Zdjęcie za 1 500 000 zł ?

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

Zdjęcie / Urząd Miasta Kazimierz Dolny /

 W grudniu burmistrz A. Pomianowski podpisał umowę na  przebudowę drogi Parchatka- Zbędowice.

http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3488,umowa-na-przebudowe-drogi-parchatka-zbedowice-podpisana.html

Jak już pisałem oferta firmy z Kraśnika była o około 1,5 mln wyższa od firmy z Markuszowa, która wygrała przetarg.

Burmistrz Pomianowski tłumaczył, że do podpisania umowy z firmą  z Markuszowa nie doszło z przyczyn -  jak stwierdził - losowych. Jednym z wielu pytań  jakie należy sobie zadać, co z wadium - w wys. 70 tyś zł -  , które firma traci w przypadku odstępująca od podpisania umowy .

Po grudniowej sesji napisałem  komentarz wspominając o tej sprawie :

 http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2065-ostatnia-sesja-rm-w-2019-r-zakonczona-budzet-z-17-mln-zadluzeniem-przyjety.html

Notka doprowadziła burmistrza do furii. Wraz ze sztabowcami "Dobrej Alternatywy " popełnił na Facebooku post, okraszony licznymi komentarzami- głównie sztabowców... Do Facebooka burmistrza nie mam dostępu więc tak to  skomentowałem, http://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2068-burmistrzu,-prawda-sama-sie-obroni.html

Tytuł „ Burmistrzu prawda się obroni”, był intensywnie komentowany , dając wiele do myślenia. Napisałem więc kilka  emalii i wykonałem parę telefonów. Rozmawiałem z szefostwem firmy w Markuszowie. Po tym telefonie ugruntowałem się w swoich przekonaniach ,że coś jest na rzeczy..., mimo, że faktycznie sytuacja w zakładzie była trudna po śmierci właściciela firmy. Wątpliwości formalno-prawne rzeczonej inwestycji, rozwiała  dyrektor Magdalena Nieradko z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie . Mimo,że nie mam pełnej dokumentacji wiele wskazuje na to, że miałem rację, pisząc, że urzędnicy mogli zawalić... sprawę. 

Przy odrobinie elokwencji urzędników - może dobrej woli - firma z Markuszowa mogła realizować zamówienie. Chodziło jedynie o formalne rozpoczęcie  budowy - na papierku -  w 2019 r. Takim rozpoczęciem...jest już np. protokół przekazania,wprowadzenia na budowę ! O rzeczywistych pracach w terenie nie było przecież mowy, unaocznią to wykonane w styczniu zdjęcia. Wbrew opiniom magistratu  firma z Markuszowa działała nieprzerwanie.

Kilka dni temu burmistrz Pomianowski, podpisał z tą firmą umowę na przebudowę ulicy Góry,rozpoczętą jeszcze dwa lata temu. 

http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3515,przebudowa-ul-gory.html

W sprawie jest kilka kwestii do wyjaśnienia i to robię . Obecnie czekam na dokumenty, których kazimierski magistrat najchętniej by nie chciał wydać- świadczyć o tym może zamieszone pismo .

Chodzi o korespondencje pomiędzy magistratem a firmą z Markuszowa.

Nie tracąc nadziei posłusznie śle uzupełniającą korespondencję,czekając na rzeczową odpowiedź.

Szerzej o niuansach sprawy  napiszę po otrzymaniu kompletu dokumentów . Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, jak wydawane są pieniądze podatników. Jak już sygnalizowałem Rada Miejska powinna wystąpić do  UOKiK-u o zbadanie sprawy . W końcu chodzi o "półtorej bańki".

Nie można zapominać - co będę podkreślał - że inwestycje,  tak oczekiwane przez mieszkańców, przygotowane były jeszcze   przez  Andrzeja Pisulę .

Niestety z realizacją tych inwestycji - jak na razie -  nie jest najlepiej. Ale damy radę.

J.K

Poniżej treść pisma jakie skierowałem do magistratu 23 stycznia b.r  

Dzień dobry

Proszę o udostępnienie wszelkiej korespondencji dotyczącej powodów odstąpienia od popisania umowy na zadanie „Odbudowa drogi gminnej nr 107795L; na odc. Parchatka – Zbędowice od skrzyżowania z drogą woj. Nr 824 do skrzyżowania z drogą na dz. nr 651/1 w m-ci Zbędowice; odc. od km 0+003 do km 1+624 wraz z uzbrojeniem” z firmą: 

Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji Góry 85a , 24-173 Markuszów   

Proszę ponadto o informację ,czy w/w straciła wpłacone wadium.

Informację proszę przesłać na adres poczty elektronicznej zwrotnej.

Janusz Kowalski”

 Odpowiedź zbedowiece zadura z dnia 23.01.2020 r. 4 01

Dzisiaj ( 7 stycznia 2020 r ) skierowałem uzupełniony wniosek.  

 „Dzień dobry

W nawiązaniu do pisma dotyczącego wyboru oferty bez ponownego badania i ponownej oceny ofert- pismo znak: IRG.271.22.2019 z dnia 13.12.2019r., proszę o przesłanie informacji z jakiego powodu faktycznego (proszę o kopię pisma/pism Wykonawcy- ZBWiK Góry do UM Kazimierz Dolny) pierwotnie wybrany Wykonawca- Zakład Budowy Wodociągów i Kanalizacji z msc. Góry odstąpił od podpisania umowy na realizację zadania pn.  „Odbudowa drogi gminnej nr 107795L; na odc. Parchatka – Zbędowice od skrzyżowania z drogą woj. Nr 824 do skrzyżowania z drogą na dz. nr 651/1 w m-ci Zbędowice; odc. od km 0+003 do km 1+624 wraz z uzbrojeniem”.

