Wydrukuj tę stronę

A w Kazimierzu macewami wybrukowano drogi

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Lekarz wyciął pacjentowi wątrobę. Jak można było się spodziewać człowiek  zmarł. Prokuratura umorzyła śledztwo, zakładając ,że lekarz był nieświadomy skutków braku wątroby w organizmie.

Tak najbardziej obrazowo należy przedstawić sprawę katastrofy przy budowie szkoły w Kazimierzu Dolnym i poziomu prowadzonych postepowań.

Uczestnicy budowy szkoły – poza inspektorami nadzoru – przeszli suchą stopą przez toczące się postępowania prokuratorskie . W mojej ocenie prokuratura, co najmniej,  lekceważąco podeszła do sprawy, zarówno wybuchu gazu w szkole, jak i katastrofie  przy jej budowie.

W mojej ocenie – ale też nie tylko mojej – rozbiórka szkoły miała na celu m.in. zatarcie śladów…katastrofalnego niedbalstwa ,co zostało pominięte przez śledczych. Podobnie jak słynny protokół z 18 listopada – dla Nas znamienna data -  który spowodował katastrofalne skutki finansowe dla budżetu gminy. Dziwnym trafem nie mogłem się go doszukać w aktach głównych śledztwa- może prokurator zachował kluczowy dokument w aktach podręcznych  ?

Po wybuchu, jak wiemy , nie zdołano nawet o to aby uratować cenne zbiory. Historia kilku pokoleń została przemielona i wymieszana z gryzem. Wraz z macewami, które znajdowały się w murach szkoły posłużyła do utwardzania dróg nie tylko naszej gminy .  Fajnie co?

To wszystko nie działo się w czasie wojny ,czy tuż po niej, ale obecnie, kilka lat temu.

W mojej ocenie wiele wskazuje na to ,że Prokuratura dziwnym trafem – a może nie – rozpostarła parasol ochronny nad uczestnikami budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym.

W załącznikach do pobrania, protokoły  przesłuchania świadków. Postanowienie o umorzeniu śledztwa i pismo burmistrza A. Pisuli do Prokuratury.

Wnioski same się nasuną po analizie dokumentów.

Jak się wydaje zarówno aspekt historyczny, jak i finansowy nie miał dla nikogo znaczenia. Kiedy do gry wchodzi układ, układ zamknięty...

J.K

1111

Dokument podpisany przez wąską grupę  uczestników budowy szkoły, wywrócił finanse gminy. Dokumentu nie mogłem się doszukać w aktach głównych śledztwa.

 

Czytany 1623 razy