Jest droga, będzie most?!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po czterdziestu latach oczekiwań mieszkańcy Mięćmierza  doczekali się kolejnego  fragmentu drogi  z  nawierzchnią bitumiczną. Przez lata  całe  dojazd do pobliskich miejscowości przez   Pola Miejskie   odbywał się żużlówką.

Zwykli mieszkańcy  naprzemiennie tonęli w błocie,  bądź  wdychali rakotwórczy pył.

O tym fakcie niewiele się  mówiło , a jeszcze mniej pisało. Głownie dlatego ,że stały za tym wpływowe osoby z zewnątrz, którzy Kazimierz  traktowali jak swoją prywatną  kolonię, nie zważając na potrzeby zwykłych ludzi.

Obecnie sytuacja powoli zmienia się  na lepsze. Pewni ludzie i ich środowiska tracą wpływy. W dużej mierze  dzięki tej sytuacji droga do Mięćmierza mogła powstać.  

Daje to również przypuszczenie ,że inne sprawy Kazimierza, ważne dla mieszkańców  ruszą z miejsca.

Miejmy nadzieję, że potrzeby zwykłych  ludzi będą zauważanie przez władze lokalne  nie tylko przy okazji nadchodzących wyborów .

Fragment drogi powiatowej, który w wielkich bólach powstał jest  wspólnym projektem  Gminy Kazimierz i Powiatowego Zarządu Dróg w Puławach. Osobom, które przyczyniły się do sfinalizowania tej  inwestycji należą się słowa uznania . Miejmy nadzieję, że w krótkim czasie doga do nadwiślańskiej miejscowości zostanie wykonana w całości.

Nie byłbym sobą gdybym przy okazji nie wtrącił  słowa o potrzebie budowy mostu przez Wisłę.

Jak wiemy 80 lat temu  stratedzy  i inżynierowie II RP, budujący  Centralny Okręg Przemysłowy widzieli w tym miejscu potrzebę budowy linii kolejowej z mostem przez Wisłę .

 Czasy się zmieniły ale idea budowy porządnej  infrastruktury komunikacyjnej pozostała .

Obecnie  Rząd planuje  budowę  mostu łączącego Kazimierz z Janowcem. Jest to  naturalna potrzeba komunikacyjna, która – podobnie jak prąd elektryczny- przyczyni się do poprawy życia ludzi całego rejonu .

Pewne środowiska – co jest oczywiste - będą niechętne temu przedsięwzięciu, podobnie jak miło  to miejsce z budową  wspomnianej drogi . Myślę, że z czasem  osoby niechętne tej inwestycji dojrzeją i zmienią zdanie.

Most jeśli kiedykolwiek powstanie, odegra podobną role w rozwoju  rejonu, co kazimierskie spichlerze  400 lat temu. Przeprawa mostowa przez Wisłę dodatkowo może  stać się gwarantem realnej ochrony Kazimierza Dolnego przed zniszczeniem.

J.K

Czytany 2505 razy

Komentarze

0
#18 baart 29-08-2018 08:35
a może tak most spod pensjonatu JK przerzucony nad rynkiem bezposrednio do zamku w Janowcu - to jest dopiero budowla na miarę naszych oczekiwań!
0
#17 Zbigniew 26-08-2018 16:17
Oprócz mostu proponuje centralny port lotniczy na polach miejskich
-2
#16 Bareja 25-08-2018 08:48
Śmiałeś się Pan że gmach szkoły jest jak to powiedzieli w filmie Miś misiem na miarę naszych oczekiwań. Nad mostem pieje Pan z zachwytu... Rozumię ale nie pojmuję
-3
#15 grymas50 25-08-2018 07:04
@ Karol
"zdziwienie (zaskoczenie, zdumienie), np. a, ach, aha, aj, ajajaj, ale, ależ, ba, dlaboga, e, ekhm, fiu, ha, hm, he, hę, hu, jej, jejku, ła, łał, laboga, o, oh, och, oho, oj, ojej, ojejej, ojejku, ojoj, ojojoj, olaboga, o rety, łał, ło, łoł, no, pi, phi, przebóg, rany, rety, tak , u, uf, uff;"

widzisz ? Jest tam też " uff'
-3
#14 grymas50 25-08-2018 07:00
-1
#13 grymas50 25-08-2018 06:33
Cytuję Karol:
Panie Grymas, pieprzysz Pan głupoty, żaden most nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Miasteczko już nigdy się nie dźwignie.
gloria.tv/.../...
www.youtube.com/.../


Nie wiesz co napisałem i stad Twoje " pieprzysz Pan głupoty" ps. Wybaczam.
+3
#12 Karol 24-08-2018 23:18
Panie Grymas, pieprzysz Pan głupoty, żaden most nie pomoże, a raczej zaszkodzi. Miasteczko już nigdy się nie dźwignie.
gloria.tv/.../...
www.youtube.com/.../
-2
#11 grymas50 24-08-2018 06:49
"Most jeśli kiedykolwiek powstanie, odegra podobną role w rozwoju rejonu, co kazimierskie spichlerze 400 lat temu. Przeprawa mostowa przez Wisłę dodatkowo może stać się gwarantem realnej ochrony Kazimierza Dolnego przed zniszczeniem."


Uff.
+5
#10 Edward 23-08-2018 21:55
A lotniska nie będzie ? Faktycznie za Platformy było dno hotelarze nic nie zarabiali po prostu była nędza . A teraz nastały za PIS złote czasy Eldorado . Pożyjemy zobaczymy.
0
#9 gość 23-08-2018 21:21
Jak zwykle bicie piany o zamku czasami zamek musi być zamknięty. Ludzie pracujący na zamku także muszą odpocząć, skorzystać z ur;opu

Dodaj komentarz