Tak mieszkańcy Kazimierza Dolnego widzą problem 5G

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj uczestniczyłem w spotkaniu Samorządu Mieszkańców właśnie z mieszkańcami. Wprawdzie nie jestem mieszkańcem samego miasteczka, ale, jak  " gmina długa i szeroka" jestem PRAWIE w jego centrum i dziwnym jest , że mieszkańcy gminy nie maja statusu " PRAWIE centrum", ale ma to się zmienić za sprawą stosownej uchwały Rady Miasta.

Na zebraniu z zarządu Samorządu obecni byli: pani Romana Rupiewicz i radny Janusz Kowalski. Ku mojemu zdumieniu, też ZAPRASZANI !!!!/ przez panią Romanę , pozostali z zarządu, nie przyszli. Oprócz Janusza Kowalskiego obecnych było troje radnych.

Początkiem obrad stało się, że pani Romana zapowiedziała nierychłe wybory nowego samorządu, a i to, że nie będzie kandydowała bycia jego przewodniczącą. Jedna z uczestniczek jakby pochwaliła jej decyzję twierdząc, że samorząd był kompletnie niewidoczny. Jednym słowem nie działał. Bardzo przytomnie zachował się jeden z radnych , który skomplementował pracę pani Romany odpierając" rację"  uczestniczki.

 Osobiście, co też było potwierdzone przez pozostałych uważam, że NIE BYCIE szefem przez panią Romanę, to NIE BYCIE  kazimierskiego samorządu. Nasuwa się  analogia Jurka Owsiaka i jego Orkiestry. Pani Romano. Proszę przemyśleć swoje zamierzenie.

Rozmawialiśmy o NOTORYCZNYM  '"olewaniu" przepisów ruchu drogowego, a totalnym bałaganie w chodnikowym handlu i nie tylko chodnikowym, o nieinteresowaniu się szefostwa policji w Puławach z trudna sytuacją bezpieczeństwa i porządku w okresie lata i dni wolnych. Tej sprawie ma się przejrzeć radny Janusz  Kowalski co solennie zapewnił.

Spotkanie zdominowało 5 G i ta  zapowiadana NOWOCZESNOŚĆ w:

 - we wskazywaniu miejsc parkingowych,

- we wskazywaniu , które pojemniki na śmieci są jeszcze częściowo puste,

- we wskazywaniu, gdzie " leżą" na chodniku " wolne" rowery o napędzie elektrycznym.

- we wskazywaniu TAKICH INNYCH,  a to wszystko

 W OPARACH POLA MAGNETYCZNEGO.

Dlaczego właśnie 5G i to w Kazimierzu Dolnym?

Siedzący obok mnie , kiedy właśnie zadałem to pytanie, wręczył mi kilka wydruków. Mam je przed sobą:

  1. 1. Dziennik Wschodni z 12 grudnia 2018 roku :

" Sieć 5G w jednym mieście w woj. lubelskim. T-Mobile zaczyna testy  częstotliwości"

Z artykułu : "Mamy już zgodę na częstotliwości testowe, ale nie mamy jeszcze ustalonego terminu rozpoczęcia testów w Kazimierzu Dolnym - mówi Katarzyna Sosnowska z Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile Polska.

T-Mobile chce też do końca roku podpisać umowę z gminą dotyczącą uruchomienia w nadwiślańskim miasteczku smart city. Operator przekonuje, że znacznie poprawi to jakość usług telekomunikacyjnych, zarzadzanie miastem będzie sprawniejsze, a mieszkańcy będą mogli korzystać z wielu udogodnień.

Porozumienie w tej sprawie z zarządem firmy T-Mobile władze gminy podpisały w czerwcu/ pod dokumentem podpisała się Andrzej Pisula, poprzedni burmistrz Kazimierza Dolnego/

Kazimierz Dolny jest według Niemców idealny do tego, by na dwa lata stworzyć tu pokazowe miasteczko wyposażone w rozwiązania technologiczne 

Nowe władze miasteczka z umowy T Mobile się nie wycofały, ale o jej szczegółach nie chcą rozmawiać"

I teraz powrót do zebrania.

