Dlaczego przewodniczący Rady Miejskiej oraz burmistrz nie korzysta z pomocy Rady Miejskiej ?

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Od roku,przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Opoka ani razu nie rozmawiał z radnymi - poza kilkoma wybrańcami.Nie inaczej jest z burmistrzem. W obecnej ,trudnym dla wszystkich czasie, wręcz koniecznym wydaje się konsultowanie ,czy wspólne podejmowane decyzji ważnych dla funkcjonowania i życia mieszkańców . Nawet tak dramatyczne czasy nie pozwalają co niektórym pozbyć się własnego wydumanego ego. O stanie zakażeń w naszej gminie wiemy nie wiele . Nieoficjalnie wiadomo,że kwarantanną objętych jest kilkadziesiąt osób z terenu  naszej gminy. Poniżej zamieszam jeden z wielu  e maili ,jakie  radny Ryszard Rybczyński śle niemal codziennie do radnych. 

J.K 

"Najważniejszą, najpilniejszą sprawą i problemem jest zagrożenie życia i zdrowia nas wszystkich, jako mieszkańców Gminy. Wszystkie inne problemy w sytuacji pandemii są drugorzędne.

Nasze zainteresowanie i zaangażowanie winno być temu bezwzględnie poświęcone.  Nie mamy żadnych informacji o aktualnej sytuacji w Gminie. Od tego powinniśmy zacząć. Przewodniczący zapewnia, że ma stały kontakt z Burmistrzem. Ciekaw jestem jak wygląda sytuacja. Ile osób w Gminie jest zakażonych, poddanych kwarantannie, itd. ? Jak zorganizowane są miejsca do kwarantanny? Czy zabezpieczone są środki ochrony i dezynfekcji? Idt, idt.  Kilka problemów przedstawiłem w interpelacji. Zastanówmy się nad sytuacją w naszym otoczeniu. Jak wygląda sytuacja? Komu i jak trzeba pomóc? Sytuacja będzie się pogłębiać. Musimy przewidywać rozwój sytuacji i starać się wybiegać z reakcją na problemy. Pewne ustalenia zostały podjęte. Nie wymyślajmy sami. Zacznijmy od pozyskania informacji, co i jak zorganizowano, co ustalono, jakie przedsięwzięcia podjęto? Z ogólnych komunikatów  na stronie U M nic konkretnego nie wynika. Panie Przewodniczący, tego od Pana oczekuję. Niech Pan zacznie kierować tą Radą, bo tracimy tylko czas i marnotrawimy wysiłek. Sprawę pomocy dla lokalnego biznesu podejmowałem we wcześniejszych interpelacjach. Odpowiedzi nie ma. Informuję Pana na bieżąco. Oczekuję wsparcia w uzyskiwaniu merytorycznych odpowiedzi. Oczekuję od Pana, że Pan będzie z nami cokolwiek uzgadniał, co dotyczy Rady i jej funkcjonowania.  Dziwię się, że Burmistrz nie uczestniczy w kontakcie z nami. Odbieram to zachowanie jako lekceważenie i ignorowanie Rady. Od nas jako radnych, jako senior tej Rady, oczekuję sprawności, zaangażowania i tempa w rozwiązywaniu problemów. "

Pozdrawiam

Ryszard Rybczyński

targowiska

Czytany 3620 razy

Komentarze

0
#60 S.R. 30-04-2020 11:08
Cytuję Al Capone:
A ta nie szczesna beczka której nie ma dzieki temu @S.R.Wysztraszyl sie ze mu wody w studni zabraknie a z tego co wiadomo jego studnia ma 98 mb głębokości najglebsza na calej wśi.Pomijajac to jako jedyny ubzdural sobie jakies przepisy i zglosil to bylemu juz burmistrzowi.Ja rowniez znalazlem przepis na temat studni . Mysle ze wie pan o co chodzi.


Al Capone. Robi sie nudno. Dopiszesz coś ? Tylko bez błędów i kłamstw.
+12
#59 Al Capone 03-04-2020 20:16
A ta nie szczesna beczka której nie ma dzieki temu @S.R.Wysztraszyl sie ze mu wody w studni zabraknie a z tego co wiadomo jego studnia ma 98 mb głębokości najglebsza na calej wśi.Pomijajac to jako jedyny ubzdural sobie jakies przepisy i zglosil to bylemu juz burmistrzowi.Ja rowniez znalazlem przepis na temat studni . Mysle ze wie pan o co chodzi.
-12
#58 S.R. 03-04-2020 10:45
@ chłop z Okala.

Jak widzisz same MINUSY i zawsze TRZY. / 3 komputery/
Zastosuję sią do Twojej sugestii.
-12
#57 S.R. 03-04-2020 04:08
Cytuję chłop z Okala:
Cytuję S.R.:
@ Z Okala.

