Wydrukuj tę stronę

Radni z Kazimierza Dolnego obradowali na komisjach ,w tle koronawirus

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Wczoraj odbyło  się posiedzenie połączonych komisji  Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.Radni zajęli się głównie opiniowaniem  uchwał na nadchodzącą sesję Rady Miejskiej http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3546,ogloszenie-o-obradach-xvi-sesji-rady-miejskiej-w-kazimierzu-dolnym.html

Opiniowana była także uchwała dotycząca skargi urzędniczki, kazimierskiego magistratu na działanie burmistrza . Jak można było się spodziewać, skarga została uznana - większością głosów -  jako bezzasadna. Takie było również stanowisko komisji skarg i wniosków Rady Miejskiej. 

Tematem  skargi zajmie się  dzisiaj Komisja Rewizyjna  Rady Miejskiej. Początek transmisji ( dzisiaj również będzie fonia )   o godzinie 14.30. Posiedzenie komisji będzie miało miejsce  w GZS przy ulicy Szkolonej 1 w Kazimierzu Dolnym .

W czasie wczorajszych obrad pochlebnie został oceniony  Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu Dolnym. Słowa uznania jak też podziękowania za wzorową [racę, na ręce szefowej kazimierskiego OPS-u przekazała radna Renata Mokijewska -  przewodnicząca komisji zdrowia.

Nie obyło się bez problematycznych tematów . Jako bulwersującą należny uznać  sprawę ucznia klasy  „zerowej” ,które nie zostało przyjęte . Jak stwierdził burmistrz , mama dziecka za późno złożyła deklarację (sic). Nieoficjalnie - w kuluarach-  słychać było głosy,że w przedszkolu jest za ciasno i nie ma możliwości przyjęcia więcej uczniów. Chętnych podobno było  dużo więcej.

Burmistrz mówił  również o problemie z utworzeniem żłobka w szkole. Okazuje się, że wszystko jest w rękach Wojewody Lubelskiego, który musi wyrazić  zgodę na zmianę sposobu użytkowania części szkoły. Taka decyzja  - jak sugerował burmistrz - może wiązać się ze zwrotem wielomilionowej dotacji, jaką otrzymaliśmy z ministerstwa na budowę szkoły. Sprawa żłobka nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona, jednak na twarzy burmistrza optymizmu widać  nie było.

Całość obrad przebiegała spokojnie i miło, mimo ogólnej paniki - głównie  medialnej - związanej  zagrożeniem wirusem grypy Covid 19  . Jak zapewnił burmistrz w powiecie puławskim nie odnotowano przypadku  zakażenia wirusem.  Aktualne informacje  na ten temat znajdują się  na stronie Urzędu Miasta : http://www.kazimierz-dolny.pl/miasto/aktualnosci/filter/1/3551,koronawirus-informacja-dla-mieszkancow-gminy-kazimierzu-dolny.html

J.K

Czytany 1730 razy