Nikt z obecnych radnych nie miał ' BLADEGO pojęcia, o jakie to negocjacje chodzi, skąd ta akceptacja pomysłu " na nowoczesne miasto", w ogóle skąd i dlaczego ta firma została przyjęta w Kazimierzu ?

Obecni na spotkaniu, a znający problematykę, suchej nitki nie zostawili na tym projekcie.

 Sądzę, że w tym miejscu, napiszą swoje.

Zebrani napisali i podpisali petycję do władz Kazimierza o zaniechaniu tego projektu, ale też o spotkaniu mieszkańców ze znawcami tematu.

Wzywają burmistrza Andrzeja Pisulę o wyjaśnienie ; CO SIĘ STAŁO,  i JAK TO SIĘ STAŁO ?

  1. ps. w dalszej części przytoczę dane z tych wydruków

1,. 20 faktów dotyczące 5G, o których się mówi.

 np, fakt 7 -  niezaprzeczalny czynnik rakotwórczy.

      fakt 10 - obniżają wartość nieruchomości średnio o 20 procent

2, Czym jest technologia 5 G

  1. np. 13 września 2017 roku 180 naukowców i lekarzy z 36 krajów podpisało apel, w którym domagają się zawieszenia technologii 5g w Europie.

I na koniec.

Jeden z uczestników ZAUWAŻYŁ, że zamierzone wykreślenie całości Kazimierza spod obszaru architektoniczno - urbanistycznego szczególnie  chronionego, jest związane z tym 5G. Osobiście nie chce mi się w to wierzyć - ale ?

Roman Sokołowski 

Czytany 2038 razy

Komentarze

+2
#25 Rumburak 18-02-2019 15:03
Cytuję Roman Sokolowski:
@ hycel przywołał Łódz
"W Łodzi (wskazanej przez rząd jako modelowe miasto to wprowadzania nowych technologii - w tym 5G) testują "opaskę bezpieczeństwa", jak myślisz, czy taka opaska wpływa pozytywnie na jakość życia seniorów?"

Ogladałem cierpienia łodzian, którzy poruszają się przy użyciu białych lasek. Rozpacz. Co chwile potykają się o ZAFUNDOWANE Widzącym elektryczne wielocypedy leżące na chodnikach, walające się byle gdzie.

A najlepsze, ni to pytanie, ni stwierdzenie : "Najjaśniejszy rząd RP chce mi zrobić krzywdę?"

Ależ skąd. Rząd Cię kocha.

Trzeba będzie wpiąć te białe laski do G5 żeby Wielki Brat widział gdzie one chodzą i wtedy jak będzie chciał to je między tymi hulajnogami może przeprowadzi...
+1
#24 Roman Sokolowski 18-02-2019 14:39
@ hycel przywołał Łódz
"W Łodzi (wskazanej przez rząd jako modelowe miasto to wprowadzania nowych technologii - w tym 5G) testują "opaskę bezpieczeństwa", jak myślisz, czy taka opaska wpływa pozytywnie na jakość życia seniorów?"

Ogladałem cierpienia łodzian, którzy poruszają się przy użyciu białych lasek. Rozpacz. Co chwile potykają się o ZAFUNDOWANE Widzącym elektryczne wielocypedy leżące na chodnikach, walające się byle gdzie.

A najlepsze, ni to pytanie, ni stwierdzenie : "Najjaśniejszy rząd RP chce mi zrobić krzywdę?"

Ależ skąd. Rząd Cię kocha.
0
#23 Rumburak 18-02-2019 14:20
@hycel
Myślę że ta opaska bezpieczeństwa działa by i w G3 albo nawet na niższym jeśli mieli by ją nosić tylko rzeczywiście potrzebujący seniorzy. Zaraz karzą nosić takie opaski każdemu bo inaczej pozbawią go opieki medycznej, a na tym kto ma dostęp do danych wrażliwych o moim zdrowiu nie będę miał kontroli.
Pisząc o tych koszach i odbiorze śmieci tylko potwierdziłeś moją tezę. To firma śmieciowa każe mi używać kosza podpiętego do sieci bo ma być to tańsze. Tańsze dla mnie zapewne to nie będzie ale więcej zarobią i jeszcze sprzedadzą metadane, albo konkretne dane o mnie, co do kosza wyrzucam jakiemuś Wielkiemu Bratu.
0
#22 hycel 18-02-2019 13:53
To nie Twoja potrzeba będzie o tym decydować, a czysta kalkulacja ekonomiczna. Wystarczy, że firma odbierającej śmieci wyjdzie kalkulacja 'in plus' i hop siup zamiast jeździć do Ciebie raz w miesiącu będą śmieci odbierać wtedy kiedy ich poinformuje twój kosz.
Kiedyś mechanizacja dziś informatyzacja sprawi, że coraz mniej ludzi będzie potrzebnych do wykonania danej czynności, łączność bezprzewodowa wkracza bardzo szybko do każdej dziedziny gospodarki i zaczyna dotykać co raz częściej nas osobiście.

