Radni dyskutowali nad problemami Kazimierza Dolnego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu wczorajszym odbyło  się posiedzenie połączonych komisji Rady Miejskiej . Głównymi tematami jakimi  zajęli się radni  było zaopiniowanie projektów uchwał na nadchodzącą sesję http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3453,ogloszenie-o-xii-sesji-rady-miejskiej.html

Na wstępie  wice  przewodniczący Rady , Piotr Guz zwrócił się do pani kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kazimierzu z prośbą o utemperowanie swawoli niektórych pracowników MOPS-u, ponieważ  jest podejrzenie ,że osoby te naruszają zasady zaufania społecznego https://youtu.be/8DKdyTXj2a4?t=407

Na komisji omówione zostały poszczególne  projekty uchwał , skrupulatnie zreferowane  przez kierowników poszczególnych referatów naszego magistratu . Wszystkie uchwały przygotowane przez burmistrza został przyjęte jednogłośnie .

Jednym z ciekawszych  tematów  jaki  zaakceptowani radni była sprawa dot.  przystąpienia m. Parchatka do aglomeracji Puławy. Oznacza to ,że do 2027 r .  Parchatka zostanie skanalizowana. Szacunkowy koszt inwestycji, to 4 mln zł.  Natomiast przybliżony koszt jednostkowy ścieków wyniesie około 9 zł za m3  https://youtu.be/8DKdyTXj2a4?t=6977

W  sprawach   bieżących poruszyłem temat melxów , dla których miano wyznaczyć  nowe miejsca na ulicy Nadwiślańskiej -  przy szkole. Burmistrz oświadczył , że nie jest przewidziany postój  dla tych pojazdów i żadne decyzje w tej sprawie nie zostały wydane.

Kilka dni temu na prośbę mieszkańców zająłem  się sprawą . Z  magistratu otrzymałem potwierdzenie, że na   ulicy Nadwiślańskiej jest przewidziany postój  meleksów i wydane zostały stosowne  decyzje . Informacje taką   otrzymałem od p. sekretarz , Małgorzaty Kuś . Jak zapewnił burmistrz sprawa będzie dalej wyjaśniana w obecności pani sekretarz  https://youtu.be/8DKdyTXj2a4?t=10938

Zapytałem również o stan zaawansowania utwardzania kazimierskich   wąwozów ,zarówno w Bochotnicy, jak  i głośną sprawę utwardzania wąwozu  Czarnego w Kazimierzu Dolnym .

Okazuje się ,że płyty użyte do utwardzania drogi   w Bochotnicy są  źle wykonane.  Burmistrz nie przyjął   inwestycji  i zlecił stosowne ekspertyzy, które potwierdziły obawy nasze obawy . Wiele wskazuje na to,że  projektant  a jednocześnie inspektor nadzoru inwestorskiego , zgodził się na zmianę technologii zbrojenia płyt YOMBA, które produkował  sam wykonawca . Inspektor nadzoru przyjął inwestycję ,którą z kolei  zakwestionował burmistrz . W związku z tym , że faktury zostały odesłane wykonawcy, czeka nas  najprawdopodobniej proces sądowy.

 https://youtu.be/8DKdyTXj2a4?t=10711

Tym samym  w najbliższym czasie nie będzie utwardzany wywóz Czarny. Bowiem do utwardzania obu wąwozów  wyłoniony został ten sam wykonawca. W  sprawie  wąwozu „Czarnego”  burmistrz negocjuje z Wojewodą warunki , czy też  możliwości przesunięcia środków finansowych  na inny termin. W związku z powyższym konieczne będzie ponowne   ogłoszenie  przetargu, a tym samym zmiany w  budżecie .

