Czy Pani Ministra Joanna Mucha pomoże?

Oceń ten artykuł
(48 głosów)

Wszyscy mieszkańcy byli pod wrażeniem wystąpienia Pani Posłanki Joanny Muchy w auli szkoły na Nadwiślańskiej, kiedy to zapewniała o pomocy przy odbudowie szkoły oraz zapewniała o swoim zaangażowaniu w rozwiązywaniu problemów mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Właśnie mamy okazję aby zweryfikować słowa z czynami.

W dniu 04 grudnia 2012 w Biurze Poselskim Pani Poseł został złożony pewien dokument, którego kopię możecie Państwo sami przeczytać w załącznikach.

Pośród wielu, bardzo moim zdaniem zasadnych uwag, które ja i wielu moich sąsiadów w pełni popieramy, co do sposobu sprawowania władzy przez naszego Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta, istnieje jeszcze jeden bardzo ważny punkt.

Dotyczy on konkursu na stanowisko Dyrektora (Dyrektorki) naszego pięknie odnowionego Domu Kultury.

Jeżeli pozwolimy, aby po raz kolejny zakulisowe, nieprawne, i skłócające mieszkańców działania Burmistrza Duni pozwoliły mu na obsadzenie tego stanowiska bezwolną i nie przygotowaną do pełnienia tej funkcji osobą, to zamiast prężnie działającego Domu Kultury dostaniemy kolejną urzędniczą jednostkę promującą od dziesiątek lat to samo - czyli albo żenującą cepeliadę, albo urządzane bez udziału Żydów cepeliadopodobne festiwale kultury żydowskiej.

Stać chyba nasze miasto na Dom Kultury przez DUŻE „K” i dyrektora, który wprowadzi nas w XXI wiek. Do tego trzeba i wiedzy i odwagi i kontaktów z ludźmi kultury.

Bez tego, otrzymamy kolejną filię Urzędu konsumującą etaty „za zasługi” nic nierobiących i nic niemogących urzędników „robiących w … kulturę".

Żeby nie było tak jak u Wyspiańskiego:

Miałeś chamie złoty róg,

Miałeś chamie czapkę z piór.

Róg huka po lesie, wicher czapkę niesie,

Ostał Ci się jeno sznur”

 

Zdzisław Kunicki

alt
altalt

Czytany 8938 razy

Komentarze

+23
#99 obserwator 24-12-2012 15:58
@ przestraszony gratuluje takiej postawy ja w zaden sposób nie zarzucałem pani Joannie braku kompetencji być może jej się należało to stanowisko lecz podzielam twoje zdanie masz 100% racji że nie powinno tak być że ktoś wie że będzie dyrektorem jeszcze przed ogłoszeniem konkursu ja też myślę że tu ustawka miała miejsce a swoją drogą to z jakiego powodu obecna dyrektor została odwołana kadencja się jej skończyła czy co.Myślę też że wszystkie przetargi konkursy poza decydentami powinny mieć kilku przedstawicieli z rady st kupców sołtysów oczywiście bez prawa podejmowania decyzji coś na wzór ławników w sondzie, jeżeli niema ustawki to poco ukrywać .
+29
#98 przestraszony 23-12-2012 18:58
Witam obserwatora. O tym, że jestem konsekwentny przekonacie się Państwo bardzo szybko. Nie rzucam słów na wiatr szczególnie w tak ważnych sprawach
+25
#97 małojec 21-12-2012 23:27
Panie Dzidku,gratuluje trafności i subtelności.Pani Joanna "Wygrała". Nie wiem czy z tym pyrrusowym zwycięstwem będzie się czuła dobrze.Jej sprawa i jej problem.Co chodzi o pana mam nadzieje,że pan będzie dalej drążył temat.
Chce zagrać w totka pomoże pan?
+25
#96 Piotr 21-12-2012 16:41
Można było po protu zachować się przyzwoicie i mianować Panią Joannę Stefańską dyrektorem,a nie robić cyrk.Życzę spokojnej nocy zarówno Panu Burmistrzowi,radnej Wolnej jak też Pani Joannie-jeżeli po czymś takim można spokojnie spać.
+29
#95 kultura i sztuka 21-12-2012 16:30
Nie zdziwię się jak teraz w imię nowego rozdania, nowej energi oraz otwarcia na "kulturę" o czym mówi @Rasta w KOKu zatrudnienie znajdzie słynna skandalistka ze swoim nowym chłopakiem...
+20
#94 mol książowy 21-12-2012 16:06
burmistrz nie miał odwagi wywalić pań z KOK-u.Więc zatrudnił panią Joannę niby z konkursu- ustawionego.Pani Joanna wywali wszystkich z hukiem i przyjdzie nowe a nowe oznacza nowy elektorat.Tak się ustawia pan Dunia do wyborów.
-38
#93 Rasta 21-12-2012 15:53
Aktualne Panie z KOK muszą wylecieć nie z powodów osobistych, tylko dlatego że w ośrodku Kultury muszą pracować animatorzy i działacze kultury. W Kazimierzu tego nie ma, więc dlatego nie ma kultury na żadnym poziomie. Jeśli zostaną zatrudnieni ludzie związani z kulturą (animatorzy) to pojawią się działania i wszyscy to odczujemy. Pozdrawiam Panią Monikę ale mam nadzieję, że będzie pracowała w innym miejscu.
-39
#92 Rasta 21-12-2012 15:47
Składam gratulacje zwyciężczyni, ponieważ była najlepszym kandydatem. Osiągnięć w tej dziedzinie ma wiele, tylko nie wszyscy widać o nich wiedzą. Z pewnością nie miały ich za to Pani Beata ani Pani Muratówna (chociaż była bohaterką filmu swojego filmu kuzyna i to można uważać za osiągnięcie, bo film jest dobry). Teraz będzie widać komu zależało na Domu Kultury i Kulturze w ogóle, a komu tylko na niszczeniu i obrzucaniu błotem. Czekamy na te wszystkie tajemnicze maile, których z pewnością nie ma i jak zwykle okaże się że góra urodziła mysz. Powodzenia Pani Joanno, wiele osób jest za Panią i pomożemy Pani jak tylko się da.
ps. zgodzę się że aktualni pracownicy KOK nie nadawali się i nie nadają do pracy w tym miejscu i mam nadzieję że wylecą wszyscy za jednym zamachem - musi być nowe rozdanie i nowa energia. Panie Burmistrzu musi Pan to zaakceptować żeby zaszły zmiany.
+22
#91 obserwator 21-12-2012 15:18
@ Przestraszony,ciekaw jestem czy zgodnie z obietnicą będziesz konsekwentny czy też gadałeś żeby gadać.
+13
#90 Mietek 21-12-2012 15:03
Nie składam gratulacji z prostej przyczyny. Żadna z osób ubiegających się o to stanowisko, włączając zwyciężczynię, nie spełniała wymogów formalnych. Powtórzę jeszcze raz: KOKPIT oznacza Kazimierski Ośrodek Kultury, PROMOCJI i TURYSTYKI. Żadna z kandydatek nie miała doświadczenia, wykształcenia oraz żadnych osiągnięć z wyżej wymienionych dziedzin. Trzeba było nie reorganizować KOK-u nieudacznicy!!!

Dodaj komentarz