Wydrukuj tę stronę

Kazimierz Dolny tonie w śmieciach

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj otrzymałem informacje, że wieczorem Wisłą płynęły worki ze śmieciami, zapewne nie z Sandomierza. Fetor ścieków na wale wiślanym – jak mówił turysta - był nie do zniesienia. Taka jest reakcja turystów na stan czystości miasteczka . Dzisiaj po raz kolejny miasto odwiedziło tysiące gości . Wycieczki na Zamek, do Korzeniowego i w inne atrakcje  miasta odbywały się przez cały dzień. Jednak  władze miasta zapomniały, że  turyści poza pieniędzmi w kieszeni handlarzy,  pozostawiają także  śmieci. Jak wiemy wiosną  usunięto dyrektora MZK,  „nowy”  jeszcze nie wybrany . I  mamy widok jak na zdjęciach . Tak  zaśmieconego miasta  nie było od dawana. Jeszcze nie tak dawno  niestrudzony pracownik ZUK , odbierał śmieci regularnie, od świtu do nocy . Jednak niektórym radnym przeszkadzało, że po mieście jeździ ciągnik z przyczepką .

Poniżej zamieszczam kuriozalne pismo burmistrza . Jest to  odpowiedź na informację jaką wysłałem do magistratu w po notce:  http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1952-panie-burmistrzu-kazimierz-dolny-moze-byc-wolny-od-smieci.html 

Komentarz chyba jest zbędny. Informację o śmieciach w mieście,  zgodnie z  sugestią p. burmistrza przekazałem drogą elektroniczną , gdyż telefon podany w piśmie nie odpowiadał.

J.K

kisz

Jak widzimy panie burmistrzu , każdy rodzaj pojemnika , uniemożliwia jego skuteczne opróżnianie. 

IMG 20190809 084903IMG 20190818 192509

Czytany 1605 razy