Wydrukuj tę stronę

Co się dzieje w miejskiej spółce ?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Z pisma MZK sp. zoo Kazimierz  wynika, że rada nadzorcza spółki nie musi tłumaczyć się przed Radą Miejską dlaczego odwołała prezesa. To drugi z rzędu  prezes  odwołany w okresie niespełna 2 lat.

O tym mówiłem kilkakrotnie w ostatnim czasie  https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2342-oczyszczalnia-sciekow-w-bochotnicy-smierdzi-patologia.html

Nie byłoby z tym większego problemu gdyby nie fakt, że spółka jest integralną częścią naszego samorządu. Ostatnio radni dawali rękojmie w sprawie zaciągania kredytu przez spółkę  na przyszłe inwestycje. Zabiegał o to nie kto inny tylko sam prezes Szabłowski.

Jak wiemy z MZK kojarzona jest aferą dot. modernizacji  oczyszczalni ścieków. Obecnie prowadzone są dwa śledztwa. Jedno z zawiadomienia Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, drugie zaś (?) – nie wiadomo. 

W kwietniu było już wiadomo ,że prezesa Szabłowskiego odwołają …Kto? Wiadomo ! 

https://youtu.be/dzJ6gkatECs

https://umkazimierzdolny.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/Protokol_22.04.pdf

W mojej ocenie prezes naraził się środowisku...kiedy  stwierdził ,że za nieprawidłowości przy modernizacji oczyszczalni ścieków współodpowiedzialny jest magistrat  ( za czasów Grzegorza Dunii)

W mojej ocenie wówczas było już  przesądzone, że prezes poleci… Podobnie jak jego poprzednik ! Wszystko na to wskazuje ,że obecna władza  stara się aferę ściekową zamieść pod dywan.

Obecnie w planach jest modernizacja ujęć wody w Zbędowicach i na Węgiercu ( Wierzchoniowie ).  Zwolnienie Szabłowskiego może być związane także  z tymi  inwestycjami. W prawdzie nie wiemy w jakiej formule będą modernizowane ujęcia ale nie wkluczone ,że w podobnej jak kazimierska „czajka” , „ zaprojektuj i zrób” (sic) . A jak wiemy  formuła inwestycji „ zaprojektuj i zrób” ma jedną matkę chrzestną…

https://www.youtube.com/watch?v=bOOlepSEeTU&list=UUe5UcGB3Vl9g1w6fAkgmAZw&index=74

O dziwo o dymisji prezesa Szabłowskiego pisał nawet Dziennik Wschodni. Może dlatego, że prezes kojarzony jest z partią Jarosława Kaczyńskiego. 

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/byly-wiceprezydent-pulaw-stracil-stanowisko,n,1000300286.html

J.K

mzk

Czytany 1521 razy