Apel przewodniczącego Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Szanowni Państwo Radni. 

Jestem świadomy Państwa obaw związanych z ryzykiem rozprzestrzenienia się koronawirusa. Jak wiemy podejmowane są decyzje o zawieszeniu bezpośredniej obsługi interesantów w kolejnych urzędach, instytucjach, sądach, itp.  Podmioty te mimo to funkcjonują w dalszym ciągu, ich  pracownicy są obecni w pracy, jednakże  zredukowano do minimum kontakt z osobami, interesantami z zewnątrz. Pamiętajmy, że podobnie jak  pracownicy urzędów, posiadamy status funkcjonariuszy publicznych. Sytuacja w powiecie puławskim na razie jest stabilna. Nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia. Nie zwalnia nas to jednak z czujności i zachowania ostrożności i dlatego też dostrzegam właśnie tę postawę w Państwa wypowiedziach. Ale także nie zwalnia nas to z decyzyjności i odpowiedzialności za sprawy gminy. Służby państwowe apelują do obywateli o rozwagę i powstrzymanie się od przebywania w dużych skupiskach ludzi. Odwołano imprezy masowe, zajęcia w szkołach, zamknięto placówki wsparcia dziennego, itd. Dziś też rząd zdecydował o kolejnych obostrzeniach: wyłączono z funkcjonowania galerie handlowe, restauracje, bary oraz wprowadzono zakaz odbywania zgromadzeń powyżej 50 osób. Granice państwa są zamykane. Mimo tego sklepy spożywcze, nawet te wielkopowierzchniowe nie zostały zamknięte. Ludzie wciąż robią zakupy, przemieszczają się po mieście, a to oznacza, że przywołane obostrzenia mogą okazać się nieskuteczne.  Ale o tym wszystkim nie muszę Państwu przypominać. Każdy, kto śledzi doniesienia medialne z całą pewnością jest zorientowany w sytuacji. W województwie lubelskim odnotowano 93 przypadki koronawirusa (0.004 % populacji województwa  - stan na dzisiaj).  Przypomnę, że pomimo świadomości sytuacji, w środę miała odbyć się Komisja Rewizyjna. Pan Przewodniczący KR nie wziął pod uwagę zagrożenia (co obecnie tak podkreśla) i zwołał komisję. Wiem, że większość członków komisji nie pojawiła się na obradach, być może właśnie z powodu ryzyka związanego z koronawirusem, były to z pewnością ich świadome decyzje.  

Sesja Rady w moim przekonaniu, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, może się odbyć. A być może nawet powinna. Jako radni musimy zmierzyć się z sytuacją, przeanalizować ją i zdecydować co dalej. W tym temacie zgadzam się z propozycją p. Krzysztofa  Zakładam, że nie będzie to na tyle duże zgromadzenie, aby mówić o "tłumach". Należy - w drodze wyjątku, na co moim zdaniem obecna sytuacja zezwala - ograniczyć , a wręcz wykluczyć udział w niej osób postronnych, mieszkańców, dla których pozostanie transmisja obrad. Póki co nie będę jej odwoływał, do sesji zostało jeszcze dwa dni, dopuszczam jednak taką opcję, gdyby sytuacja okazała się na tyle wymagająca. Decyzja należy jednak do Państwa  Radnych - czy w niej uczestniczyć czy też nie. Ostateczna informacja dotycząca sesji, ukaże się w poniedziałek rano, będzie to uzależnione od dynamicznie zmieniającej się sytuacji w regionie. Nie wykluczam jej odwołania, ale też apeluję o zachowanie spokoju. 

Przewodniczący Rady  Mirosław Opoka 

 

Czytany 2882 razy

Komentarze

0
#37 Stanisław Turski 16-03-2020 09:53
Czy mógłby Pan jako Radny spowodować, żeby numery konta bankowego na przysyłanych nakazach płatniczych przez Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym, były pisane większą czcionką?
Zapewne otrzymuje Pan takie nakazy płatnicze chociażby o jako podatek od nieruchomości.
Proszę sobie wyobrazić starszych ludzi, którzy bez lupy nie są w stanie przeczytać trzypunktowej czcionki.
Nakazy są tylko z jednej strony zadrukowane, wiec miejsca jest dosyć, by zastosować większa czcionkę.
To niby drobna rzecz ale jaka irytująca, i i wywołująca mnóstwo pomyłek.
Warto okazać skuteczność Pana jako Radnego w tej sprawie.
-1
#36 cytaty i pisaty 15-03-2020 20:47
Cytuję Pene:
We Włoszech tez twierdzili jak wy ze grypa jest groźniejsza i mieli wywalone i widać teraz jaki armagedon tam się dzieje.


konkrety pene! ile osób zachorowało na koronawirusa we Włoszech i ile osób zmarło? Ile zachorowało na grypę i ile zmarło? Ktoś celowo i świadomie dąży do wywołania paniki! W Polsce wprowadzono stan wojenny bez stanu wojennego. Pytanie co będzie dalej? A nie dziwi Cię pene że wszystko zamykają i odwołują a jakoś Defender 2020 z udziałem 37 tys żołnierzy nie odwołali! To Cię nie dziwi. Zacznij w końcu samodzielnie myśleć, szukać informacji u źródeł, a nie powielsz bezmyślnie to co zaserwują mainstrimowe media.
0
#35 S.R. 15-03-2020 18:24
Cytuję J.K:
Po południu zamieszczę komentarz do sytuacji jaka obecnie ma miejsce w naszym samorządzie . I z tym co się wokół dzieje,apele ,petycje itp.


Czas. 18.24
+1
#34 S.R. 15-03-2020 17:58
Cytuję Stanisław:
Taką odpowiedż dostałem dziś z Airbnb (portal noclegowy)Twój gość Joanna nie może skorzystać z pobytu w Twojej ofercie, z powodu szkód wyrządzonych przez COVID-19 w: Kazimierz Dolny.Wszystkich prześmiewców pozdrawiamNiby kto tym przyśmiewcą ?
0
#33 Stanisław 15-03-2020 17:28
Taką odpowiedż dostałem dziś z Airbnb (portal noclegowy)Twój gość Joanna nie może skorzystać z pobytu w Twojej ofercie, z powodu szkód wyrządzonych przez COVID-19 w: Kazimierz Dolny.Wszystkich prześmiewców pozdrawiam
-1
#31 PO 15-03-2020 14:42
Cytuję S.R.:
"Koronawirus w Polsce. Patrole policji, które kontrolują kwarantannę mieszkańców naszego kraju, będą wzmacniane przez wojsko - poinformował rząd w niedzielę. Nawet 100 tys. osób może być objętych kwarantanną w najbliższych godzinach - wynika z najnowszych informacji"
Co te pisiory wyprawiają
-1
#30 K.J 15-03-2020 13:35
W tym wszystkim już mniej chodzi o to że w Kazimierzu tylko o lokalizacje w Wianuszkach,tylko ktoś bez wyobrażni mógł wskazać to miejsce,bo że taniej bo państwowe głupota i już
+1
#29 Pene 15-03-2020 13:28
We Włoszech tez twierdzili jak wy ze grypa jest groźniejsza i mieli wywalone i widać teraz jaki armagedon tam się dzieje.
+1
#28 S.R. 15-03-2020 13:27
"Koronawirus w Polsce. Patrole policji, które kontrolują kwarantannę mieszkańców naszego kraju, będą wzmacniane przez wojsko - poinformował rząd w niedzielę. Nawet 100 tys. osób może być objętych kwarantanną w najbliższych godzinach - wynika z najnowszych informacji"

Dodaj komentarz