Wydrukuj tę stronę

Uroczystości upamiętniające 157 rocznicę Powstania Styczniowego w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Dzisiaj w Kazimierzu Dolnym  obchodzimy  157 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego . Po mszy  na  terenie dawnego cmentarza -  przy Farze - pod tablicą Powstańców , mieszkańcy Kazimierza zapalili   znicze i  złożyli okolicznościowe wiązanki . Niestety z pamięcią o bohaterach narodowych jest coraz gorzej, powiedział p. Tomasz Nadolski w rysie historycznym dot. znaczenia Kazimierza Dolnego w Powstaniu 1863 r . W uroczystościach  zabrakło delegacji kazimierskich szkół. Historia uczy,że  "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"

 J.K

czytaj także:

http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/1816-pamiec-o-powstancach-styczniowych-w-kazimierzu-dolnym.html

"Jednym z punktów programu jest wystawa zatytułowana „Bohaterom w hołdzie w 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego” prezentowana obecnie w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki. Wernisaż wystawy zgromadził sporą liczbę osób, nie brakowało ciepłych słów i wzruszeń."

https://www.kazimierzdolny.pl/news/wystawa-w-koku/16335.html

"Jeszcze tylko tydzień w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki trwa wystawa „Bohaterom 1863 r. w hołdzie. W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego” zorganizowana przez Stowarzyszenie Kielecki Klub Kolekcjonera. O wystawie i swojej pasji kolekcjonerskiej opowiadają Jolanta i Marek Michniewscy.

https://www.kazimierzdolny.pl/news/150-2/16455.html

O kazimierskich powstańcach wspomniano w Kielcach dzięki Jolancie i Markowi Michniewskim, potomka rodziny Broniewiczów.  .  

Czytany 1625 razy