Wydrukuj tę stronę

Czy drzewa muszą rosnąć ?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wycina - gdzie nie powinien, nie wycina - tam gdzie powinien.
Pola Miejskie i Okale łączy droga gminna, a prąd dostarczany jest drutami biegnącymi przy tej drodze. Przy tej drodze również, na całej jej długości rosną drzewa stanowiące las po obu stronach. Drzewa te rosną w dziwny sposób, bo wierzchołki tych z lewej są na prawej stronie, a tych z prawej na lewej. Ich pnie krzyżują się nad droga i wspomnianymi drutami.

Mieszkańcy wielokrotnie prosili sołtysa pana Waldemara Rutkowskiego o interwencje w Gminie, bo niechybnie dojdzie do nieszczęścia, kiedy drzewa upadną na przejeżdżające samochody czy pieszych. Sołtys zgłaszał, a i ja zgłaszałem, co  nie musiałem, bo dzieci ze mną nie zamieszkują a my z małżonka już swoje przeżyliśmy, ale niech tam - pożyjmy dłużej. Zgłosiłem.

Dzisiaj zadzwonił do mnie sołtys, który powtórnie zgłosił zagrożenie, ale dowiedział się, że Urząd nic nie stanie nic zrobi, bo to las prywatny,  Urząd nie wie, kto jest jego właścicielem i nie jest w stanie ustalić, bo bałagan w dokumentacji.

Pomyślałem o pieniądzach z podatku. Niechybnie właściciele nie płacą, bo są dla Urzędu IN COGNITO. Może by tak ich naśladować, tylko, jak wejść w posiadanie takowego statusu. Zapytam w Urzędzie. Oni wiedzą.

Roman Sokołowski 

Czytany 1156 razy