Wydrukuj tę stronę

Tyle zarobiliśmy z opłat za wejście do Korzeniowego Dołu

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

Fala hejtu jaka wylała się w 2019 r za sprawą złożonej przeze mnie interpelacji dot. Korzeniowego Dołu nie miała sobie równych .

Od lat sprawa  znanej w Polsce głębocznicy budziła wiele emocji . Zarówno za sprawą różnorakich planów np. utwardzenia, czy oświetlenia tego miejsca , jak też prób uregulowania pewnych kwestii np. sprzątania wąwozu, czy zabezpieczenia toalet, powodowała furię u beneficjentów .

Czytaj także…

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1876-wawoz-korzeniowy-w-negatywie.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1974-co-dalej-w-sprawie-oplat-za-wejscie-do-wawozu-korzeniowego.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1937-czy-burmistrz-a-pominowski-rozwiaze-problem-wawozu-korzeniowego.html

https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1945-mowa-nienawisci-niszczy.html

Jak wiemy próba zwrócenia uwagi na inny problem  tj. degradacji wąwozu poprzez  nadmierne  eksploatowanie  tego miejsca przez  przemysł turystyczny Kazimierza rozsierdziła nie jednego…

Jednym z postulatów które zakładałem w 19’ roku było wprowadzenie opłat za wejście go głąbocznicy.

W 2020 z trudem ale jednak udało się… Wprowadziliśmy opłatę za wejście do Korzeniowego. Początki nie były łatwe, i wiele jeszcze jest  do zrobienia. Jednak przychody w pierwszym roku są mało, że zadawalające.

Jak poinformował magistrat łącznie przychód w od kwietnia do października tego roku 

wyniósł: 269 067,00 zł. Koszty związane z obsługą MZK, za ten sam okres, kształtują

się na poziomie: 80 720,10 zł. Dochód gminy po potrąceniu kosztów MZK: 188 346,90 zł.

Jak już pisałem w tej sprawie można wiele  zmienić na lepsze,  zoptymalizować przychody, co pozwoli osiągać poziom  mniej więcej 400 tyś zł . Warto się nad sprawą pochylić. Tak więc panie burmistrzu  na coś…się przydałem. Może przekona się pan również  do innych pomysłów, np. temat   rejonizacji  podatków ,proponowanych przez radnego Dołęgę.  I wiele, wiele innych pomysłów . Warto spróbować szynowy Panie !

J.K

Czytany 2037 razy