Sprawa Mięćmierza, to wierzchołek góry lodowej

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nie tak dawno opinia publiczna poruszona była  sprawą  związaną z próbą wykreślenia Kazimierza Dolnego z rejestru zabytków. Kazimierz  nadal stanowi wzorzec stylu małego polskiego miasteczka z pięknym krajobrazem i zabytkami.

Inwestorzy nadal budują lub usiłują budować coraz większe inwestycje. W Kazimierzu mamy  pierwszy wieżowiec. Trzy lata temu spółka deweloperska  próbowała zbudować gigantyczny hotel z betonu i szkła o pow. 16  tys. m kw. To wielkość dorównująca sumie hoteli i pensjonatów w mieście. Toczy się nieustanna walka pomiędzy partykularnymi interesami wpływowych osób , a dobrem wspólnym.

Z jednej strony do miasta wpływa duży kapitał inwestorów zewnętrznych z drugiej zaś mieszkańcy albo stanowią tanią siłę roboczą i są wyzyskiwani , traktowani przedmiotowo albo  wyjeżdżają stąd .

Przez lata całkowicie pominięto potrzeby zwykłych ludzi. Od 13 lat władze miasta nie mogą albo nie chcą ustanowić  nowego  planu przestrzennego.

Kazimierski magistrat,  lubelski konserwator zabytków ,czy lubelskie parki krajobrazowe totalnie zawodzą . Te instytucje sprzyjają tylko wybranym. Dlatego też powstają potężne budynki na krawędziach wąwozów, na skarpach wiślanych w miejscach o niezwykłych walorach krajobrazowych i ogromnej wartości przyrodniczej.

Z drugiej zaś strony wspomniane instytucje jak niepodległości bronią np. Miejskich Pól . Gdzie teren płaski, dobrze skomunikowany, pozbawiony wartości krajobrazowej o lichej ziemi mógłby stanowić zaplecze miasta i walnie przyczynić się do rozwiazania problemów mieszkaniowych całej Gminy. Mieszkańcy od lat walczą o zmianę tego nieużytku ,by móc budować domy i żyć - bezskutecznie .

Tak więc zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego są możliwe tylko dla wybranych. Przeciętny człowiek nie ma szans.

Nagminnie jest łamane prawo,bądź wykorzystywane instrumentalnie . Uczestniczą w tym niebagatela osoby pełniące wysokie i odpowiedzialne stanowiska w urzędach i  samorządach.

Rolę ochrony miasta przed nielegalnymi inwestycjami przejęli społecznicy, ponieważ instytucje Państwa zawiodły. Rada Miejska,która powinna spełniać także  funkcję kontrolną ,dotychczas pełniła element  dekoracyjny  i stała się  maszynką do głosowania w rękach kolejnych burmistrzów.  

Wczoraj  mówiłem o tym w TV Studio Polaków.

J.K

Czytany 1423 razy

Komentarze

+6
#38 baart 24-07-2019 18:56
@ SR

nie zauważyłęm żebyś przestał obrażać ludzi i pisać kłamstwa
-6
#37 S.R. 24-07-2019 06:01
Cytuję baart:
@ SR
nie wiem kim jest Mariusz i czy jest Kasią;

ale tu nie chodzi o prowadzenie śledztwa kto jest kim -

lecz o to , że klika się wybudowała o nikomu innemu nie pozwalała, bo myślała, że tanio kupi

Podoba mi się co napisałeś, ale też musisz przyznać, że ujawnienie osób, które posługują się nickami powoduje , że stają się powściągliwi w wyrażaniu swoich komentarzy.

Ta druga część może i chyba będzie wyjaśniona w ramach wyjaśnień właśnie działki 48/1.
-2
#36 S.R. 24-07-2019 05:07
Cytuję Kasia:
Mariusz to taki facet którego S.R wcześniej Grymas50 oczerniał na tym Blogu.

