Wydrukuj tę stronę

Topimy kolejne miliony w oczyszczalni ścieków w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(18 głosów)

Wojewoda lubelski Lech Sprawka  ogłosił  listę zadań, jakie zostaną zrealizowane w ramach pierwszego naboru rządowego funduszu „Polski Ład”. Samorządy Naszego  województwa  otrzymają  niemal dwa miliardy  euro.

Gmina Kazimierz Dolny za sprawą ekipy  „Dobra Alternatywa” w pierwszym naborze, niestety, nie zrealizuje żadnego nowego zadania, które mogłyby służyć  mieszkańcom.

Niemal 5 000 000 zł ( słownie: pięć milionów złotych) zostanie wydatkowane na kolejną z rzędu modernizację oczyszczalni w Bochotnicy, oraz przepompownię ścieków na ulicy Sadowej.

ściek

Obie te inwestycje były realizowane kilka lat temu, za „ rządów” Grzegorza Dunii – burmistrza Kazimierza. Oczyszczalnia ścieków „modernizowana” – bez cudzysłowu  nie da się... - w 2013 roku, pochłonęła ,plus minus, 4 mln złotych.

Była na tytle źle wykonana, tak  że nie działa właściwie, od początku, a mimo to, została odebrana przez kazimierskich urzędników z Beatą Gałek ( ówczesnego kierownika RIFE kazimierskiego magistratu) na czele, bez uwag ( sic) !

Podobnie było z przepompownią ścieków na Sadowej. Kilka lat temu uległą awarii. Przez te lata ścieki były wypompowywane przez szambonurków…,za duże pieniądze.   I gdyby nie inwestycja w miejscu Amfibrau, nadal  taki stan byłby zapewne akceptowany.

Tak więc zamiast  nowych inwestycji, mogących poprawić życie mieszkańców, cofamy się wstecz. Będziemy  naprawiać błędy  innych…

Jednak to nie wszystko. Obecna władza, administrująca Kazimierzem,  a co  istotne,   pochodząca z środowiska „ rodziny i znajomych królika”  nie pozwala nawet mówić na temat nieprawidłowości, dot. jakiejkolwiek inwestycji,  które  realizowane były  za czasów Grzegorza Dunii. Krytycznie można mówić jedynie o inwestycjach za rządów burmistrza  Andrzeja Pisuli.

Również radni,  którzy zdominowani są przez wspomniane środowisko, nie chcą, bądź  mają zakazane ,dyskutować o niechlubnej przeszłości…

W linku informacja dot. dofinasowania projektów woj. lubelskiego w ramach z funduszu „Polski Ład”

https://www.lublin.uw.gov.pl/aktualnosci/wyniki-naboru-w-ramach-programu-inwestycji-strategicznych-polski-%C5%82ad

Zamieszczam również informację dot. zadłużenia naszej Gminy. Pytanie moje brzmi, panie burmistrzu na co pójdą pieniądze z obligacji?

J.K

fine

Czytany 3008 razy