„Im mniej godni swoich wysokich urzędów są ci, którzy je piastują, tym pewniej się czują i tym mocniej się nadymają głupotą i bezczelnością”

Oceń ten artykuł
(71 głosów)

Szkolne powiedzenie brzmi „dwóch na jednego to banda łysego”. Podobnie było (wprawdzie z innymi proporcjami) na wczorajszym spotkaniu zaaranżowanym przez miłościwie nam panującego burmistrza Grzegorz Dunię, wespół z jego uniżonym sługą dyrektorem Jerzym Arbuzem. Spotkanie zorganizowano niejako przy okazji, by wykorzystać frekwencję ze spotkania z „Supernianią” (Panią Dorotą Zawadzką). Spotkanie miało dotyczyć szkoły. Jak można się było spodziewać, ów spotkanie nie wniosło merytorycznego nic nowego. Chodziło raczej o to, by co niektórzy mogli pokazać „jacy są wspaniali”. Od tych wspaniałości co niektórych zemdliło. Na szczęście pawia nikt nie puścił.

Na wstępie Panowie powitali gości (i siebie samych – „witam pana dyrektora”, „witam pana burmistrza”). Dalej zaprezentowano koncepcję nowej szkoły. Pokazano dokładnie to samo, co mogliśmy zobaczyć na wiosnę tego roku tj. stare, wytarte jak drelichy zdjęcia, aczkolwiek z nową narracją. Lektor, Grzegorz Dunia prezentował wizje szkoły, choć chwilami wydawało się, że prezentuje siebie („jestem wspaniały”, „możecie być dumni, że jestem z wami”). Natomiast dyrektor Arbuz podzielił się wspaniałą informacją, że w dniu 29 listopada zakończono prace nad koncepcją szkoły. Do tego momentu wydawało mi się, że koncepcja była gotowa już na wiosnę. No cóż, być może deja vu.

Ale jednak nie. Na wiosnę burmistrz zapewniał nas, że do końca roku wykonany zostanie kompletny projekt architektoniczno-budowlany (takie stanowisko burmistrz zawarł w piśmie z dnia 18 września 2012 roku). Patrząc na obecną sytuacją można pokusić się o stwierdzenie, że albo ktoś jest głupi, albo perfidnie kłamie (nie wiem co gorsze). Prawda jest taka, że od wiosny nie zrobiono nic! W zestawie zaprezentowanym przez gospodarza znalazły się szczątkowe dokumenty, które miały legitymizować bezradność i uzasadniać fatalne decyzje włodarza.

Spotkanie uświetnił występ dziecięcego chóru kierowanego przez Panią Monikę Kubiś-Arbuz. I to był jedyny powód dla którego warto było przyjść.

Do zadawania pytań nie było chętnych. Jako pierwszy głos zabrał radny Rafał Suszek. Nawiązał do pisma Ministerstwa Finansów, stanowiącego odpowiedź na interpelację poselską Pani Małgorzaty Sadurskiej (całość można przeczytać w tekście „Ściemniania” w sprawie nowej szkoły ciąg dalszy). Ów pismo jednoznacznie stwierdza, że dokument o dofinansowanie budowy nowej szkoły był fatalnie przygotowany, stąd też wniosek został odrzucony. Niestety Rafałowi nie pozwolono odczytać pisma. Dyżurni klakierzy argumentowali, że pismo było czytane na sesji RM (prawdopodobnie chcieli oszczędzić wstydu burmistrzowi). Ale najgorsze dopiero miało nadejść. Miejscowa „inteligencja” w osobach części nauczycieli postanowiła dać nauczę Rafałowi, za to że pyta. Pomagali im radni w najbardziej prymitywny sposób czyli bucząc i tupiąc (na więcej niestety ich nie stać). Burmistrz uśmiechnięty triumfował. Wprawdzie schowany za babskie spódnice, ale jednak. Aplauzu i szyderstwa nie było końca. Wystąpienia co chwila nagradzane były brawami (jak na posiedzeniu plenum KC). Burmistrz nawiązał, że Polska jest podzielona i tu na dole (na spotkaniu podział wyglądał dosyć komicznie tj. po jednej stronie ja z Rafałem, po drugiej kilkadziesiąt osób wyjących i krzyczących – nagrania poniżej).

Wracając do meritum na spotkaniu oczywiście zabrakło informacji na temat liczby uczniów, która wybrała puławskie szkoły. Nie wspomniano słowem o wyrokach sądu w sprawie bezprawnego zwalniania kazimierskich nauczycieli. Ale po co mówić o rzeczach niewygodnych…

J.K.