Beznadzieja.
+3
#35 Kasia 23-07-2019 22:32
Mariusz to taki facet którego S.R wcześniej Grymas50 oczerniał na tym Blogu.
+1
#34 baart 23-07-2019 21:02
@ SR
nie wiem kim jest Mariusz i czy jest Kasią;

ale tu nie chodzi o prowadzenie śledztwa kto jest kim -

lecz o to , że klika się wybudowała o nikomu innemu nie pozwalała, bo myślała, że tanio kupi
-4
#33 S.R. 23-07-2019 20:27
quote name="baart"]czyli Kasia to już nie Marian ani Kazik tylko Mariusz?

i jeśli komuś radzisz jak ma pisać po polsku to pamiętaj , że nie należy pisać jednego słowa wielkimi literami w środku zdania, i skąd Ty wziąłeś ten CÓSIK?
może ze ze słowem gwarowym cosik cosik Ci się pomyliło
Dyć cały czas nawoływałeś bym milicyjne śledztwo przeprowadził. Przeprowadzilem. Wyszło, że @ Kasia to Mariusz. Na pewno go znasz. Odnośnie tych dużych liter. Nie masz racji. "Cósik" to takie cosik , tylko że z humorystycznym podkreśleniem jego wagi
+1
#32 baart 23-07-2019 20:21
@ SR
o to już poznałeś nazwę wyrwa - uczysz się,
i cieszę się, że w końcu zmieniłes zdanie na temat domów na Starym Okalu - napisz, że wszystko jest tu legalne swojemu koledze Kowalskiemu i klice przyjezdnych
+1
#31 baart 23-07-2019 20:19
czyli Kasia to już nie Marian ani Kazik tylko Mariusz?

i jeśli komuś radzisz jak ma pisać po polsku to pamiętaj , że nie należy pisać jednego słowa wielkimi literami w środku zdania, i skąd Ty wziąłeś ten CÓSIK?
może ze ze słowem gwarowym cosik cosik Ci się pomyliło
-2
#30 S.R. 23-07-2019 20:13
@ Kasia.
Ucz się. Masz duże braki. Wiedz, że kiedy przytacza się wypowiedz innego autora to nalezy ja wziąć w takie CÓSIK " ...... ", a nie /...../ , jak to zrobiłeś.

a Twoje : " To sa twoje wypociny nie mam czasu szukać i zagłębiać się głębiej w internecie jaki jesteś bo każdy wie i wiedz ze wiem jak oczerniałeś moja osobę." kompletnie sa dla mnie niezrozumiale. Co niby chciałes znależć w internecie na mój temat i niby gdzie i w jaki sposób oczerniałem Mariusza tzn. Ciebie.
0
#29 Kasia 23-07-2019 19:58
/CzyTy naprawdę nie rozumiesz sytuacji " przy wiatraku" ? Przecież ona jest odwrotnością tej, w której zamierzasz się pobudować. @ baart tworzy klimat coby nas skłócić. Przecież ja CAŁY CZAS piszę, że tereny " Wyrwy", jako budowlane sa poza WSZELKĄ DYSKUSJA?.. a Ty z uporem najgorszej sprawy wciskasz :" pożyjemy, zobaczymy czy nie będą przeszkadzać". Człowieku. Zmień zdanie co do intencji i zachowań osob, które komentują " jak to się stało, że teren zakazu wszelakiej zabudowy, stał się budowlany i to w okresie, kiedy nie uchwalono planu zmieniającego ten stan rzeczy" Właśnie, kiedy tego nie wyjaśnimy to Twoje prawo do budowania w Wyrwie MOŻE też zostać naruszone przez NIEODPOWIEDZIALNYCH urzędnikow a wtórować im będą wszelkiej maści SPEKULANCI. Pan Milicjant na pewno nie, bo s*****syńskie zagrywki sa mu obce./ To sa twoje wypociny nie mam czasu szukać i zagłębiać się głębiej w internecie jaki jesteś bo każdy wie i wiedz ze wiem jak oczerniałeś moja osobę.

Dodaj komentarz