fakty.tvn24.pl/.../...
W Łodzi (wskazanej przez rząd jako modelowe miasto to wprowadzania nowych technologii - w tym 5G) testują "opaskę bezpieczeństwa", jak myślisz, czy taka opaska wpływa pozytywnie na jakość życia seniorów?

Cytuję Rumburak:

Ja rozumiem że ktoś ma takie potrzeby żeby kosze na śmieci były podpięte do sieci ale w jaki sposób od tego mi się poprawi jakość życia? Ja nie mam takich potrzeb. Popyt dziś generuje wielki kapitał umiejętnie kreując "niepotrzebne potrzeby". Nie mam ochoty nikogo informować o tym co mam w koszu. Tak w skrócie widzę zagrożenia dla mojej wolności od której w największym stopniu zależy moja "jakość życia".
0
#21 Rumburak 18-02-2019 13:05
Cytuję hycel:
To nie jest kwestia miasteczka, czy nawet kraju. To nie jest coś co możemy chcieć albo nie chcieć, to się dzieje, tu i teraz. Dziś prawie 1,5 BILIONA urządzeń na świecie przesyła bezprzewodowo informacje: telefony, tablety, tv, ale także autobusy, kosze na śmieci, kamery, żarówki, ogrodzenia, czajniki, i liczniki zużycia prądu czy wody.
Także to nie jest kwestia korzyści, lecz zaspokojenia naszych potrzeb, tak tak, to my generujemy na to popyt. A rakotwórczość i brak kurzych jaj, na razie wkładam międzi bajki.
A co do Samorządu, to rządowa Strategia 5G dla Polski jasno obliguje samorządy do "bardziej otwartego i elastycznego podejścia do procedur administracyjnych, związanych z instalacją i eksploatacją urządzeń radiokomunikacyjnych.(...)" ... Najjaśniejszy rząd RP chce mi zrobić krzywdę?

