Wydrukuj tę stronę

Czy mamy szansę na mieszkania komunalne? Debata o prawie do mieszkania.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
źródło zdjęcia: https://www.ytong-silka.pl/pl/aktualnosci_instrukcja_obslugi_domu_czyli_jakie_obowiazki_ma_wlasciciel_domu_jednorodzinnego.php
źródło zdjęcia: https://www.ytong-silka.pl/pl/aktualnosci_instrukcja_obslugi_domu_czyli_jakie_obowiazki_ma_wlasciciel_domu_jednorodzinnego.php

Zapewnienie mieszkań komunalnych i socjalnych to ustawowy obowiązek każdej gminy. W czwartek, o godzinie 17.00 w KOKPiT odbędzie się debata o prawie do mieszkania. Podczas spotkania dowiemy się, jak udoskonalić lokalną politykę gospodarowania zasobem mieszkaniowym gminy, i jakie instrumenty mają władze lokalne do dyspozycji, aby budować i remontować mieszkania komunalne i wspierać remonty prywatnych nieruchomości.

Na spotkaniu prelegentki podzielą się wiedzą wynikającą z doświadczeń we współpracy z innymi miastami i przedstawią studium przypadku gminy atrakcyjnej turystycznie, która podporządkowała cały swój rozwój turystom. Wszelkie inwestycje gminne były dedykowane tej atrakcji, natomiast potrzeby mieszkańców były pomijane. Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć, jak mieszkańcy zaczęli sobie radzić z tym problemem, zapraszamy na spotkanie, które poprowadzą:

dr Aleksandra Jadach-Sepioło - ekonomistka. Adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Krajowym Instytucie Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Kieruje Zakładem Mieszkalnictwa i Odnowy Miast oraz Zakładem Kształtowania Przestrzeni w KIPPIM. Specjalizuje się w realizacji zespołowych projektów doradczych z zakresu rewitalizacji i mieszkalnictwa dla rządu i samorządów lokalnych. Wykładowca szkoleń i studiów podyplomowych z zakresu rewitalizacji miast, finansowania rozwoju miast i partnerstwa publiczno-prywatnego. Autorka i współautorka publikacji i ekspertyz z zakresu rewitalizacji miast, finansowania i programowania procesów odnowy miast, partnerstwa publiczno-prywatnego, mieszkalnictwa oraz zarządzania wartością nieruchomości na obszarach rewitalizacji.

Katarzyna Spadło – pracownik Zakładu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast w Krajowym Instytucie Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Specjalista ds. rozwoju lokalnego, funduszy unijnych i projektów rozwojowych. Praktyk zajmujący się programowaniem rozwoju miast, autorka programów rozwoju i rewitalizacji dla wielu samorządów.

 

Romana Rupiewicz

 

 

Czytany 1421 razy