Wydrukuj tę stronę

Patologiczny układ w Radzie Miejskiej

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Okazuje się ,że wiedza naszych samorządowców  w przedmiocie wykupu nieruchomości pod cel publiczny, jakim jest droga ,  jest znikomo, żeby nie powiedzieć  żadna. Nawet  adwokat Małgorzata Arciuch miała „problem” z odpowiedzią https://youtu.be/0VMXUc9OeXk?t=3447 . Oczywiście domniemywać można a nawet należy ,że pani prawnik głupio było „błysnąć” przed swoim mocodawcą. Wywłaszczenie pod cel publiczny jest jednym z najstarszych narzędzi  jakim posługują się samorządowcy, gdyż w innym przypadku musielibyśmy w każdej  sprawie iść do sądu .

Ustawa z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu20030800721

Przykro o tym pisać ale burmistrzowie nie tyle nie mają na temat wywłaszczania wiedzy ale tą konkretną sprawę wykorzystują na korzyść radnego Nieradki- tracąc resztkę wiarygodności. Na dodatek swoim mankamentem   infekują radnych, a przynajmniej takie można było odnieść  wrażenie.

Z drugiej strony patrząc pokłosiem powyższego jest fakt źle przygotowania  niemal każdej inwestycji gminnej.

Przebudowa „Górnej Puławskiej”  ( nieco ponad 500 m.b.) miała kosztować ponad milion złotych  a kosztuje ponad 4 mln( sic) . Kiedy zwróciłem się do burmistrza z tym „trudnym” pytaniem ,oniemiał, ni kazał zwrócić się pisemnie z pytaniem  https://youtu.be/0VMXUc9OeXk?t=1486

Klasyczna odpowiedź burmistrza nie odpowiadam ponieważ mam do tego prawo, w każdym innym przypadku Polski skończyła by się referendum.

To tylko część wpadek ,  jakimi okraszali dzisiejsze, jednogodzinne,  „obrady” Rady panowie burmistrzowie.  W następnych dniach skomentuję inne  podobne „wydarzenia”, w  jakich mieliśmy wątpliwą przyjemność  uczestniczyć .

J.K

Czytany 1016 razy