Ja rozumiem że ktoś ma takie potrzeby żeby kosze na śmieci były podpięte do sieci ale w jaki sposób od tego mi się poprawi jakość życia? Ja nie mam takich potrzeb. Popyt dziś generuje wielki kapitał umiejętnie kreując "niepotrzebne potrzeby". Nie mam ochoty nikogo informować o tym co mam w koszu. Tak w skrócie widzę zagrożenia dla mojej wolności od której w największym stopniu zależy moja "jakość życia". Do rządu nie mam zaufania w kwestii rozwiązywania problemów cywilizacyjnych. Sztuczne cywilizacyjne potrzeby tworzą wielkie korporacje które uzależniają rządy. Rząd nie umie wyremontować lini kolejowej do Warszawy bo go w bambuko włoski kapitał zrobił. Nie mam jak bezpiecznie do Warszawy dojechać a to jest oczywista cywilizacyjna potrzeba. Polikwidowano linie kolejowe połączenia autobusowe w całej Polsce. Za PRL było chyba pod tym względem lepiej. Teraz ma czelność ten rząd obligować samorządy do jakiegoś G.
P.S. W jakieś raki i zagrożenie dla zdrowia osobiście nie wierze ale obawy trzeba wyjaśniać w wiarygodny sposób a nie wyzywać ludzi od ciemniaków.
-1
#20 hycel 18-02-2019 12:26
To nie jest kwestia miasteczka, czy nawet kraju. To nie jest coś co możemy chcieć albo nie chcieć, to się dzieje, tu i teraz. Dziś prawie 1,5 BILIONA urządzeń na świecie przesyła bezprzewodowo informacje: telefony, tablety, tv, ale także autobusy, kosze na śmieci, kamery, żarówki, ogrodzenia, czajniki, i liczniki zużycia prądu czy wody. IoT to jest fakt i dzieje się na naszych oczach. Wg.raportu ericson (mobility report z listopada 2018) w ciągu kolejnych 5 lat liczba urządzeń wzrośnie do ponad 4 bilionów i technologia przesyłu danych 4 generacji tego nie udźwignie.
Także to nie jest kwestia korzyści, lecz zaspokojenia naszych potrzeb, tak tak, to my generujemy na to popyt. A rakotwórczość i brak kurzych jaj, na razie wkładam międzi bajki.
A co do Samorządu, to rządowa Strategia 5G dla Polski jasno obliguje samorządy do "bardziej otwartego i elastycznego podejścia do procedur administracyjnych, związanych z instalacją i eksploatacją urządzeń radiokomunikacyjnych.(...)" bo leży to w interesie społeczności lokalnej. Tak też nie znalazłem informacji o tym, że dostanę raka od tego. Najjaśniejszy rząd RP chce mi zrobić krzywdę?
0
#19 Roman Sokolowski 18-02-2019 11:36
Cytuję hycel:
Niezaprzeczalne fakty z tajemniczych wydruków, na tym i kilku śmiesznych filmach z yt opieracie państwo swoją wiedzę, niechęć, opinię. Bezpański pies....by się uśmiał.
Ktoś z was zadał sobie trud, sprawdzając pochodzenie informacji, niezaprzeczalnych faktów?
Szanowni państwo, w internecie napisać i znaleźć można dziś wszystko, mądrość polega na umiejętności przesiania informacji wiarygodnie z morza newsów o warości fekalnej.Twoje : "Ktoś z was zadał sobie trud, sprawdzając pochodzenie informacji, niezaprzeczalnych faktów?" sugeruje, że podasz niezaprzeczalne fakty świadczące na korzyść 5G i " świetlanemu miastu". Prosilbym, byś je odniosl do miasteczka Kazimierza Dolnego.
0
#18 hycel 18-02-2019 10:36
Niezaprzeczalne fakty z tajemniczych wydruków, na tym i kilku śmiesznych filmach z yt opieracie państwo swoją wiedzę, niechęć, opinię. Bezpański pies....by się uśmiał.
Ktoś z was zadał sobie trud, sprawdzając pochodzenie informacji, niezaprzeczalnych faktów?
Szanowni państwo, w internecie napisać i znaleźć można dziś wszystko, mądrość polega na umiejętności przesiania informacji wiarygodnie z morza newsów o warości fekalnej.
+2
#17 Roman Sokolowski 18-02-2019 07:50
Cytuję Rumburak:
Cytuję Roman Sokolowski:
Dodam, że artykul w Dzienniku Wschodnim napisała Katarzyna Prus. Jest zasadnym, by na spotkanie z mieszkańcami zaprosić autorkę artykulu i zapytać ;- w oparciu o JAKIE/ hmm. czyje?/ zapotrzebowanie był on napisany ?

Może link do tego artykułu bo nie mogę znaleźć.

Niestety. Również nie mogę znaleźć.
Dysponuję wydrukirm, który otrzyamałem od jednego z uczestnikow spotkania.

Gdyby On, po przeczytaniu Twojej prośby, był tak uprzejmy i wskazał go, to i ja byłbym wdzięczny.


ps. na tym wydruku, przy dacie jest (data.html?date begin=12-12-2018:date_end=12-12-2018:kategoria=8:s earch=#;)
+3
#16 Rumburak 17-02-2019 16:23
Cytuję Roman Sokolowski:
Dodam, że artykul w Dzienniku Wschodnim napisała Katarzyna Prus. Jest zasadnym, by na spotkanie z mieszkańcami zaprosić autorkę artykulu i zapytać ;- w oparciu o JAKIE/ hmm. czyje?/ zapotrzebowanie był on napisany ?

Może link do tego artykułu bo nie mogę znaleźć.

Dodaj komentarz