Coraz bardziej jesteś pijany, ale Ci odpowiem.
Światła do jazdy dziennej włączają się z chwilą uruchomienia silnika. Nie wyłączysz ich. Co jeszcze chciałbyś wiedzieć ?


@S.R. jeśli pozwolisz to dam Ci radę: z pewnymi osobami nie warto wchodzić nawet w polemikę- najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. Uwierz mi, nie warto.

Znam to, ale uznałem, że moim obowiazkiem jest edukować mieszkańca Okala i wykazać jego kłamstwa i pospolite chamstwo. . Ma On rozlegla rodzinę w w Okalu, ktora kibicuje mu w jego PISANIACH. Ostatnie lata, to jego ŻYCIE ŚWIATOWE. / pracuje za granicą/. Występując @ Al Capone pisze też o Tobie, chociaż jest również z Toba skoligacony. Wszystko zaczęło se od sławetnej studni, z której woda miała słuzyć do podlewania pól.
-7
#56 chłop z Okala 02-04-2020 20:47
Cytuję S.R.:
@ Z Okala.

Coraz bardziej jesteś pijany, ale Ci odpowiem.
Światła do jazdy dziennej włączają się z chwilą uruchomienia silnika. Nie wyłączysz ich. Co jeszcze chciałbyś wiedzieć ?


@S.R. jeśli pozwolisz to dam Ci radę: z pewnymi osobami nie warto wchodzić nawet w polemikę- najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a później pokonają doświadczeniem. Uwierz mi, nie warto.
-10
#55 S.R. 02-04-2020 17:54
@ Z Okala.

Coraz bardziej jesteś pijany, ale Ci odpowiem.
Światła do jazdy dziennej włączają się z chwilą uruchomienia silnika. Nie wyłączysz ich. Co jeszcze chciałbyś wiedzieć ?
+1
#54 Z Okalw 02-04-2020 17:23
Cytuję S.R.:
Cytuję Z Okala:
Cytuję S.R.:
@ Z Okala

Jak sądzisz?. To hejt?>Według Twojego rozumowania pewnie tak.

kobieta.wp.pl/.../

DOBRZE ZE JA TAKI MLODY BO TY TO RACZEJ TAKI STARY CO ZA KOLNIERZ NIE WYLEWA A I TERAZ NIE MA GDZIE SIE DRZEMNAC . WLACZ MYSLENIE I SWIATLA W SAMOCHODZIE BO NIE TYLKO TY JESTES UZYTKOWNIKIEM DROGI A ZAGROZENIE ROBISZ WIELKIE.

haha. @Al Capone vel @ Z Okala i inne takie
Słyszałeś o światłach dziennych. ?. Z tyłu ich nie ma. Co do reszty Twoich wypocin to szkoda prądu na odpowiedz.
ps. Obiecałeś, że nie będziesz haha DYSKUTOWAĆ.

Ty jeździsz bez dziennych .
-8
#53 S.R. 02-04-2020 17:15
Cytuję Z Okala:
Cytuję S.R.:
@ Z Okala

Jak sądzisz?. To hejt?>Według Twojego rozumowania pewnie tak.

kobieta.wp.pl/.../

DOBRZE ZE JA TAKI MLODY BO TY TO RACZEJ TAKI STARY CO ZA KOLNIERZ NIE WYLEWA A I TERAZ NIE MA GDZIE SIE DRZEMNAC . WLACZ MYSLENIE I SWIATLA W SAMOCHODZIE BO NIE TYLKO TY JESTES UZYTKOWNIKIEM DROGI A ZAGROZENIE ROBISZ WIELKIE.

haha. @Al Capone vel @ Z Okala i inne takie
Słyszałeś o światłach dziennych. ?. Z tyłu ich nie ma. Co do reszty Twoich wypocin to szkoda prądu na odpowiedz.
ps. Obiecałeś, że nie będziesz haha DYSKUTOWAĆ.
+9
#52 Z Okala 02-04-2020 16:47
Cytuję S.R.:
@ Z Okala

Jak sądzisz?. To hejt?>Według Twojego rozumowania pewnie tak.

kobieta.wp.pl/.../

DOBRZE ZE JA TAKI MLODY BO TY TO RACZEJ TAKI STARY CO ZA KOLNIERZ NIE WYLEWA A I TERAZ NIE MA GDZIE SIE DRZEMNAC . WLACZ MYSLENIE I SWIATLA W SAMOCHODZIE BO NIE TYLKO TY JESTES UZYTKOWNIKIEM DROGI A ZAGROZENIE ROBISZ WIELKIE.
-9
#51 S.R. 02-04-2020 16:07
@ Z Okala

Jak sądzisz?. To hejt?>Według Twojego rozumowania pewnie tak.

kobieta.wp.pl/.../

Dodaj komentarz