Komisja Rewizyjna skontroluje plan miejscowy

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym przyjęła stanowisko kompleksowej kontroli procedury opracowywania studium  i mpzp dla gminy Kazimierz Dolny.

Może w końcu dowiemy się co stało na przeszkodzie,że przez lat 15 nie można było wypracować projektu planu dla gminy Kazimierz. 

Radni ustalili, że nie ma potrzeby w chwili obecnej dokonywać audytu prawnego dot. mpzp. Zajmie się tym komisja rewizyjna wespół z pracownikami magistratu. 

Burmistrz wyraża chęć współpracy. 

Dużo uwagi na komisji poświęcono zakładowi MZK sp.zoo w Kazimierzu Dolnym. Potrzebne są natychmiastowe  działania zmierzające do poprawy jakości wody oraz rozwiązania problemu z oczyszczalnią ścieków.

Generalnie zakład MZK sp. zoo potrzebuje silnego dokapitalizowania.

J.K

Czytany 1596 razy

Komentarze

+9
#13 X 29-05-2020 13:30
Do wert
Może tylko parafrazował autorów do których mu blisko?
+10
#12 S.R. 29-05-2020 12:16
1.28 Rozsadek i bezkompromisowość / Wojewódzki Sad Administracyjny/ pana Rybczyńskiego daje nadzieję na zmiany w mysleniu i działaniach MZK. .
Sprawa traktowania audytow : jest bo jest. Żadne przedsiewzięcia sugerowane w nich nie są podejmowane. Zdania odrębne w protokolach to wyłącznie ZŁOŚLIWOŚĆ a nie twórcze głosy.

Głos radnego p. Jakuba to wypisz wymaluj " ZŁOŚLIWOŚĆ a nie twórcze głosy.".
Głos p. Janusza potwierdza, że przez te działania Rada jest "wydmuszką a powinna być pełnym jajem". Powołanie spólki MZK stało sie nieporozumieniem . Przecież 100 procent udziałów ma miasto a wiec de facto jest jej właścicielem i co ?. Rada nie może nawet swojej własnosci kontrolować?.


Pan Burmistrz o dziwo też zastanawia sie czy spolka może być kontrolowana ?. Humor satyra, bo przecież pan Rybczyński przytoczył PRAWO, że tak. Spółka i zlecane im roboty. Roboty groszowe a przecież Spółka " brzmi dumnie".Ma: prezesa , rade nadzorcza, ksiegową . Jest tego dużo.|>
Głos kierownika Gospodarki Komunalnej> Znowu BARDZO RZECZOWY.
No i pan burmistrz Wróbel. " Szanowni państwo....... niemniej jednak, ........ w sposób precyzyjny...... proszę państwa...... epidemia uniemożliwiła....... " Ach co za rozmach w rozmywaniu a: " nie chcąc rozwodzić sie..... "
+15
#11 wert 29-05-2020 08:12
Czyli burmistrz Wróbel po prostu pomylił klasyków i epoki gdy "artykułował piękne sformułowania" w swojej kwiecistej przemowie?
+20
#10 poiu 28-05-2020 21:27
Ja natomiast nawiążę do "klamry" p. Wróbla erudyty, bo tego co w tej klamrze nie chce mi się na razie weryfikować (za dużo by pisać ;)) - „Kontrola najwyższą formą zaufania” mawiał Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili (Stalin) i było to jego ulubione powiedzenie, zaczerpnięte zresztą z Lenina i starej niemieckiej paremii "Vertrauen ist gut, aber Kontrolle ist besser". Można by jeszcze zacytować Napoleona ale Hilla, ale to już zupełnie inna epoka.
+21
#9 sok z dyni 28-05-2020 18:54
Cytuję xyzvq:
"Generalnie zakład MZK sp. zoo potrzebuje silnego dokapitalizowania" - Generalnie zakład MZK sp. zoo potrzebuje chyba silnego ale wsparcia merytorycznego, skoro obecny Zarząd do tej pory nie był w stanie napisać i przedstawić Radzie "Strategii ..." . Nie wierzę, że przeszkodą w tym była epidemia COVID-19, podobno Wiceburmistrz widział "brudnopis" ww. dokumentu, to już chyba dużo .... ;).


Za dużo wymagasz od człowieka (prezesa), który co najwyżej może teczkę nosić lub bryły na polu rozbijać.
+8
#8 S.R. 28-05-2020 15:11
Uchwała, by kierownik odpowiedzial na 15 letni problem jest KOSMICZNY. To kolejne miesiące odwlekania odpowiedzi na pytanie DLACZEGO TAK DŁUGO.
ps.Ze KOSMICZNY to widać, bo musiano oglosić przerwę by go zredagowac. Marnowanie czasu a dla pana kierownika zapewnione MĘKI ,ale to na Jego życzenie.
+7
#7 S.R. 28-05-2020 14:38
Żadna komisja wewnętrzna. Tylko audyt zewnętrzny, bo tylko w oparciu o jego stwierdzenia można autorytatywnie ocenić co dzialo sie przez 15 lat o co bylo tego powodem. Żadne wyjaśnienia , sugestie kierownika MZK . Jest On pracownikiem i ZAWSZE jego postepowanie w tej materii bedzie tym faktem powodowane. Nie jest mozliwym, by tak zredagować pytanie na które można by bylo uzyskać odpowiedz : DLACZEGO PRZEZ 15 LAT NIE UCHWALONO PLANU?
Proszę zauważyć, że problem podniósł radny Janusz Kowalski, ktorego aktywność na różnych polach jest negowana jakoby to On " sobie załatwiał" a innym zabrania, dlatego też audyt jest nieodzowny bo 15 letni wstyd NA TO ZASŁUGUJE.

ps. Zwracajac sie do radnego prosze wmieniać jego nazwisko,bo samo imię nie pozwala na identyfikację. Nie kazdy wie o kogo chodzi.
+21
#6 xyzvq 28-05-2020 14:37
"Generalnie zakład MZK sp. zoo potrzebuje silnego dokapitalizowania" - Generalnie zakład MZK sp. zoo potrzebuje chyba silnego ale wsparcia merytorycznego, skoro obecny Zarząd do tej pory nie był w stanie napisać i przedstawić Radzie "Strategii ..." . Nie wierzę, że przeszkodą w tym była epidemia COVID-19, podobno Wiceburmistrz widział "brudnopis" ww. dokumentu, to już chyba dużo .... ;).
+27
#5 Agent 28-05-2020 13:56
Zaczęło się. CBA trzepie Muzeum Nadwiślańskie.
+14
#4 z rynku 28-05-2020 13:33
Cytuję S.R.:
Jaki będzie skutek ?. To zalezy , bo cel jest jeden: DLACZEGO TAK DŁUGO TO TRWA?.

Takie działania powinny być podjęte dawno!

Dodaj komentarz