Prawda czasu, prawda ekranu...

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

W czasie ostatnich posiedzeń Rady Miejskiej  dowiedzieliśmy się ,że żłobka w szkole nie będzie – przynajmniej na razie . Nie pozyskaliśmy na ten cel pieniędzy, ponieważ magistrat nie złożył  w odpowiednim czasie  wniosków do ministerstwa.

We wrześniu media prześcigały się jednak w newsach,a sam burmistrz obwieścił wielki sukces,że pieniądze  na żłobek już mamy (sic). Wszytko to okazało się wielkim  fake newsem. 

Oto kilka cytatów z oceanu newsów jakie docierały na kazimierski rynek zewsząd.  

Dziennik Wschodni pisze...

Cyt” Gminie udało się zdobyć na to 1,2 mln zł unijnego dofinansowania. – 970 tys. zł na prowadzenie żłobka, a 230 tys. na adaptację pomieszczeń. Do końca trwania projektu czyli do końca przyszłego roku żłobek będzie bezpłatny, potem zobaczymy, być może projekt zostanie przedłużony – mówi Pomianowski.”

https://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/zlobek-w-budynku-szkoly-w-kazimierzu-dolnym-12-mln-zl-dofinansowania-z-ue,n,1000251098.html

Portal Kazimierski informuje...

Cyt „- Po licznych rozmowach, spotkaniach - z myślą o młodych rodzicach i najmłodszych członkach naszej społeczności - pozostaje zorganizować żłobek w budynku szkoły – pisze na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. - Dzięki temu skorzystamy z 1,2 mln zł unijnych środków. Przypomnę, że 230 000 zł, możemy wydać na organizację, a pozostałe na utrzymanie, w tym płace.”

https://www.kazimierzdolny.pl/news/zlobek-bedzie-jednak-w-szkole/74393.html

Okazało się ,że dopiero w październiku ,czyli ponad miesiąc po publikacjach, burmistrz zorientował się ,że najpierw należny otrzymać zgodę od Wojewody  na zlokalizowanie w budynku szkoły żłobka i biblioteki .

Jak pamiętamy do końca stycznia miała funkcjonować w nowej szkole biblioteka publiczna,  przeniesiona z budynku ZOZ ,a w miejsce biblioteki miały powstać gabinety rehabilitacji - tak potrzebne naszemu miastu. Wszystko wskazuje na to ,że nie będzie to możliwe w założonym terminie , czyli do końca stycznia .

Miłym zaskoczeniem ze strony burmistrza był gest poinformowania radnych o skierowanym do wojewody piśmie. Nigdy wcześniej nie było przypadku aby burmistrz sam z siebie taki gest wykonał. To dobry kierunek Panie burmistrzu.

Jak to mówią lepiej późno niż później ale jest to wydarzenie... Pierwszy raz burmistrz sam z sienie wykonał taki gest. 

Podsumowując . Jest takie powiedzenie  - nie dziel skóry na niedźwiedziu, bądź w tym przypadku bardzie trafne będzie cytat:   Jest prawda czasu i prawda ekranu...

Miejmy nadzieję ,że w tym roku zacznie się cokolwiek dobrego dziać i wniosek na dofinansowanie żłobka zostanie złożony. 

Przypomnieć należny ,że burmistrz rok temu powołał ciało, Radę Kultury,kilkunastoosobowy zespół ekspertów. Efekty są namacalne.

J.K

źródło /youtube/

poszlob

pismzl2

 

Czytany 1515 razy

Komentarze

+3
#6 Z miasta 03-01-2020 18:53
Cytuję Z miasta:
Pismo obnaża prawdę o szkole. Nic dodać, nic ująć.

Jakas gnida podszywa sie podemnie chamstwo nie zna granic
+1
#5 Z miasta 03-01-2020 17:31
Pismo obnaża prawdę o szkole. Nic dodać, nic ująć.
-5
#4 S.R. 03-01-2020 16:39
@ Krzysztof Krawczyk
bing.com/.../...
0
#3 Gośka 03-01-2020 14:45
Odnośnie poety
"Cóż mam napisać w myślach się gubię czy wiersz wesoły czy dobrą radę piszę po prostu -TO BEZNADZIEJA i na pamiątkę podpis swój kładę" Gosia
-7
#2 J. K 03-01-2020 11:11
Świetny wierszyk, gratuluję talentu.
Chętnie będę publikować....
-14
#1 Krzyszof Krawczyk 03-01-2020 08:23
Żal za siebie rzuć wróć Gzesiu wróć
Wygnaj z serca chłód wróć Gzesiu wróć
Jak stracony czas wróć Gzesiu wróć

Bo ja wciąż pamiętam Ciebie z tamtych lat

Żal za siebie rzuć wróć Gzesiu wróć
Zamknij Wawelnice na klucz wróć Gzesiu wróć
Jak już kiedyś raz wróć Gzesiu wróć

Bo ja wciąż pamiętam Ciebie z tamtych lat

Dodaj komentarz