Wydrukuj tę stronę

Parchatka przechodzi pod Puławy, czyli echa obrad Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

 

Na dzisiejszej sesji ważnymi tematami były podatki lokalne.

Radni, poza niewielkimi wyjątkami, jednogłośnie przyjęli propozycję burmistrza . Problem nawet nie leży w tym ,że radni bezwiednie przyjęli projekt  burmistrza ale w tym ,że nie byli nawet zainteresowani  w czym leży istota zagadnienia dot. podatków, sprawy tak ważnej dla mieszkańców .

Otóż, najogólniej rzecz ujmując, podatki w tym, między innymi rolny, od dzielności gospodarczej, a nawet psi (sic)   zaproponowane zostały w górnych wartościach przewidzianych prawem. Do maksimum  brakowało  dosłownie kilku groszy. Natomiast podatek od rewitalizacji, dla tzw. „bogatych”, przedstawiony  został w wartości  30 % maksymalnej stawki. Tak to ewangelicznie… zostało skonstruowane. Bogatym dodano…

Burmistrz poinformował, że otrzymaliśmy dotację z  programu  Polski Ład na przepompownię ścieków na Sadowej i oczyszczalnię Bochotnicy. Kwota dotacji na te zadania  to  niemal 5 mln zł.

Dowiedzieliśmy się  również – z ust burmistrza-  ,że po 10 latach garażowania… przekazany został gminny melex miejskiej  spółce MZK . Jak pamiętamy miał on przewozić niepełnosprawnych turystów na wzgórze zamkowe. Okazało się ,że zakupiony melex nie spełnia kryteriów inżynieryjnych do przewożenia niepełnosprawnych ruchowo osób .

W sprawie konfliktu  na linii dyrektor KOKPiT pracownicy  burmistrz nie chętnie chciał się wypowiadać. Zapewnił natomiast, że współpraca z dyrektorem układa się dobrze i nie budzi większych zastrzeżeń -  o tych mniejszych nie powiedział https://youtu.be/1NR4uy-_s9k?t=1042

Prawdziwym zaskoczeniem dla władz miasteczka była informacja radnego R. Rybczyńskiego  o podjętych przez mieszkańców Parchatki działaniach   w sprawie  przejścia  pod kuratelę Puław https://youtu.be/1NR4uy-_s9k?t=1264

Determinacja mieszkańców Parchatki to  wypadkowa szykan ze strony burmistrza Pomianowskiego jakimi terminowani byli  mieszkańcy Parchatki -  najbardziej zintegrowanej miejscowości naszej gminy.

W tej sprawie na sesji nie było dyskusji. Klasycznie trudne dla burmistrza i radnych sprawy mają być przemilczane.  Jednak po zakończeniu sesji radny Rybczyński został zaatakowany przez radnego Piotra Guza i wiceburmistrza Godlewskiego. Ten drugi miał nawet  na wymyślać radnemu służbę w wojsku polskim przed 89’.

Okazuje się ,że dla niektórych burmistrzów  służba dla ojczyny jest czymś złym.

Proponuję panie wiceburmistrzu aby przyjrzał się pan  swojemu życiorysowi.

Zapraszam do komentowania.

J.K

 

Czytany 2134 razy