W związku z powyższym proszę o udzielenie również informacji, czy zgodnie z art. 46 ust 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający (UM Kazimierz Dolny) zatrzymał wadium wniesione przez w/w Wykonawcę.

 Informację proszę przesłać pocztą elektroniczną

Janusz Kowalski”

Czytany 2436 razy

Komentarze

+2
#43 baart 10-02-2020 13:23
nie ma mydła bo JK oprotestował sposób wyboru dostawcy oraz parametry zamawianego mydła; podobno napisał w tej sprawie Kaczyńskiego, ale ten odpowiedział, że takie sprawy załatwia się bez mydła
-2
#42 Elif 09-02-2020 17:32
Panie Januszu czy prawdą jest że w szkole podstawowej w Kazimierzu nie ma mydła w łazienkach? Jeżeli tak to to jest skandal. Przecież panuje grypa, gdzie podstawowe zasadami higieny ?
+1
#41 papadziad 09-02-2020 12:48
@O.K, skądże .Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci i zdarzeń jest przypadkowe.
p.Oskar, czasami komentarze zawierają treści nie odpowiednie, zawierają niejednokrotnie kontrowersyjne skróty myślowe, ale.... Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj dalszego z czytania,...chociaż pewnie będziesz żałować.
0
#40 O.K 09-02-2020 11:23
Cytuję Papa Dziad:
Cytuję S.R.:
@ Roman pyta

"A ty @S.R legitymacje zdales czy sie wyparles ze nie masz.". Odpowiem, jak dopiszesz o jaka legitymacje pytasz.

Oskr pyta o legitymację przewodnika..
Wraxaj j osksrku do rodziny!

[quote name="Papa Dziad"][quote name="S.R."]@ Roman


Szanowni Państwo. Mam nadzieje ze w swoich komentarzach i docinkach nie kierujecie ich pod moim adresem. Nie jestem dyskutantem na tej stronie. W sprawach dotyczących mojej działalności lub wycieczek personalnych dotykających mojej prywatności zapraszam do kontaktu w formie formalnej, pod imieniem i nazwiskiem:

Facebook: #wąwózczarny-stopnanipulacji

Oskar Kosowski
-3
#39 antyfan 09-02-2020 11:08
Cytuję z Dołów:
Nich może burmistrz coś zadziała z oświetleniem na Dołach. W dzień się świeci, w nocy gaśnie. Może chociaż tyle będzie w stanie zdziałać. I jeśli chciał utwardzić wąwóz czarny, nikomu niepotrzebny, to może wróci do petycji mieszkańców ws. utwardzenia Korzeniowego.


Słyszałem.I znowu radny Kowalski. Tym razem wyłącza światło uliczne na Dołach. Wnet yutuberzy Kosowski &Jeżewski nakręcą... filmik. Właśnie w poniedziałek mają sprawą się zająć . Werbują na ten moment statystów . Prowadzone są także rozmowy z Jachirą która ma wesprzeć kolegów po fachu w walce z lokalnym "Macierewiczem" . Uwaga ! Zapowiada się ,że roboczy tytuł " Ballada o ....nieświecących lampach ulicznych.
+2
#38 z Dołów 09-02-2020 10:43
Nich może burmistrz coś zadziała z oświetleniem na Dołach. W dzień się świeci, w nocy gaśnie. Może chociaż tyle będzie w stanie zdziałać. I jeśli chciał utwardzić wąwóz czarny, nikomu niepotrzebny, to może wróci do petycji mieszkańców ws. utwardzenia Korzeniowego.
+2
#37 lechu 09-02-2020 10:36
A to nie jest tak, że nikt nie chciał tych wspaniałych redaktorów, a więc sami zaczęli śmieszne filmiki kręcić. Mają parcie na szkło :)
+3
#36 Papa Dziad 09-02-2020 10:21
Cytuję S.R.:
@ Roman pyta

"A ty @S.R legitymacje zdales czy sie wyparles ze nie masz.". Odpowiem, jak dopiszesz o jaka legitymacje pytasz.

Oskr pyta o legitymację przewodnika..
Wraxaj j osksrku do rodziny!
0
#35 Romano 09-02-2020 10:13
Cytuję kazimierzanka:
Odchodzicie szanowni dyskutanci od tematu @janusze @romany i inne tam.... Warto możne zadać sobie troszeczkę trudu i skomentować sprawę której tytuł jest intrygujący. Komentarze wiele mówią o człowieku i w tym przypadku niosą niebywały potencjał intelektualny i pretendują nie tyle do Oskara ,co są jego odbiciem . :D


Romano, nagroda filmowa nie jest przyznawana za blogi. Chyba że Janusz pretenduje do nagrody za najlepszy scenariusz S-F. A loty ma niczym ( zresztą chory psychicznie) Philip K. Dick. Nawet tematycznie się Janusz z Dickiem łączy. Dla przypomnienia dodam że Dick jest autorem dzieła "Człowiek z Wysokiego Zamku" które jest kwintesencją odwróconej rzeczywistości. Janusz oczywiście nie ma tego formatu. On "tworzy" bloga i żeby mieć o czym pisać wymyśla tematy, albo je na swój zaburzony sposób przedstawia.

Ps. Duszko... Nagroda Amerykańskiej Nagrody Filmowej jest pisana przez "C" . Zadbaj o prawidłową pisownię w przyszłości :)
-1
#34 S.R. 09-02-2020 10:09
@ Roman pyta

"A ty @S.R legitymacje zdales czy sie wyparles ze nie masz.". Odpowiem, jak dopiszesz o jaka legitymacje pytasz.

Dodaj komentarz