Jerzy Arbuz:

Jestem wielki Epizod I:

Kto pyta nie błądzi:

Szał:

Kiedyś to były czasy…

Bez komentarza z komentarzem:

Jestem wielki Epizod II:

Czytany 8507 razy

Komentarze

+27
#45 Artur 17-12-2012 16:43
Jescze lepsza jest Rasna Wolna. Bardziej zakłamanej i nieuczciwej baby to ze świecą szukać. jest podła bezinteresownie. Z natury rzeczy.
Taki błąd genetyczny
+25
#44 Piotr 17-12-2012 15:58
Radna Basia jest super,niby taki kopciuszek ,ale wie gdzie stoją konfitury.
+28
#43 basia 17-12-2012 12:48
mi

się najbardziej podoba radna Walencik.Nie bardzo wie o co chodzi w tym wszystkim. :lol:
+20
#42 dzidek 17-12-2012 11:06
Niestety, z niekontrolowaną przez społaecznośc władzą samorządową jest jak z łanem zboża.

Nie kontrolowane i nie zadbane zarasta chwastami, które może i ładnie wygladają
tak jak konkol i chaber ale niestety zatruwają i naszczą plony.

Nie obrażajcie Burmistrza i Radnych. Sami ich wybraliśmy w wolnych wyborach.
Następnym razem możemy wybrać innych.

Swoją aktywnością , przychodzeniem na posiedzenia komisji i sesje Rady Miasta możemy w przewidziany prawem sposób wywierać wielki wpływ na działania naszych samorządowców, z których wielu niestety przedkłada swoje maluczkie i smrodliwe interesiki nad dobro wspólne.

Sami na to pozwalamy nie uczestnicząc w życiu społecznym Miasta. ZMIEŃMY TO. !!
Zdzisław Kunicki
+19
#41 Magda 17-12-2012 00:15
Sąsiedzie - masz kiepskie informacje. Na wyraźny i zdecydowany wniosek Prokuratury Okręgowej wszczęto śledztwo dotyczące wybuchu w szkole. Prokurator, który je wczesniej prowadził i umorzył dostał naganę. Gdyby było wszystko ok to by nagany nie dostał. To dlatego na zebraniu w SARPiE pan burmistrz tak się rzucał mówiąc o wznowieniu śledztwa. ale jak się ma wszędzie bajzel i zatrudnia super "fachowców" to się potem trzęsie portkami. a tak swoją drogą sąsiedzie - czy ty przypadkiem nie masz na imię Grześ???
+4
#40 bww 16-12-2012 21:59
@sąsiad czyli ty i reszta sąsiadów radzicie sie Kiliana jak zaaresztować prawników z zewnątrz.jasne zrozumieć chcę.pozdrawiam
+23
#39 J.K 16-12-2012 21:45
@sąsiad daruj sobie sarkazm.Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ.
@Adam- Właśnie na środowym spotkaniu nie dało się zadawać pytań ani rozmawiać merytorycznie.Jedno jest pewne za projekt na pewno zapytamy to wynika z warunków konkursu.Jest więcej niż pewne,że za projekt 1,6 mln zł trzeba będzie zabulić.Na razie z winy burmistrza zawalono termin realizacji wielobranżowego projektu budowlanego na szkołę,miał być wykonany do końca grudnia, a jest dopiero koncepcja czyli nic.W plecy jesteśmy pół roku z czasem. O szczegółach będziecie Państwo informowani.
-29
#38 sąsiad 16-12-2012 21:33
Właśnie dostałem sms,że jest nowy kit pana suszka.Ale odniosę się najpierw do zdziwionych dyskutantów.Po pierwsze jak szajka przestępcza?jaka władza?Co wy wszyscy s(PiS)ek węszycie?W miasteczku nikt nie popełnia przestępstw :lol: ,ponieważ jakby przestępstwa i przestępcy byli to Policja i inne służby zaraz zrobiły by z tym... porządek.Ostatnio jak pijaczki pili piwko, to pan Kilian ich zaaresztował,takie niby nic, a jednak. Władza czuwa.A co dopiero mówić o poważnych przestępcach :-)Ponadto my radzimy się przyjezdnych prawników,jak mamy postępować zgodnie z prawem :lol:
Miłych snów i lektury Sherlock,a Holmes,a :lol:
+12
#37 bww 16-12-2012 21:08
@sąsiad reprezentujesz szajkę przestępczą czy wladzę miasta i gminy ?nie jestem zaskoczona,ale podziwiam bo jest to bardzo ciekawy materiał.W kilku zdaniach zatarłeś różnice.
+22
#36 Olek 16-12-2012 20:17
Co na to nasz radny powiatowy ,należy do tej samej parti co minister Mucha ( chyba ,że teraz zmienił na inną jak poprzednio)przeprowadził z nią na temat szkoły rozmowę?

Dodaj komentarz