Wydrukuj tę stronę

Burmistrzowie Kazimierza Dolnego podajcie się do dymisji !

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tak się niestety dzieje, kiedy o tym, kto zostaje burmistrzem, decyduje nie kompetencja a  przypadek.

Od  kilku tygodni jesteśmy świadkami, które mrożą krew w żyłach i kompromitują  puławski Powiat oraz  kazimierski magistrat . Sprawa dotyczy pozwolenia na budowę domu  w Mięćmierzu w terenie chronionym . Pisałem o tym kilkakrotnie, wskazując , że odpowiedzialność za wydaną  decyzję pozwolenia na budowę ponosi  nie tylko Starostwo w Puławach, które wdało pozwolenie na budowę, ale również  kazimierski magistrat ,który dokument pozwolenia na budowę  przyjął i zaakceptował  .  

Jak już wspominałem do kazimierskiego urzędu  rok temu wpłynęło  pozwolenie na budowę. Ponieważ inwestycja obejmowała wrażliwy teren  magistrat  powinien  odpowiednio zareagować ,co najmniej sprawdzić,co w trawie piszczy... Niestety sprawę   zignorowano. Z  dokumentów wynika, że pozwolenie na budowę  dekretował osobiście  ówczesny wice burmistrz ,  Artur Pomianowski – parafka na decyzji pozwolenia  na budowę .  W  zestawieniu tego faktu z wywiadami jakich udzielili prasie wydaje się mało poważne .

Okazuje się także ,że wice burmistrz D. Wróbel odpisując na interpelację radnego, podpisał  się pod dokumentem, który jest nie na temat, co totalnie kompromituje magistrat .

Jakby tego było mało także  wniosek burmistrza A. Pomianowskiego  do Wojewody Lubelskiego o stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę przedmiotowej inwestycji jest jedynie pismem przewodnim. Nie udostępniono  mi natomiast dokumentu źródłowego,czyli  pisma  mieszkańców Mięćmierza do burmistrza Kazimierza .

Mamy więc dalszy ciąg festiwalu  ośmieszania miasta przez władzę wykonawczą .

J.K

interpelacja w sp. mpzp 23 lipca 2019

Poniżej odpowiedź na interpelację 

Odpowiedź na interpelację z dnia 23.07.2019 r. 2 01

Pozwolenie na budowę parafował A.Pomianowski 

Odpowiedź na interpelację z dnia 23.07.2019 r. 2 02

Odpowiedź na interpelację z dnia 23.07.2019 r. 2 03

załącznik do wnioseku z 12.07.2019 r. 1 01

Czytany 2186 razy