlewski cmentarz 2

cmentarz żyd 3

 

Czytany 1861 razy