XVI sesja RM online za nami, radny K.Nieradka złożył rezygnację

Oceń ten artykuł
(13 głosów)

zdjęcie /sesja RM - 2019 r /

Wczoraj ( 29.04.2020 r ) odbyła się XVI sesja Rady Miejskiej - w systemie online.

Zacznę od wydarzenia istotnego, przemilczanego przez radnych , co niesie za sobą wiele domysłów i spekulacji.  

Wiceprzewodniczący  Rady Miejskiej, Krzysztofa Nieradka ,złożył rezygnację  z zajmowanej funkcji– załącznik.

Kolejna sprawą którą chciałbym zasygnalizować -dość istotną- to skala  lekceważenia części radnych pełnienia obowiązków radnego,w tym  spraw ludzkich . Sprawa dot, skargi urzędniczki kazimierskiego magistratu na działanie burmistrza . Otóż wniesiona skarga, tak naprawdę nie została rozpatrzona przez komisje Rady Miejskiej .

 Komisja Skarg i wniosków, która przed pandemią..., zajmowała się  sprawą  , tak naprawdę debatowała nie nad skargą pani I. Gorczycy, a jedynie odniosła się do odpowiedzią burmistrza na skargę . Burmistrz natomiast, skupił się jedynie na wątku pracodawca - pracownik.

Akurat ten wątek  nie należy do kompetencji Rady. 

Urzędniczka  poruszyła sprawy, które należą do kompetencji Rady Miejskiej i tym właśnie  powinni zająć się radni,  jednak z jakiś względów  nie chcieli.

W skardze jednak  nie o to tylko chodziło. Sami Państwo oceńcie,czy treść skargi zasługuje na ignorancję. Skarga-do poprania - w załącznikach.

Tematem miała zająć się także – zgodnie z wnioskiem skarżącej -   Komisja Rewizyjna, jednak  w dniu 12 marca  do  posiedzenia  nie doszło. Najwyraźniej  została zbojkotowana przez część członków komisji KR . Pokrętne tłumaczenie ,że była już pandemia ( …) ma nie wiele wspólnego z faktami, ponieważ ci sami radni .którzy odmówili udziału w komisji ,chętnie zgodzili się na udział w sesji Rady Miejskiej planowanej na 16 marca b.r. Tak do sprawy  odniesiono się na wczorajszej sesji.

https://youtu.be/I5fOh5owCgw?t=3858

Kolejną sprawą dość istotna dla nas wszystkich , jest  temat handlu w mieście . Zwróciłem się do burmistrza z zapytaniem o decyzje w sprawie pism  podmiotów gospodarczych działających na terenie naszego miasta,kierowanych  do władz miasta  : https://www.januszkowalskikazimierz.pl/z-miasta/z/2137-na-co-moga-liczyc-przedsiebiorcy-w-kazimierzu-dolnym.html

Burmistrz  w sprawie  odpowiedział , że udzielił już odpowiedzi  handlującym. Niestety radni nadal nie wiedzą jaka była odpowiedź burmistrza. Dodam, że pisma  kierowane było również do Rady Miejskiej. W tej kwestii radni również milczeli.

https://youtu.be/I5fOh5owCgw?t=2011

https://youtu.be/I5fOh5owCgw?t=3095

Pytaliśmy  o plan przestrzenny. W tej materii jak można było się spodziewać nie wiele się nie zmieniło. Plan przestrzenny dla gminy  leży (…)  ,ponieważ nie wyłoniono dotychczas planistów. Ci  którzy zajmowali się dotychczas, zrezygnowali ze współpracy z magistratem . Natomiast w sprawie planu dla Kazimierza wiemy tylko tyle, że burmistrz zaplanował rozmowy z  Konserwatorem Zabytków. To naprawdę przełom.

J.K

 

Rezygnacja v ce

Czytany 4318 razy

Komentarze

+4
#52 z miasta 04-05-2020 19:47
Cytuję caryca Katarzyna:
Na Żoliborzu policjanci nie zamykają się na posterunkach nawet i skrzynki przypilnują, a naszym nawet nie chce się pouczyć obywateli którzy nie noszą lub źle noszą maseczki. Tegoroczne pensje dla policjantów pełniących regularną służbę po ukończeniu kursu wyniosą 3 875 zł. Dzielnicowy może liczyć na wynagrodzenie 4522 (netto) nowosci.com.pl/.../42399718, a to tylko podstawa bez dodatków, a Wy szanowni państwo jaką pracę wykonujecie, ile godzin w tygodniu pracujecie i ile zarabiacie?

