Wydrukuj tę stronę

W telewizji pokażą śmierdzący... temat oczyszczalni w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Za sprawą mieszkańców  wraca  temat oczyszczalni ścieków w Bochotnicy. W dniu 23 maja o godzinie 17.30  w magazynie reporterów  Zdarzenia TVP Lublin, wyemitowany zostanie  materiał dotyczący  problemów  z jakimi borykają się mieszkańcy i każdy,  kto zmierza  do Kazimierza od Bochotnicy.

O sprawie pisałem wielokrotnie, wskazując  nieprawidłowości przy założeniach technologicznych  i wykonawstwie modernizowanej w latach 2011-2013 oczyszczalni ścieków w Bochotnicy. W owym czasie jeden  z ekspertów na temat założeń  inwestycyjnych modernizowanej oczyszczalni powiedział tak: „sprawa  modernizacji  oczyszczalni ścieków, to temat bardziej dla prokuratora, niż  technologa procesu oczyszczania ścieków”.

http://www.januszkowalskikazimierz.pl/aktualnosci/aktualnosci/678-oczysczalnia-sciekow-czy-grozi-nam-epidemia?.html.

Tak się składa, że telewizja kręciła program w przededniu rocznicy mojej notki którą  zamieściłem 15 maja 2015 r dotyczącą konfliktu interesu kierownika referatu inwestycji kazimierskiego magistratu.

 http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/829-urzedniczka-beata-galek-szkodzi-miastu.html

Mimo ,że  śmierdzący temat oczyszczalni był wielokrotnie omawiany przez radnych nigdy nie doczekał się końcowymi wnioskami. Niestety sprawa  była zamiatana  przez kolejne ekipy.

Obecnej sprawą zajmuje się Komisja Rewizyjna RM w Kazimierzu Dolnym. Po zakończeniu kontroli do sprawy wrócę ze szczegółami…

Konsekwencje fatalnie przeprowadzonej modernizacji ( wydatek około 4,5 mln zł ) są olbrzymie.

 W styczniu tego roku RM musiał uwzględnić w budżecie zwrot dotacji sięgający 130 tyś zł.

Nadal wisi groźba ryzyka procesu sądowego z wykonawcą. Urządzenia, które musza zostać wymienione  niemal natychmiast to koszt około 800 tyś zł.

Przypomnijmy ,że oczyszczalnia została odebrana po modernizacji bez uwag, mimo, że około 30% założeń inwestycyjnych zostało niewłaściwie wykonanych.

Dlaczego tak  się stało, o tym wkrótce.

J.K

Czytany 1641 razy