Ile warte jest słowo burmistrza ?

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Już tylko tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia kolejnego sezonu turystycznego. Do miasteczka przyjadą liczniej  weekendowi turyści. To idealna okazja do rozłożenia kramów przez kupców.

W kwietniu ub. r. podczas sławetnej sesji RM na której przyjęto uchwałę likwidującą handel na ulicy Nadwiślańskiej,burmistrz Artur Pomianowski dał słowo,pisana na kolanie uchwała to początek zmian . Obiecał - a radni poręczyli słowem  -  że do końca października 2019 r opracowany zostanie  kompleksowy projekt  reorganizacji handlu  w mieście. 

W miedzy czasie radni kilkakrotnie  pytali o postęp w pracach  nad projektem reorganizacji handlu.

Burmistrz uspokajał ,że w tej wszystko idzie zgodnie z planem . Pytanie tylko, czyim planem ?

Po niemal roku,okazało się ,że w sprawie zrobiono nie wiele , a raczej nic . Mówiąc najdelikatniej, burmistrz nie dotrzymał danego słowa. Co na to radni, przekonamy się wkrótce. 

Odpowiedź ws handlu 23.01.2020 r. 1 01

Najwięcej kontrowersji budziła likwidacja handlu na ulicy Nadwiślańskiej. Miejsce , to jedno z najbardziej uczęszczanych traktów ,prowadzących do portu i promenady wiślanej . Z tych względów  handel na tej ulicy jest naturalnym i bezpiecznym , które powinno zostać zachowane . 

handel nad 2

zdjęcie / kupcy w Kazimierzu Dolnym/

Nie bez znaczenia jest fakt ,że  szacunkowa wartość przychodu z opłat od kupców handlujących przy tej ulicy oscyluje w granicach 100 tyś zł w sezonie. Dla porównania, wpływy z „holdingu”, melexsiarskiego  to jedynie  40 tyś. zł, co w kontekście generowanych przychodów tej branży, jawi się jako zwykła kpina.

Handel na ulicy Nadwiślańskiej, to coś więcej niż tylko wpływy do budżetu miasta . Jest to  przede wszystkim źródło utrzymania dla wielu rodzin, w tym rencistów, którzy dorabiają na  leki .

 Asortyment produktów oferowanych do sprzedaży na tej ulicy, różni się znacząco od asortymentu sprzedawanego w rejonie runku . Na ulicy Nadwiślańskiej oferowane produkty w znacznej części są  produktami regionalnymi .

zdjęcie hdl nr 1

zdjęcie: / kupcy w Kazimierzu Dolnym /

Nagonka na kupców , jaka miała miejsce wiosną  u. r przekroczyła wszelkie dopuszczalne  granice przyzwoitości . Argument kilku cwaniaków ,że kupcami są "obcy", tak ochoczo powtarzanym przez burmistrza,to przejaw prymitywnego populizmu.  

Okazało się ,że za likwidacją  handlu na ulicy Nadwiślańskiej  stali cwaniacy, znani nie tylko z chamstwa, ale przede wszystkim z dominacji na lokalnym rynku , korzystających z uprzywilejowanej pozycji w mieście .

Po likwidacji handlu na ulicy Nadwiślańskiej został niesmak, dziura w budżecie ,a ulica  stała się ogólnie dostępnym parkingiem, ku zadowoleniu władz  i lokalnej grupy interesu .

Tym czasem Rynek i Mały Rynek nadal jest zatłoczony,gdzie trudno przejść podcieniami. Jest to obraz przypominający stadion dziesięciolecia z lat 90-tych u.w.

rynek

J.K

Czytany 2187 razy

Komentarze

0
#36 obserwator 10-02-2020 22:02
Cytuję KW:
Wydaje się jednak, że prace przyspieszają :)Tak działa magistrat. Proszę porównać pisma pana Wawra i radnego Kowalskiego.
+1
#35 Teresa 10-02-2020 21:12
Interia dotarła do wewnętrznego audytu, który w grudniu ubiegłego roku zlecił marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jeśli jednak ktokolwiek spodziewał się bomby, będzie musiał obejść się smakiem. Dokumenty przypominają bardziej broszurę informacyjną niż audyt z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj więcej na fakty.interia.pl/.../...
+1
#34 Edek 10-02-2020 20:12
Jadzia to ty sypiasz w jednym hotelu na tej ulicy,he he
-2
#33 Jadwiga 10-02-2020 19:46
Cytuję Edek:
O prawda podlega pod paragraf ,masz jakąś posesję na sadowej? Bo jak nie to podlegasz pod paragraf o ruchu drogowym,znak zakaz ruchu he he

Nie bądź śmieszny, posesje mają noclegi do wynajęcia z zapewnionym parkowaniem, rozmowa z tobą to jak ze ślepym o kolorach. Masz zdjęcie, że parkowałam na Sadowej, nie ! Natomiast manipulowanie tym zdjęciem z Nadwiślańskiej i twierdzenie, że tam parkują handlujący, podlega pod wyżej wymieniony art.kodeksu karnego
+1
#32 Edek 10-02-2020 19:31
O prawda podlega pod paragraf ,masz jakąś posesję na sadowej? Bo jak nie to podlegasz pod paragraf o ruchu drogowym,znak zakaz ruchu he he
+1
#31 Jadwiga 10-02-2020 19:16
Cytuję Edek:
Jadzia ty jesteś tych kilka osób ,na pewno auto na sadowej trzymasz tam jest zakaz wjazdu nie mówiąc o parkowaniu

Czyżbyś nie wiedział, że tam są jeszcze posesje ? Sadowa to nie tylko jednokierunkowa uliczka.Natomiast twierdzenie, ze na Nadwiślańskiej parkują handlujący wyczerpuje art 212ust1 kodeksu karnego.
+1
#30 Edek 10-02-2020 19:01
Jadzia ty jesteś tych kilka osób ,na pewno auto na sadowej trzymasz tam jest zakaz wjazdu nie mówiąc o parkowaniu
-3
#29 Edek 10-02-2020 18:57
Jadzia spokojnie hehe
+3
#28 Jadwiga 10-02-2020 18:50
Cytuję Edek:
Jadzia które auto twoje he he

Cytuję Edek:
Jadzia które auto twoje he he

Trzeba się było przejść po ul.Sadowej, wiedziałbyś gdzie parkowało tych pare osób z Nadwiślańskiej. Oj przydałoby się rozpisać ten dług na takich jak ty, odechciałoby ci się głupoty wypisywać. Zawsze można się zwrócić do policji, by zweryfikowała po nr.rejestracyjnych czyje to auta, tylko, że ktoś za ocenę, że to auta handlujących może odpowiadać za pomówienie i szkalowanie, czy to wystarczająco jasne, hę ?
-1
#27 Edek 10-02-2020 18:20
Jadzia które auto twoje he he

Dodaj komentarz