A co maja pouczać jak sam burmistrz maseczki nie nosi .A by ten bidulek stary człowiek @S.R przezywa niby tego wirusa.Szkoda chłopa bo z nerwów mu przybywa
+2
#51 caryca Katarzyna 04-05-2020 18:42
Na Żoliborzu policjanci nie zamykają się na posterunkach nawet i skrzynki przypilnują, a naszym nawet nie chce się pouczyć obywateli którzy nie noszą lub źle noszą maseczki. Tegoroczne pensje dla policjantów pełniących regularną służbę po ukończeniu kursu wyniosą 3 875 zł. Dzielnicowy może liczyć na wynagrodzenie 4522 (netto) nowosci.com.pl/.../42399718, a to tylko podstawa bez dodatków, a Wy szanowni państwo jaką pracę wykonujecie, ile godzin w tygodniu pracujecie i ile zarabiacie?
+5
#50 trump 04-05-2020 09:56
.... A co do burmistrza i jego podejścia do pandemii to w przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne, jeśli nakaże otworzyć przedszkola i gromadzić dzieci w klasach po 4m2 na dziecko co pozwoli wirusowi na błyskawiczna transmisje, to spadnie na niego gniew rodziców i dziadków

Tak masz rację burmistrz otwierając przedszkola w gminie weźmie na siebie wielką odpowiedzialność w województwie lubelskim mamy ok 18 osób na 100000, niepotwierdzonych 10x więcej potwierdzonych przypadków zachorowań na koronowirusa, czyli w grupie 100 osobowej szansa ktoś jest nosicielem bezobjawowym jest niecałe 20% dużo i nie dużo. Licząc że łącznie w przedszkolu będzie przebywać 100 osób (dzieci plus opiekunowie), nieistotne, że podzieleni na mniejsze grupy w salach, gdyż szatnia jest wspólna korytarze są wspólne łazienki są wspólne, a dzieci to są dzieci nieświadomie dotykają brudnymi rączkami buzi o brudnych zabawkach nie wspomnę. I tu rodzi się pytanie jeżeli dojdzie do transmisji wirusa w przedszkolu (myślę że możemy porównać rozprzestrzeniania się wirusa w DPS-ach), to czy gmina będzie ubezpieczona na wypadek pozwów, bo gniew rodziców przedstawiony w pozwach sądowych odbije się na wszystkich mieszkańcach, burmistrzem Kazimierza się bywa mieszkańcem się jest. Nieprzypadkowo władze państwowe w gestii władz samorządowych pozostawiły decyzję o otwarciu przedszkoli i żłobków.
+1
#49 S.R. 04-05-2020 09:56
Nasze zachowania we wtorki i piątki i zachowania przyjezdnych / w tym handlujacych/ w weekendy . Zwracajmy uwagę, a tym co minusują tego rodzaju informacje życzę powrotu do zdrowia. Psychicznego też.

"Prof. Simon: Kilkadziesiąt tysięcy osób może zakażać na naszych ulicach "

- to z dzisiejszej prasy.
+2
#48 S.R. 04-05-2020 06:55
Co o Kazimierzu mówią dzisiaj / komentarze/

money.pl/.../...
-2
#47 S.R. 04-05-2020 04:59
+1
#46 S.R. 04-05-2020 04:58
Cytuję S.R.:
Tak zerkam na kamerkę rynkową. Widoczne grupy osób / 5-6/ koło Lewiatana i nie tylko, a przecież:

i w maskach obowiązuje zachowanie odległości 2 metrów.

ps, kilka dni wcześniej mieszany patrol : aspirant Kilian i żołnierz dzielnie spisywali motocykliste, który nieopatrznie wjechał na Rynek. Dzisiaj i nie tylko dzisiaj MULTUM naruszajaych przepisy. Czy policjanci sa na bieżąco z przepisami w czasie pandemii ? Czy w posterunku jest mozliwość " podgladania" co się na Rynku dzieje a jesli nie ma to bardzo zle.


Ci, którym SZCZEGÓLNIE zależało na wznowieniu działalności wznowili ją, i od razu w bezczelny sposób łamiąc jej zasady / zdjęcie nr 4
-2
#45 S.R. 04-05-2020 04:06
@ dziadek
To takie " modne i tajemnicze" , jak carska Ochrana.

wolna-polska.pl/.../ola-gordon
+2
#44 dziadek 03-05-2020 20:38
Cytuję S.R.:
@ dziadek
To co ? Syjoniści do Syjonu proponujesz? Zachowałeś planszę z 1968 roku. ?

A skąd ci od szczepionek wezmą płody ?. Kaja Godek nie pozwoli.


@S.R. a słyszałeś o chazarach (fałszywych żydach vel synagodze szatana)? Wyrażenia Biblijne. Pewnie znasz...
-2
#43 S.R. 03-05-2020 16:22
@ dziadek
To co ? Syjoniści do Syjonu proponujesz? Zachowałeś planszę z 1968 roku. ?

A skąd ci od szczepionek wezmą płody ?. Kaja Godek nie pozwoli.

Dodaj komentarz