Wydrukuj tę stronę

Wybierzemy przewodniczącą Samorządu Mieszkańców Kazimierza Dolnego

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Na 24 września Burmistrz Kazimierza Dolnego ( działając na podstawie § 15 ust. 3 statutu samorządu mieszkańców miasta Kazimierza Dolnego - uchwała Nr XVII/99/95 Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym z dnia 2 października 1995 r. w sprawie statutu samorządu mieszkańców miasta Kazimierza Dolnego)  zwołuje ogólne zebranie mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Jak czytamy w zajawce https://www.kazimierz-dolny.pl/aktualnosci/n,229686,ogolne-zebranie-mieszkancow-kazimierza-dolnego.html

 „Ogólne zebranie mieszkańców jest ważne, gdy weźmie w nim udział 1/5 uprawnionych mieszkańców miasta. O ile w wyznaczonym terminie nie zostanie uzyskane niezbędne quorum, zebranie w nowym terminie może być przeprowadzone bez względu na liczbę obecnych na zebraniu.”

Tyle tylko ,że w tej sprawie głośno mówiło się  o zmianie statutu. Niestety przez dwa lata administracja i zaplecze  burmistrza w tej sprawie nie  zrobiło praktycznie nic.  

W zawiadomieniu o zebraniu magistrat zdobył się jedynie na ogólniki”

„Wobec powyższego zwołuje się zebranie na dzień 24 września 2021 r. (piątek):

w pierwszym terminie – godz. 16.00,

w drugim terminie – godz. 16.15.

 Zabranie odbędzie się w auli Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, ul. Szkolna 1. 

 Ustala się następujący porządek zebrania: 

Wybór Przewodniczącego Zarządu Samorządu Mieszkańców.

Wybór Członków Zarządu Samorządu Mieszkańców.

Sprawy bieżące.”

Nadal nie jest jasne, które miejscowości mogą brać udział w zebraniu. To chyba nie jest przypadek. Głośno było – nie tak dawno -  o wyruganiu z możliwości głosowania największej dzielnicy Kazimierza, Góry ! Wiadomo chodziło o wyeliminowanie z możliwości ubiegania się o miano Przewodniczącej, dr Romany Rupiewicz. Tak się niestety składa…,że obecnie była Przewodnicząca Samorządu  przebywa za granicą  i nawet nie bodzie mogła uczestniczyć w zebraniu. Jak się wydaje nie jest przypadkiem, że burmistrz  na „ zapalenie płuc „ zwołuje zebranie. To chyba nie jest przypadek.

Po mieście chodzą plotki ,że przewodnicząca jest już wybrana…W mojej ocenie nie ma to znaczenia,  i każdy kto może, powinien wziąć udział w zebraniu.

Na kogo oddamy  głos to nasze  najświętsze prawo.

Miejmy nadzieję ,że „nowa” przewodnicząca sprawi się nie gorzej niż Romana Rupiewicz – kobieta niezłomna!  

Ze swojej strony zapraszam do udziału w zebraniu .

J.K

 

Zebranie Samorządu Mieszańców Kazimierza Dolnego, lipiec 2019 r.  

Czytany 1560 razy