Poruszyłem także kontrowersyjną decyzję burmistrza wyłonienia inspektora nadzoru do remontu  kazimierskiej Dzwonnicy.  Nadzór inwestorski powierzono  p. Zofii Uhle . Pani ekspert jako koordynator budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym była  współodpowiedzialna za lekkomyślne  decyzje ,  które spowodowały katastrofalne skutki, zwiększające  koszty budowy szkoły o miliony złotych . Jednak burmistrz Artur Pomianowski  nie miał sobie nic do zarzucenia, wręcz przeciwnie ,stwierdził ,że pani Uhle nie odebrano uprawnień  https://youtu.be/8DKdyTXj2a4?t=10814

Wczorajsze obrady radnych , to kolejny przykład ,że marnotrawienie środków publicznych nie robi na radnych wrażenia i  jest normą a nie wyjątkiem. Sytuacja taka jest akceptowana i  ma wśród kazimierskich samorządowców wielu zwolenników.  

J.K

Czytany 1958 razy

Komentarze

+5
#9 sok z dynii 29-10-2019 16:25
Pani Uhle, pani Uhle... Czy burmistrz Pomianowski wyciągnął jakieś wnioski z nadzoru tej pani przy budowie szkoły, a zwłaszcza kosztownej zmianie zabezpieczenia skarpy? Kilka milionów publicznych pieniędzy poszło! Mówi się, że Polak mądry po szkodzie. W tym wypadku nową przypowieść lud kazimierski kupi, burmistrz Pomianowski przed szkodą i po szkodzie głupi. Niestety burmistrzu! Zacznij rządzić samodzielnie, a nie słuchasz podszeptów.
+7
#8 z Miecmierza 27-10-2019 18:16
Problemem to są w szczególności ci co tak donoszą na swoich sąsiadów.
+5
#7 czyt 26-10-2019 10:48
Materiał do odsłuchania polecam,niesie duży potencjał intelektualny,przepełniony troską o dobro własne ( K.N) oraz dalece pouczające płonący miedzy innymi od radnej E.W pozostałe wypowiedzi nie mniej intrygujące.
+11
#6 DarEk 26-10-2019 09:33
Co by nie mówić ale relacje z posiedzeń rady są prawdziwa ucztą dla ucha .Dajcie spokój 3/4 rady przez 3 godziny obrad nie zająknęła się ani słowem a las rąk w górze szumi.
+6
#5 !!! 26-10-2019 09:22
Porażka to nie teatr to cyrk. Pomianowski nie kontrolował wykonywanej drogi tylko pyta Kowalskiego czy był. W związku z tym nie będzie wykonania innych robót bo wykonawca podpadł. Panie Pomianowski robotami trzeba się interesować i trochę orientować bo inaczej gmina pójdzie z torbami. A z innej beczki co ze żłobkiem i bibliotekà bo cisza. Fajny jest też sposób obniżania deficytu poprzez nie realizowanie zadań. Pan Radny z Wierzchoniowa już nie krzyczy o chodnik gdyby tak zrobił poprzednik to nie zostawiłby na nim suchej nitki. Wstyd!!!
+5
#4 J.K 26-10-2019 08:34
Cytuję S.R.:
hmm. " płaskoziemcy"". Poeta by się tego nie powstydził, ale też niech wyjaśni co MIAL NA MYŚLI ?

"Wczorajsze obrady, to kolejny przykład ,że marnotrawienie środków publicznych w samorządach jest norma a nie wyjątkiem. Zjawisko to jest ma wśród kazimierskich samorządowców wielu zwolenników. "
+3
#3 S.R. 26-10-2019 08:29
hmm. " płaskoziemcy"". Poeta by się tego nie powstydził, ale też niech wyjaśni co MIAL NA MYŚLI ?
+5
#2 J.K 26-10-2019 07:42
Cytuję S.R.:
Panie Januszu.
Zechciej pan wypunktować, jakie to problemy ?

Jednym z istotniejszych problemów jakimi powinni zająć się radni, są sami - płaskożiemcy - radni .Jest ich w sumie ośmiu ;-)
Tytuł przewrotny i takie było założenie.
-2
#1 S.R. 26-10-2019 07:38
Panie Januszu.
Zechciej pan wypunktować, jakie to problemy ?

Dodaj komentarz